Mercedes C63 AMG Ötv Fiyatı

       Fransa’nın Nice kentinde başlayan Mercedes’in hikayesi, markanın yaptığı yenilikler, ilkler, aldığı ödüller ile 1897 yılından günümüze uzanıyor. İspanyolca konuşulan bütün Latin ülkelerinde hem zarafet hem de Mars gezegeni anlamına gelen Mercedes bir otomobile verilen en güzel isimlerden biri.      

       Otomotiv sektörünün öncü ve lider markalarından biri olan Mercedes AMG ile yapıtığı işbirliği ile otomobillerini adeta rakipsiz hale getirmeyi başardı. 1967 yılında Almanya merkezli olarak 2 mühendis arkadaş tarafından kurulan AMG modifiye firması diğer markalar ve Mercedes’in rüya otomobillerini güçlendirme ve kişiselleştirme alanında çalışarak günümüze kadar uzanan AMG prestijine imza attılar. 1993 yılında imzalanan sözleşme ile AMG firması resmi olarak sadece Mercedes Benz firması için çalışmaya başlamıştır.

        Güç ve Prestijin Kesişim Noktası C63 AMG

 Peformans ekibi AMG tarafından geliştirilen C63 güç ve prestijin birleştiği bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Mercedes C63 AMG özellikleri ile otomobil severlerin büyük beğenisini kazanıyor. 4.1 saniye gibi kısa bir sürede 100 km sürate ulaşamaya olanak veren, 650 tork üreten ve 476 beygire sahip AMG C63 ve 510 beygir gücündeki AMG C63 S güçlü motor ve donanım seçenekleri ile tam bir performans otomobili. 

        Göz Alıcı Bir Güzellik

 Aracın ilk bakışta en dikkat çekici özelliği ön ızgarası Panamericana adı verilen bu ızgara aracın tasarımına büyük bir estetik katarak yırtıcı bir hava veriyor. Belirgin AMG gövdesi ile aracın porformansı gözler önüne seriliyor. Aracın bagaj kapağı üzeride bulunan ve araçla aynı renge boyanmış spoyler aracın estetikliğine katkıda bulunmuş.

    18 inç hafif alüminyum alaşımlı 10 kollu jantlar gri rengi ve göz alıcı parlaklığı ile dikkat çekiyor. Yeni Mercedes C63 AMG yüksek teknoloji ile üretilen bir otomobil olarak, etkileyici bir tasarım ve sürüş deneyimi sunuyor.

      Performans Aracı 

       Mercedes C63 AMG konforlu ve yüksek performanslı bir sürüş deneyimi sunuyor. Kaputun altında bulunan 4 litrelik V8 bi-turbo motor ve AMG Speedshift MCT 9 şanzıman ile güçlendirilen 9 ileri vitese sahip araç, kilitli diferansiyal ile de son derece sportif çekiş ve sürüş dengesi sağlıyor. 476 ve 510 beygir seçenekleri bulunan AMG C63 ve AMG C63 S spor süspansiyon ile de üstün yol tutuşuna sahip. AMG dynamics sayesinde Slippery, Comfort, Sport, Sport+, Race ve Individual sürüş modları ile aracın sürüş karakterini belirlemek mümkün. Race ve Individual sürüş modları AMG C63S modelinde bulunuyor.

     İç Özellikleri

 Aracın iç mekanı otantik bir spor otomobil havasında ve napa deri ile kaplı altı düzleştirilmiş direksiyon simidi aracın içine oturduğunuzda bir yarış otomobili havası veriyor.

    Ergonomik olarak konumlandırılmış dokunmatik ekran ve diğer kontrol düğmeleri sürüş sırasında sürücünün yol odağını bozmayacak şekilde tasarlanmış. Araçta kullanılan AMG performans yarış koltukları da sürücü ve yolcuyu kavrayarak büyük bir konfor, rahatlık ve güven sunuyor.

    Mercedes C63 AMG Fiyatı

     Mercedes AMG fiyatı yurtdışı satış fiyatı 73.700 dolardan başlayıp motor seçenekleri, donanım ve performans ekipmanlarına  90.500 dolara kadar çıkan araç için henüz Türkiye için resmi bir satış fiyatı açıklanmış değil.  

    Mercedes C63 AMG ÖTV Fiyatı

  2019 yılının başında satışa sunulacak araç için Türkiye satış fiyatı resmi olarak açıklanmış değil, 2018 yılı sonunda satış fiyatı belli olacak olan Mercedes C63 4.0 ÖTV fiyatı da o zaman belli olacak. 

    Araçla ilgili daha fazla bilgiye ve Mercedes C63 AMG resimlerine firmanın resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.