Mercedes S350 Özellikleri

Mercedes Benz’in F segment sınıfına ait bir aracıdır. Sedan tip kasaya sahip olup mercedes s350 bluetech 3.0 özellikleri metalik parlak siyah ve gri gibi en çok tercih edilen renk seçenekleri bulunmaktadır. Tüm bu ortada duran özelliklerinin yanı sıra aracın her açıdan dikkat çeken bir diğer özelliği olarak dizel yakıt tipinin içten yanmalı standart özelliğinin bulunmasıdır. Öte yandan direkt enjeksiyon yakıt püskürtme özelliğinin de bulunduğundan kesinlikle söz etmek gerekmektedir.

Aracın elbette yeni mercedes performansı, motoru tüm detaylarıyla ayrı bir başlık altında incelenmelidir.

Performans

Araç saatte 250 km hız sürat yapabilmekte olup 3600/d/d özelliği barındırmaktadır. Aynı zamanda mercedes s350 258 hp azami beygir gücüne sahip olup azami tork 620 nm olarak bilinmektedir.

Aracın performans özellikleri arasında kuşku yok ki 2987 cc silindir hacmi gelir ve araç tam 6 silindir adedine sahiptir. Bütün bu performans özelliklerine ek olarak bluetec emisyon yönetimi, dizel partikül filtrasyonu yine dikkat çeken motorin özellikleri arasındadır.

Bütünüyle ortada duran bu özellikler değerlendirildiğinde gerçekten de tamamen kaliteden ödün verilmeksizin sıra dışı bir performansla seyir aldığını ifade etmek gerekir. Yine aracın mercedes s350 fiyatı performansı adına ortada duran bir diğer özelliği sadece 6.8 saniyede 0-100 km hızlanma yapabilmesidir.

Yakıt Tüketimi & Emisyon

Mercedes’in tüm özellikleriyle donatılmış olan bu yepyeni modelinde kuşkusuz yakıt tasarrufu da düşünülenin çok çok ötesindedir. Bu da sürücülerin cep yakmayan uygun fiyatlarla diledikleri yere anında ulaşmasını sağlaması bakımından gerçekten de önemli bir konudur. Araç ortalama olarak şehir içinde 8.0 lt yakıt tüketimi ve şehir dışında ise 5.9 lt yakıt tüketimi sarf etmektedir. Ortada duran bu teknik özellikleri neticesinde de mercedes s350 ötv fiyatı her anlamda kaliteden ödün vermeksizin sıra dışı özellikleriyle yüksek yakıt tüketimi sağladığını kesinlikle dile getirmek gerekecektir.

Ayrıca aracın 175 gr/km karma emisyon (CO²) kapasitesinin var olduğunu da kesinlikle dikkate almak gerekmektedir. Ortada duran tüm bu özellikleri neticesinde ele alındığı zaman her açıdan aracın yüksek performanstan da ödün vermediği gibi ekonomiden de kesinlikle ödün vermediği bir kere daha anlaşılmaktadır.

Teknoloji

Araç multimedya sisteminden müzik sistemine akıllı çözümlerinden teknik yapısına varıncaya kadar da yeniliklerle tasarlandı. Araçta diğer Mercedes s350 bluetech 3.0 ötv fiyatı modellerinden farklı olarak tamamen yeni bir özellik olarak iPod ve iPhone telefon bağlantısı da bulunuyor. Böylece söz konusu akıllı cep telefonları ve mobil cihazlardan da müzik, video ve tüm datalara anında ulaşmak mümkün olacak. Yine dikkat çeken özelliklerinden olması bakımından 12V priz ve 230V arka koltuk prizi de harici bağlantılarından dikkat çeken yenilikler olarak sıralanabilir.

Elbette bunların yanında aux ve usb girişlere de sahiptir. Aynı zamanda 7 inçlik multimedya ekranı bulunmakta olup 3D özellikli navigasyon cihazı yer almaktadır. Aynı zamanda 3 yıl ücretsiz harita güncelleme özelliği de bulunan söz konusu uygulama ile her yere kesinlikle kısa zamanda ulaşım sağlamak mümkün olacak.

Tüm bu ortada duran özellikleri de dikkate alındığı zaman her açıdan aracın sahip olduğu tüm bu temel özellikleriyle mercedes s350 resimleri tamamen sıra dışı bir kullanım avantajı sunmaya devam ettiğini kesinlikle belirtmek gerekecektir. Böylelikle her açıdan kullanıcıların yapmak istedikleri her şeyi çok kısa bir zaman diliminde kesintisiz olarak yerine getirmesi ve her anlamda kullanıcıların bu son derece üst düzey otomobil ile diledikleri yere ulaşım sağlaması olanaklı olmaktadır. Üstelik yetkili satıcılarından uygun fiyat teklifleri alınarak araca dair tüm özelliklere anında ulaşmak mümkün hale gelebilen özelliktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.