Mazda MX-5 Fiyatı, Özellikleri Ve Ötv Oranı

Yeni Mazda MX-5 Karşınızda

Yenilenen Mazda MX-5 ve Mazda MX-5 RF ile Mazda’nın Jinba Ittai felsefesinin yansımasını görmeniz gerekecek. Her zamanki gibi beklentilerin yine üzerine çıkmayı başaran Mazda, bu modelinde hiç olmadığı kadar sezgisel bir araç oluşturmaya çalıştı. Sürücüye kesintisiz güç ve kesintisiz bir bağlantı imkânı sunan Mazda, tüm o muhteşem özellikleri ile karşınızda. Göz alıcı KODO: Her zaman Hareket ruhlu bir tasarım yapısına giden Mazda yapılı görünümü ve üstün yol tutuşu ile sizleri hayran bırakacaktır. Hafif olarak tasarlanan gövdesi ve sıra dışı olan tasarımı ile açık hava sürüş keyfinizi adeta unutulmaz anlara çevirecek olan Mazda, size hayatınızın her alanında eşlik edecektir. Performans, ekonomi ve teknoloji anlamında beklenilen tüm ihtiyaçları gidermeyi başararak bugüne kadar birçok ödül kazanmaya layık görülmüştür. Gerçek bir sürüş deneyimi için tasarlanan MX-5 RF açılır kapanır tavan ve akıcı KODO ile hareketin ruhunu temsil eden bir tasarıma imza atmayı başardı. Geliştirilen yeni tavan isteğinize göre açılıp kapanması sadece birkaç saniyenizi alacaktır.

İç Tasarım

Bağlanmak yeni Mazda MX-5 için adeta tasarımın yapı taşıdır. Uyumlu olan mobil cihazlarınızla kolay bir şekilde istediğiniz radyo istasyonuna bağlanabilirsiniz. Müzik zevkinize göre telefonunuz üzerinden müzik kanalları ile aracınızda keyifli müzik keyfi yaşayabilirsiniz. Gelen aramaları ve kısa mesajları okuyabilir ve sesli bir şekilde cevaplayabilirsiniz. Bunlara da bir de Facebook ve Twitter güncellemesi özellikleri ekleyen Mazda, adeta araç sürer iken sizleri sosyal medyadan mahrum bırakmıyor. Tüm bu yeni özellikleri 7 inçlik bir dokunmatik ekran üzerinden HMI kumandası ile kontrol edebileceksiniz. HMI kumandası sürücü ve ön yolcu koltukları arasında yerleştirilerek daha kolay ulaşım amaçlanmıştır. Ses kısma, navigasyon, bağlantı seçenekleri düğmesiyle araba sürerken dikkat kaybını en aza indirmeyi amaçlamaktadır. Bose ses sitemi ile donatılan Mazda MX-5 özellikleri adeta sizleri büyüleyecektir. Dokuz üstün hoparlör ile donatılan araç sizlere en üst seviye müzik keyfi yaşatmak için her şeyi düşündü. Terletmez üstün kalite standartları ödüllü deri döşemeleri ve rahat koltukları ile rahat yolcuklarınız hiç bitmesin diyeceksiniz.

Motor ve SKYACTIV Teknolojisi

SKYACTIV teknolojisi amaç olarak sürüşlerinizi daha keyifli hale getirmektir. Motor ve gövde arasında tüm teknolojilere sahip sistem, aracı yeniden baştan aşağı tasarlayan bir sistemdir. Mükemmel bir arkadaş itiş gücü, 50/50’lik ağırlık dağılımı ve alçağa konumlandırılan ağırlık merkezi ile SKYACTIV teknolojisi, Mazda MX-5 ile güvenli ve çevresinin hayran bırakmaya yeten bir performans ve görünüm sağlıyor. Yeni teknoloji olan i-ACTIVSENSE ile aracınızla tüm bağınızı kusursuz bir şekilde ayarlayın. Akılı güvenlik teknolojilerini içeren bu teknoloji koruma ve rahatlık amacıyla bazı sensörler ve kamera sistemlerini barındırmaktadır. Gelişmiş güvenlik teknolojileri ile sizlerei her zaman güvende tutmayı amaçlayan Mazda, i-ACTIVSENSE ile bunu gerçekleştirmeyi başarmıştır. Şerit değiştirme uyarı sistemi ile aracınızın sizin isteğiniz dışında şeritten çıkması durumunda sizi uyarması konusunda tasarlandı. Sistem ön bölmede bulunan kamera yardımıyla yolu izleyerek sizin hangi şeritte olduğunuzu ve o şeritte sabit kalmanızı takip etmeyi amaçlamıştır. Şerit ihlali yapıldığında aktif olarak sizi sesli bir uyarı ile uyarmaktadır. Uzun far kontrol sistemi, adaptif ön far sistemi, arka trafik uyarısına sahip kör nokta izleme sistemi ile size hayatı ve sürüşünüzü kolay hale getirmektedir.

Hemen sizde sahip olun!

En yakın yetkili servislere giderek sizin için ayarlanacak olan Maxda MX-5 fiyatını ödeyerek sahip olun. Yeni Mazda MX-5 ÖTV’li fiyatı 156 bin TL’den başlayan fiyatlarla sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.