Mazda 6 Ötv Fiyatı

Sedan’ın yeni araç modeli Mazda 6, 2018 yılında otomotiv dünyasında satışa sunulmaya hazır. Bütün donanımlarıyla tamamen yeni nesil teknolojiyi kullanan ve her anlamda kendine has sıra dışı dokusuyla karşımıza çıkan bu otomobil her anlamda tamamen eşsiz bir performansı mazda 6 özellikleri bir arada sunmaya devam ediyor.

Araç %0 ÖTV oranıyla da dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Öte yandan ahşap deri iç donanım özellikleri de dikkate alındığı zaman her anlamda kendine has ayrıcalıklı özellikleriyle yeni mazda bir arada bulunduğunu kesinlikle dile getirmek gerekiyor.

Dış Donanım

Dış donanımlarında yeni nesil elektrikli sunroofları ilk dikkat çeken bir yenilik kuşkusuz. Bunun yanı sıra LED tip sis farlarıyla ön ve arka farlar da dikkat çeken mazda 6 sedan dış donanım özellikleri arasında bulunmaktadır. Elbette bu özelliğinin yanı sıra yağmur sensörlü otomatik silecekler, geri görüş kamerası, otomatik katlanır aynalar da dış donanımları arasında dikkat çekenler olma özelliğini korumaktadır.

İç Donanım

Kuşkusuz Mazda 6’da iç donanım arasında ilk dikkat çeken özelliği ahşap deri döşeme koltukları olmuş durumda. Bunun yanı sıra deri vites kolu, 360 gerece görüş monitörü, 7 inc LCD ekran, güneş gözlüğü cepliği, ön koltuk havalandırması, hız kontrol sistemi ve deri direksiyon simidi dikkat çeken özellikleri arasında geliyor. Bütün bu özellikleri dahilinde her anlamda hem şık hem de işlevselliği bir arada sürdüren mazda 6 sedan fiyatı efsane sıra dışı otomobil olma yolunda gerçekten de kalitesini vurgulamaya devam etmektedir.

Motor Gücü

Maksimum 165/6000 PS/dd gücü bulunuyor ve maksimum tork sistemi ise 213/4000/nm olarak yine dikkat çeken bir diğer yenilikleri arasında gelmektedir. Öte yandan motor hacmi olarak 1998 cc motor sistemi yer alıyor. Bütün bu ortada duran özellikleriyle değerlendirildiği zaman aracın mazda 6 sedan ötv fiyatı gerek marka gerekse model bakımından tamamen kaliteden ödün verilmeksizin sıra dışı tüm özellikleriyle karşımıza çıktığını kesinlikle dile getirmek gerekmektedir.

Bu da aracın kaliteden ödün verilmeden sıra dışı efsane yönlerini vurgulaması adına gerçekten de önemli.

Performans

Son olarak Mazda 6’nın performansı hakkında da net olarak bilgi vermek gerekir. Araç saatte maksimum 209 km hız yapabilmektedir. Bunun yanı sıra şehir içinde 100 km’de bir 7,4 litre benzin tüketmekte şehir dışında ise 5,5 litre tüketmektedir. 6 ileri otomatik şanzıman sistemi mazda 6 sedan resimleri bulunan yeni modelin her açıdan kusursuzluğu otomotiv dünyasında da gerçekten de büyük bir hayranlıkla yakından izlenmekte. Tüm bunlar da aracın kendine has dokusu anlamına gelmektedir.

Mazda, tutkunları olan bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye piyasasında eski gücünü kaybetmiş olsa da klasikleşmiş modelleri ile onu trafikte görmek mümkün. Üstelik Mazda 6 kalitesi ve kullanım rahatlığı ile gün geçtikçe daha çok sürücü tarafından tercih edilir hale gelmiş durumda. Yapılan çalışmalar Mazda 6’nın çok kaliteli bir otomobil olduğunu ve dayanıklılık anlamında rakiplerinden birkaç adım önde olduğunu doğruluyor. Hem randıman hem de güvenlik diyenlerin ilk tercihi olan Mazda 6 fiyatı ve performansı değerlendirildiğinde satın alınabilecek en iyi otomobil modellerinin arasında başı çekiyor.

Sevdikleriniz ve sizin için güvenli sürüş ön koşulsa Mazda 6’yı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Üstelik performansı, iç tasarımı ve görünümü ile çok şık bir otomobil ile karşı karşıyayız. Kaliteden ödün vermeden performans isteyenlerin tercihi olacak Mazda 6 ile ilgili detayları sizin için derledik. Mazda 6 tutkunlarını bir kez daha hayal kırıklığına uğratmayacak kalite ile donatılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.