Mercedes S63 AMG Özellikleri

     100 yıldan fazla bir sürediir efsane otomobiller üreten ve otomobil denildiğinde akla ilk gelen güç, prestij ve kalitenin kesişim noktası olan Mercedes-Benz şimdiye kadar kullandığı en güçlü dizel motor ile S serisini sahneye çıkarıyor. Yeni Mercedes 612 beygir güç üreten ve 900 nm torka sahip 4.0 litrelik V-8 Biturbo motor ile yaklaşık bir asırlık Mercedes mühendisliği ve teknolojisini taçlandırıyor. 1954 yılından beri üretilen ve her dönemin Mercedes modeli olan S serisi yine muhteşem özellikleri ile karşımızda.

Geçmişten aldığı güçle ve kullandığı geleceğin teknolojisi ile Mercedes S63 AMG 4.0 özellikleri ile göz doldururken 0’dan 100 km/h hıza 3.5 saniye gibi bir hızda ulaşıyor. Karma yakıt tüketimi ortalama 9.3 lt olan Mercedes S63 AMG 211 gr karbon salınım değerine sahip. Bu kadar güçlü ve performans sahibi bir motorun böylesine az bir karbon salınımı sağlaması üstün Alman mühendisliğinin bir eseri olarak karşımızda çıkıyor. Değişken valf çekiş kontrolü ile minimum düzeyde karbon salınımı yapan motor, aynı zamanda yakıt tüketimi konusunda en ekonomik V8 motorlardan biri olarak değerlendirilebilir.

      Prestij ve Güce Makyaj Takviyesi

Motor seçeneklerinde olduğu gibi, dış tasarımında da değişikliğe gidilen Mercedes S63 ufak dokunuşlarla yapılan yeni makyajıyla hayran bırakıyor. Far şekli ve panjura verilen yeni tasarım şekli aracı dururken bile hareket halindeymiş gibi gösteriyor. Ön ızgarada daha kalın çubuklara yer verilen yeni S63, kullanılan krom detayları ile de dikkat çekiyor. Farlarda yapılan biçimsel değişikliklere ek olarak, yansıtma mesafeleri de geliştirildi ve farların içinde yer alan led ve mercek aydınlatmaların yerlerinde ve formlarında değişikliğe gidildi. 

    Araca önden baktığımız zaman bir önceki modelde daha köşeli olan tampon ve difüzörlerin yuvarlatıldığını ancak büyüklerinde bir değişiklik yapılmadığı göze çarpıyor. 

   Özel olarak üretilen 20 inç boyutundaki jantlar seramik parlatma ile göz doldururken, mat siyah jant seçeneği de araca çok daha estetik bir hava katmış. Aracın arka tarafı da ön tarafının dinamiklerine sahip, aracın arka tarafına yerleştirilen ve yeni tasarlanan özel çift performans egzozu tamponda dikkat çekiyor. Mercedes S63 AMG resimleri incelendiğinde bir önceki modeline göre daha yuvarlatılmış hatlara sahip olduğu gözüküyor.

    İç Yapısı AMG DNA’sını Yansıtıyor

   Dışı kadar agresif ve çevik bir yapıya sahip olan S63, üstün kalite anlayışı ile üretilen malzemelerin bir araya getirilmesiyle oluşan kokpitinde ilk dikkat çeken detay AMG özel tasarım olan ve aracın kontrolünü çok daha kolay hale getirip, vücüdunuzun bir parçası gibi hissettiren direksiyon simidi,  3 kollu tasarıma sahip yeni direksiyon nappa deri ve dinamik mikrofiber malzemeden oluşuyor. 12.3 inç boyutundaki dokunmatik ekran, yapılan güncellemeler ile daha da özellikli hale getirilmiş. Araç hakkında daha detaylı bilgilerin sunulduğu ekrandan tork bilgisi, g kuvveti bilgisi, motor güç oranı, yağ sıcaklığı ve lastik hava basınçları gibi birçok bilgiye ulaşmak mümkün. 

     Üstün Özellikler

Aracın üstün özellikleri arasında, ekonomi sağlayan ve emisyon değerlerini düşüren AMG Silindir Kapama Teknolojisi araca selefinde 26 beygir daha fazla güç sağlıyor. AMG SpeedShift 9 otomatik şanzıman bir önceki modelde kullanılan 7 ileri vitese göre çok daha verimli yakıt tasarrufu sağlıyor. AMG tarafından geliştirilen kompozit fren sistemi de opsiyonel olarak sunuluyor.

    Fiyat Bilgisi

Sayısız özelliği ve kalitesi ile tam bir arzu nesnesi olan Mercedes S63 AMG fiyatı Avrupa’da 195.000 dolar olarak belirlenmiş. Türkiye’de baz donanımlı satış fiyatı ise 2.2 milyon TL ‘den başlıyor. 

    ÖTV Fiyatı

Satış öncesi özel sipariş notları ile müşterinin isteği doğrultusunda kişiselleştirilen Mercedes S63 AMG 4.0 ÖTV fiyatı döviz kurlarındaki oynama ve çıkarılan yasalara göre değişiklik göstermektedir.            Mercedes S63 AMG ötv fiyatı %160 oranında belirlenmiştir. Araçların ötv ve diğer vergilerinde yapılan değişiklikler aracın anahtar teslim fiyatına yansıtılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.