Mazda 3 1.5 Özellikleri

Japon otomobil markası Mazda yepyeni modeliyle yine otomobil tutkunlarına merhaba diyor. Her açıdan bir otomobilden eşsiz performans ve atik bir sportmenlik bekleyen sürücüler için yeniden tasarlanmış olan 2017 model mazda  3 1.5 özellikleri bu otomobili ayrıca fiyatıyla da gerçekten albenisini katlıyor. İşte bu da neden tercih edilmesi gerektiğinin her açıdan altını çizmeye yetiyor.

Özellikleri

Aracın boş halde iken toplam ağırlığı 1260 kg olarak saptanmış durumdadır. Bunun yanı sıra yeni mazda toplam uzunluğu 4580 mm olup 1450 mm yüksekliği bulunmaktadır. Aracın sahip olduğu bagaj hacmine de yer vermek gerekirse maksimum olarak 419 litrelik bagaj kapasitesinin var olduğunu kesinlikle dile getirmek gerekmektedir.

Dış Donanım

Mazda yeni modelinin dış donanım özellikleri arasında gövde rengi kapı kolları gelir. Tamamen standart ölçüler mazda 3  dikkate alınarak yeniden özgünleştirilen bu renkler her açıdan aracın dış tasarımının da dikkate alındığını göstermektedir.

Emniyet ve Güvenlik

Mazda’nın bu yeni modelinde gerçekten de emniyet açısından bir hayli yeniliklerin de var olduğunu kesinlikle dikkate almak gerekmektedir. Bu bakımdan değerlendirildiğinde aracın birçok yeniliklere sahip olduğunu söylemek gerekir:

– Standart anahtarsız çalıştırma özelliği

– Dinamik stabilite kontrol ve çekiş kontrol sistemi

– ISOfix bağlantı noktaları ve lastik basıncı izleme sistemi

– Yokuş kalkış desteği mazda 3 fiyatı ve hava yastıkları belli başlı emniyet açısından dikkatleri üzerine çeken özellikleri arasında gelmektedir.

İç Donanım

Aracın dış donanımı kadar iç donanımı da birçok yönleriyle gerçekten de üzerinde durulması gereken özelliklerle dolu. Nitekim baş destekli arka koltuklar, 60-40 katlanabilen arka koltuk tasarımı, direksiyondan multimedya kontrol butonları iç donanımı arasındaki yenilikleri arasında gelir. Bunun yanı sıra mazda 3 ötv fiyatı iç aksesuarları denildiği zaman olmazsa olmaz ses sistemleri arasındaki radyo ve dört hoparlörlü MP3 düzeni yine araçta yer alan özellikler arasında bulunmaktadır.

Araçta usb flash bellek girişi ve aux girişi de yine harici soketler olarak dikkat çeken iç tasarımları arasındaki yerini korur.

Elbette bir araçta beklenen şey yol boyu güvenlik sağlaması ve yol boyu sürücüsüne rehberlik etmesidir. Üstelik bütün bunları tamamen otomatik sisteme dayalı olarak gerçekleştirir özelliğindeki yol bilgisayarı her anlamda güncel harita bilgisi ve anlaşılır komut sesiyle yol boyunca sürücüyü yalnız bırakmaz.

Performans

Mazda tarafından geliştirilen 1.5 motor sistemli bu yeni model aracın saatte 195 km maksimum hız yapabilme kapasitesi bulunmaktadır. Aynı zamanda maksimum 120 beygirlik gücü bulunmakta olup 150 nm tork kapasitesi bulunmaktadır. Bütün bu özelliklerinin yanı sıra yine dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri olarak 1496 cc motor hacminin de var olduğunu mazda 3 1.5 ötv fiyatı kesinlikle dikkate almak gerekir. Her halükarda tüm bu özellikler neticesinde değerlendirilecek olunduğu zaman aracın kesinlikle performansından ödün vermeden yol boyu tüm emniyet ve güvenliği sağladığını ifade etmemiz gerekecektir.

Araç şehir içinde ortalama 6.4 litre yakıt tüketimi şehir dışında 4.2 litre yakıt tüketimi özelliklerine sahip olmaktadır.

Tümüyle ortada duran bu seçkin özellikleri neticesinde her anlamda aracın 2017 model olarak gayet ekonomik fiyatlarla herkesin rahatlıkla satın alabilecekleri seçenekleri sunmaya devam ettiğini kesinlikle dikkate almak gerekmektedir.

Böylece her açıdan kaliteden ödün verilmeksizin aracın taşımış olduğu tüm özellikleriyle tamamen dört dörtlük mazda 3 resimleri unsurlara dayanarak süratli bir şekilde yolları yeniden sürücüsüyle keşfe çıktığından söz etmek gerekmektedir.
mazda 3 1.5 ötv fiyatı  ve mazda 3 1.5  fiyatı  özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra yetkili Mazda satış bayilerine uğrayarak her anlamda aracın uygun fiyatlarla satın alınması olanaklı olmaktadır. Bu da kullanıcılarının her açıdan aracın tüm yetkin performanslarını bir arada görmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.