Mazda 3 1.5 SkyActiv Özellikleri

Mazda’nın sürüş keyfinden hiçbir zaman ödün vermeyenlere sunduğu yeni 2017 model model aracı kendine has dinamizmiyle otomotiv dünyasını meşgul etti. Günümüzde de Mazda 3 1.5 Skyactiv Özellikleri bu meşguliyeti yoğun bir şekilde hissettiren otomobil gerçekten de teknik özelliklerinden iç ve dış tasarımına varıncaya değin birçok üzerinde durulması gereken dikkat çekilen noktaları bir arada sunuyor.

Boyut ve Ağırlık

Sedan kasa tipine sahip 2017 model aracın yeni mazda aks mesafesi 2700 mm’dir. Araç boş vaziyette iken toplam 1260 kg ağırlıktadır. Bunun yanı sıra yine dikkat çeken bir diğer özelliği olarak 4590 mm uzunluğunda ve de 1790 mm genişliğinde olmasıyla da etkileyici bir dış tasarıma sahip olduğunu gözler önüne seriyor.

Dış Donanım

Sedan tip kasasının bulunduğu bu yeni model mazda 3 aracın dış donanım özellikleri arasında standart lastik tamir kiti dikkat çekiyor. Ayrıca gövde rengi kapı kolları ve de tamponları yer alıyor. Aracın renk seçenekleri arasında kırmızı, mavi, gri gibi sıkça tercih edilen renk seçenekleri gelmektedir.

Emniyet ve Güvenlik

Elbette sürücülerin trafikte olduğu süre zarfında emniyeti her şeyin önünde geliyor. Bu bakımdan araç tam bir teknoloji ile donatılmış haldedir. ISOFix özellikteki emniyet kilit sistemi hem sizin hem de çocuğunuzun güvenliğini en üst düzeye taşıyacaktır. Bununla birlkte yine dinamik stabilite çekiş kontrol sistemi yer almaktadır. Standart olarak ön ve arka hava yastıklarının yanı sıra yine standart olarak lastik basınç kontrol sistemi de emniyet ve güvenlik adına araçta yer alan özellikler arasında bulunuyor.

Kuşku yok ki yokuş kalkış desteği standart özellikte yine yokuşları çıkarken her bakımdan güvende olmanız adına birçok açıdan teknik pratikliklerle donatılmış durumdadır. Bu da sürücünün her açıdan kendini emniyette hissetmesini sağlaması açısından gerçekten de çok önemli bir konu.

İç Donanım

Aracın dış donanımı kadar iç donanımında da birtakım yeniliklerin var olduğundan kesinlikle söz etmek gerek. Nitekim standart olarak 60/40 katlanabilir koltuklar, direksiyondan multimedya kontrol sistemi, yükseklik ayarlı direksiyon ve koltuklar, destekli koltuklar, yol bilgisayarı, radyo ve 4+1 müzik sistemi mazda 3 fiyatı dikkat çeken özellikleri arasında yer almaktadır.

Elbette söz konusu iç donanım denildiği zaman karşımıza çıkmaya devam eden bir diğer detay olarak elbette aux ve usb girişlerinin yer almasıdır. Araçta güncel harita bilgisinin yer aldığı navigasyon sistemi bluetooth teknolojisi ile yürütülmektedir.

Motor

Mazda 3 serisinin bu çok özel modelinin sahip olduğu özellikler arasında elbette motor ve performans durumları da en çok merak edilenleri oluşturmaya devam eder.

Araç saatte 195 km hız yapabilmektedir. Bunun yanı sıra 120 /6000 d/d yapabilme özelliği de aracın her açıdan güçlü bir motorunun olduğuna işaret etmektedir. Yine mazda 3 ötv fiyatı araç maksimum 150 nm torka sahip olup dakikada 4000 devir kapasitesine sahip olmaktadır.

Aracın CO² olarak 118 g/km değerde karma emisyon oranının var olduğunu da belirtmek gerekir. Bu özellikleri dışında yine dikkat çeken bir diğer özelliği olarak aracın şehir içinde ortalama olarak 6,4 lt yakıt tüketiminin ve şehir dışında ise ortalama olarak 4,2 lt yakıt tüketiminin var olduğunu kesinlikle söylememiz gerekecektir. Tüm bu ortada duran yaklaşımlar neticesinde de her açıdan mazda 3 1.5 skyactiv ötv fiyatı otomobilin sahip olduğu tüm bu koşullara dayanarak herkes tarafından dikkat çeken noktalarının bulunduğunu belirtmek gerek.

Fiyat

Tüm Mazda yetkili bayilerinden mazda 3 resimleri araçla ilgili net fiyatlar alabilir ve böylece uzun vadeli olarak yol boyu size eşlik edecek olan Mazda yeni modeliyle her açıdan uzak yolları kısaltabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir