Mercedes Benz Cls 250 Cdi Özellikleri


Mercedes-Benz yeni CLS modeliyle sonunda otomobil sektöründeki yerini aldı. Uzun bir süre mühendislerin üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü bu yeni modeli gerçekten de hem trafik kazalarının tamamen ortadan kalkması hem de sürücünün cebini yakmayacak bir yakıt tasarrufu sağlamasıyla yani fonksiyonel olmasıyla öne çıkıyor. Elbette otomobilin Mercedes Benz Cls 250 Cdi Özellikleri estetik bir tasarım kaygısı güdülerek tasarlandığı da dikkatlerden kaçmayan bir gerçek. Bu özelliklerinden yola çıkılacak olunduğu zaman her açıdan aracın rahatlıkla kullanılabilir bir otomobil markası olduğunu kesinlikle dikkate almak gerekir.

Teknik Özellikleri

Otomobilin ortada duran teknik özellikleri aracın daha iyi tanınmasına yardımcı olacaktır.

* Araç saatte tam 242 km hız yapabiliyor.

* Araç yine 7.5 saniyede 0-100 km hızlanabiliyor.

* 204 bg/3800 d/d gücündedir.

* Araç 250 cdi motor seçeneğinde olup 500 nm torka sahip. Ayrıca 1600-1800 d/d aralığındaki tork kapasitesi de gerçekten de dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor.

* Aracın direkt enjeksiyon yeni mercedes benz yakıt sistemi var olup motor ön enine olacak şekilde konumlandırılmıştır.

Ağırlık ve Ölçüler

Aracın bütün bu teknik özelliklerinin yanı sıra 1785 kg boş vaziyetteki toplam ağırlığıyla da aracın yüksek sürat yapabilmesine karşın ağırlığıyla aracın dengelenmeye çalışıldığı görülmektedir. Böylece aracın yüksek süratlerde daima emniyeti elinde tutması her açıdan önemli olan bir özelliği mercedes benz fiyatı meydana getirmektedir.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra yine dikkatlerden kaçmayan bir diğer konu olarak aracın 4940 mm uzunluğu ve 1416 mm yüksekliğinin bulunduğunu da kesinlikle söylemek gerekir. Tüm bu güncel veriler ışığında aracın arkadan çekişli olduğu da yine dikkat çeken unsurlarını oluşturmaya devam edecektir.

Tüm bu ortada duran yaklaşımlar neticesinde değerlendirilecek olunduğu zaman her halükarda tüm özelliklerinden yola çıkılarak aracın ağırlıkla tamamen dengesini korumaya devam eden ideal ölçülerinin var olduğunu mercedes benz ötv fiyatı kesinlikle dikkate almak gerekir.

İç Tasarım

ABS fren sistemine sahip olan araçta ön süspansiyon bağımsız mcpherson dengeleyici yay sistemine dayanır. Ayrıca arka süspansiyonlar ise çok noktalı bağımsız olacak şekilde iç tasarım özelliklerini bir arada bulundurmaya devam etmektedir.

Tüm bu ortada duran en temel özelliklerinin yanında 17’lik alaşımlı jant tasarımının da bulunduğunu ifade etmek gerekir. 

Elbette direksiyonu elektrik tip olup bu da iç tasarım denildiği zaman önemli bir özelliğidir. Direksiyonu mercedes benz cls 250 cdi ötv fiyatı kadar dört kapılı dört kişilik koltuk tasarımına sahip. Koltuk deriden imal edilmiş olup manuel ayarlamalı olarak dizayn edildi.

Tümüyle sürücünün yol boyunca dikkatini dağıtmadan ergonomik olarak aracını kullanmasını sağlayan tüm özellikleriyle gerçekten de fark yaratan bir kullanıma sahiptir. Sahip olduğu bütün bu özelliklerse onun son derece öne çıkan noktalar arasında gelmesini sağlaması adına önemli bir yaklaşım özelliğini meydana getirmektedir.

Tümüyle ortada duran bu eşsiz özellikler neticesinde her anlamda kaliteden ödün verilmeksizin aracın sahip olduğu gerek tasarım gerekse performansın tam anlamıyla sürücülerin yol boyu güvende olmalarına zemin hazırlanacak şekilde tasarlandığı görülmektedir. Bunun yanı sıra satış fiyatı olarak da en uygun Mercedes araçları olarak Türkiye’de satışlarının devam ettiği dikkate alındığı zaman her halükarda tamamen kaliteden ödün verilmeksizin kullanıldığını kesinlikle söylemek gerekmektedir. Bütün bunlar da aracın her açıdan ortada duran seçkin özellikleri arasında gelmesini sağlaması adına son derece önemli bir yaklaşımı teşkil eder. Bütünüyle bu üstün vasıflar boyunca da değerlendirilecek olunduğu zaman her halükarda tümüyle dikkatlerden kaçmayan yapısına dayanarak aracın tüm yetkili Mercedes-Benz cls resimleri satıcılarından uygun fiyatlarla satın alınacağını kesinlikle dikkate almak en önemli unsurlardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir