Mercedes E 200 Özellikleri

Mercedes markasının E class grubuna ait olan araç her yönüyle gerçekten de dikkat çeken yenilikleriyle Mercedes’ten vazgeçemeyenlerin karşısına çıkarıldı. Mercedes E 200 Özellikleri tarafından tanıtımı yapılan araç otomotiv alanıyla ilgili olarak profesyonelce bilgi sahibi olanlar tarafından gerçekten de karnesi bir hayli takdirle karşılanacak derecede notu bulunan bir model. Üstelik fiyatı da gerçekten de uygun olduğundan dolayı her anlamda tercih edilmesi bakımından ilk sıralarda gelmeye devam etmesine kesin gözüyle bakılmaktadır. Tümüyle ortada duran bu özellikler de onun farkını yansıtır.

Performansı

Mercedes E200 modelinin performansı arasında kuşkusuz 205 km’lik maksimum hızı dikkatlerden kaçmıyor. Ancak bu kadar süratli de olsa her daim güvenliği elden bırakmayan güçlü yapısı da devreye girmiş durumda. Söz gelimi 136 bg/5600 d/d özelliği bunun en bariz örneğini resmetmesi açısından çok önemli bir dipnot.

Ayrıca azami tork olarak 190 nm 3700/d/d değerlerine sahip olması da aracın yüksek süratine karşılık olarak bir o kadar da güçlü motor yapısıyla her anlamda kontrolü elinde tuttuğunu göstermeye çoktan yetmektedir.

Yakıt Özellikleri

65 lt toplam yakıt hacmi bulunan bu otomobil çok noktalı enjeksiyon tip yakıt sistemine sahip. Bunun yanı sıra DOHC valf yapısının olduğu söz konusu otomobil her açıdan kendine has bir yapıya sahip olmaya devam etmektedir. Bir diğer özelliği ise kuşkusuz ki şehir içinde 12.8 lt yakıt tüketimi şehir dışında ise 6.9 lt yakıt tüketimi gerçekleştirmesidir. Tümüyle yeni mercedes bu ortalama değerler aracın yüksek hız yapmasından kaynaklanan verilerdir. Ancak aracın maksimum olarak 1950 kg ağırlıkta olması da süratini azaltmakta ve böylelikle yakıt tasarrufuna da doğrudan katkıda bulunmaktadır. Bu da sürücülerin her açıdan ideal olarak araçlarından en iyi şekilde yararlanmasını sağlayacağı bir özelliktir.

Teknik Özellik

Aracın ön süspansiyonu çift salıncaklı bir tasarıma sahip. Arka süspansiyonu ise helezonlu bir tasarıma sahip. Bu tasarım daha önceki modellerde nadir olarak kullanılmıştır. Ayrıca söz konusu modelde manuel mercedes e 200 5 vites seçeneğine yer verildiğini de kesinlikle dikkate almak gerekiyor. Ayrıca söz konusu otomobil her anlamda slindir başına düşen 4 valf adediyle de yine farklı olduğunu göstermeye devam etmektedir.

Aracın Sedan tip kasada tasarlandığı zaten bilinen bir özelliği olup bu otomobil abs fren sistemlidir. Ayrıca gerek ön fren gerekse arka frenlerinde hava soğutmalı mercedes e 200 fiyatı disk sisteminin tercih edildiği görülüyor.

Teknoloji

Araç yeni nesil teknolojik özellikleri ile de gerçekten de önemli. Söz konusu modelde usb bağlantı ve aux bağlantıları standart bir özellik olarak yer almaya devam etmiş durumdadır. Elbette bu iki özelliğinin yanı sıra akıllı cihaz bluetooth teknolojisinin de kullanıldığını kesinlikle söylemek gerekmektedir.

Öte yandan güncelleştirilmiş navigasyon sistemi de her anlamda araçtan yer – yön edinmede en üst düzeyde yararlanmaya imkan tanıması açısından gerçekten de önemli bir konuyu oluşturmaktadır. Tamamen ortada duran bu teknik yenilikleri münasebetiyle aracın sürücülerin gözde modellerinden mercedes e 200 ötv fiyatı biri olduğunu ifade etmek aslında gerekecektir.

Fiyat ve Ötv

Sınıfının önemli bir modelini oluşturan bu aracın fiyatı değişkenlik gösterdiği için net olarak bir sayı verilmesi zor. Ancak yetkili Mercedes – Benz e 200 ötv fiyatı bayilerine uğranıldığı zaman asıl rakam öğrenilebilecek üstelik net ötv indiriminden ve de sezon sonu indirimlerinden anında yararlanılarak her anlamda ekonomik olarak aracı herkesin satın alması mümkün olacaktır. Böylece bütçenizi sarsmadan kendinize ait tüm olanaklarıyla dikkat çeken bu modele sahip olmak mümkün olacak ve mercedes e 200 resimleri yol boyunca daima yardımcınız olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.