Mercedes AMG-GT Özellikleri

 1897 yılıdan günümüze uzanan bir efsane olan Mercedes-Benz, Alman teknolojisinin bir eseri olarak kendine hayran bırakan otomobiller üretiyor.  Otomotiv sektöründe bir çok yenilik ve ilke imza atan Mercedes performans ekibi AMG ile güçlerini birleştirdikten sonra otomobili yeniden yarattı diyebiliriz. Yeni AMG-GT rüya otomobiller listesinde çoktan yerini aldı bile.  Tasarımı ile hareket halinde bile değilken hırslı, güçlü ve her ayrıntısıyla nefes kesen gerçek bir sürüş makinası olan Mercedes AMG-GT rakiplerinden açık ara ileride. 

    Nefes Kesen Ayrıntılar

Uzun ve mümkün olduğu kadar aşağıya çekilmiş motor kaputu rahat görüşlü bir sürüşe imkan tanırken, merkezinde efsane Mercedes amblemi bulunan geniş ön ızgara aracın netliğini ortaya koyuyor. Aracın arka tarafı ise klasik fastback tasarımına sahip ve aracın bütün gücünü yansıtır vaziyette. Aracın genel hatlarına hakim olan dinamaik süliet ise otomobilin sürekli ileri atılma dürtüsüne işaret ediyor. 

     Aracın iç kısmı da dışı kadar nefes kesici AMG DNA’larına sahip inanılmaz kokpit içine oturduğunuz andan itibaren sağ ayağınızın altındaki güç, teknoloji ve dinanizmi hissetmenizi sağlıyor. Özel AMG performance direksiyon simidi, mükemmel araç hakimiyetine izin veriyor. Dört güçlü hava deliğine sahip orta konsol ile dinamik bir tasarıma sahip olan araç, AMG spor koltuklar ile sağladığı konforu ve güveni pekiştiriyor. Özel AMG koltukların koltuk başları ise aracın sportif yapısını iyice güçlendiriyor. Ayarlanabilen koltuk yanakları ile sizi tamamen içine alan bu özel koltuklar peformans ve konfor için özel olarak tasarlanmış. İvmesi ile sizi sürekli koltuğa yapıştıran

    Saf Güç

    Mercedes AMG-GT 63 S 4.0 V8 özellikleri ile AMG-GT ailesinin en güçlü üyesi. 900 nm tork ile 639 beygir güç üreten V8 motor 0’dan 100 km/h hıza 3 saniye gibi inanılmaz bir sürede çıkıyor ve bu güçlü motor araca 315 km/h maksimum hız sağlıyor. Ailenin en küçüğü ise AMG GT 43 3.0 V6 ise 367 beygir güce sahip ve 0’dan 100 km/h hıza 4.9 saniyede ulaşıyor. Aracım maksimum hızı ise saatte 270 kilometre olarak belirlenmiş. 

   Burmester ses sistemi ile donatılan araç, opsiyonel olarak sunulan tavan hoparlörleri ile en kaliteli araç ses sistemini sunuyor. 

     Tehditkar Yapısı

İnanılmaz tasarımı ile oldukça agresif ve tehditkar bir yapıya sahip olan araç, Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş) ile sürücüye büyük bir rahatlık sağlıyor. Dışarıya sunduğu agresif yapıya karşı, sürücü ve yolcuları için inanılmaz bir konfor sunan AMG türünün en güzel örneği. Mercedes AMG-GT resimleri bilebir sanatçının elinden çıkmış sanat eseri niteliğinde. 

   Modeline göre  9 TCT Speedshift ve 9 MCT Speedshift vites seçenekleri ile satışa sunulan AMG-GT içerisinden çıkmak istemeyeceğiniz bir otomobil. Mercedes AMG-GT 63 S 4.0 V8 motorun şehir içi yakıt tüketimi 15.2 Lt/100 km, şehir dışı yakıt tüketimi, 8.9 Lt/100 km ,ortalama yakıt tüketimi 11.3 Lt/100 km olarak verilmiş. 

    Fiyat Bilgisi

Rakipsiz özellikleri ile Mercedes-Benz’in dünyaya bir armağanı olan  Mercedes AMG-GT fiyatı modellere göre değişiklik gösteriyor. Mercedes AMg-GT Coupe 1.859.600 TL olarak AMG-GT ailesinin en uygun fiyatlı üyesi, Mercedes-AMG GT R Coupe ise 2.533.700 TL ile ailenin en pahalı üyesi olarak satışa sunuluyor. 

    Ötv Fiyatları

     Spor otomobil standartlarını yeninden belirleyen ve ürettiği her yeni araç ile çıtayı yükselten Mercedes AMG ötv fiyatı döviz kurlarına ve ve yürürlüğe giren yasalara göre değişiklik gösteriyor.  Mercedes AMG-GT 63 S 4.0 V8 ötv fiyatı aracın motor özelliklerine göre  %160 olarak belirlenmiş. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.