Mercedes S650 Fiyatı, Özellikleri Ve Ötv Oranı

Bilindiği üzere Mercedes harflerle klasman belirtirken (E klass veya S klass gibi), harflerden sonra gelen rakamlarla da motor hacmine ait ip uçları veriyordu. Ancak teknolojinin gelişimi ile beraber down sizing adı verilen hacim küçültmeler tüm otomotiv üreticilerince yaygınlaşmaya başladı. Mercedes’te bu hareket kapsamında motor teknolojilerinde gerçekleştirdiği revizyonlarla her litre başına aldığı motor gücünü arttırarak önceki dönemde hangi hacim aralığı bu gücü üretebilecekse yeni modeline hacmi o olmasa bile bu hacmi ifade eden rakamlar kullanmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de S600’ün küllerinden doğan yeni Mercedes Maybach S650 oldu. Esasen 5.980 cc hacimde olan bu motor ürettiği 630 HP güçle S650 olarak lanse edildi. S650’de kullanılan benzinli V 12 motor ayrıca 2300-4300 devir aralığında 1000 NM tork verisiyle büyüleyici değerlere sahip bir baş yapıt. Alman otomobil üreticilerinin centilmenlik anlaşması gereği araçlar ne kadar güçlü olursa olsun hızları 250 km/s. ile sınırlandırılıyor. Ancak S650’nin yüksek beygir ve tork değerleri 2.250 kg ağırlığındaki bu canavarın sadece 4.3 sn gibi akıl almaz sürede 0-100 hızlanmasına olanak tanıyor. Ortalama yakıt tüketimi 11,9 lt olarak verilen aracın yakıt deposu 80 lt kapasiteye sahip. Bu şekilde 672 km menzil söz konusu olabiliyor.

SLOGAN : SAF LÜKS

2002 yılında Mercedes tarafından üretime başlayan Maybach 57 ve 62 modelleri mevcuttu. 57 ve 62 isimleri uzunlukları ifade eden ölçülerdi. 5,7 metre ve 6,2 metre. 2013 yılında ise Maybach, Mercedes’le ilişkisini sona erdirse de köklerin birlikteliği onları 2014 yılında bir araya getirdi. Bu sayede Mercedes Maybach S serisinin üstünde lüksten daha lüks olarak inşa edildi. Mercedes Maybach S tamda bu imajına yakışır bir sloganla lanse edilmiş. “SAF LÜKS’… Mercedes Maybach S650 özelliklerine baktığımızda etkileyici deri donanımları ve bu yüzeylerin kalite ve birinci sınıf işçiliği tartışılmaz olarak göz kamaştırıcı. Ön panjurda ve aracın çeşitli noktalarında yer alan Maybach logosu zaten ismin kaliteye dönüşmüş halini ifade ediyor. İç kısımda ve özellikle ön konsolda kullanılan malzemeler ve bu malzemelerin üretim ve montaj işçilikleri hakkında düşünmeden edemiyorsunuz. Göz alıcı estetik bir tasarımla birleşen kokpit günümüzden çok daha ilerisine hitap eden özgün teknolojik alt yapılara sahip. Akıllı sürüş sistemi, pre safe impuls, aktif fren yardımcısı, araç dışından park etme yardımcısı, multibeam led far teknolojisi, acil çağrı sistemi, Maybach armalı özel süslemeler, energizing konfor kontrolü, gösterge paneli bilgilerinin ön camda akışını görebileceğiniz sanal gösterge paneli ve ekleyebileceğiniz bir çok ek donanım paketleriyle S650 lüks ve konforun harmanlanmasından doğan bir performans canavarı.

FİYAT

Bu kadar lüksten bahsettikten sonra, sıra fiyat bölümüne gelince ötvli ve ötvsiz fiyatları belirtmekte yarar var. Yeni Mercedes-Maybach S 650 4MATIC, devasa motor hacminden dolayı ülkemizdeki ötv uygulamasına takılıyor ve %160 ötv uygulanıyor. Ötv öncesi vergiler hariç Mercedes Maybach S650 fiyatı 731,780 TL olurken, araç vergiler sonrasında Mercedes Maybach S650 ötv fiyatı 2.263.400 TLlik fiyat bandına ulaşıyor. Mercedes Maybach S650 ötv fiyatını yüksek bulduysanız aracın ham fiyatı ile sunduğu teknolojik ve konfor öğelerini Mercedes’in resmi sitesinden bir de siz incelemelisiniz. Ayrıca site üzerinden eşsiz konfora ait ip uçlarını almak üzere Mercedes Maybach S resimlerinin bulunduğu galeriyi ziyaret etmelisiniz.

Eşsiz deri işlemeli koltuklar üzerindeki Maybach logolu yastık detaylarını ve sonradan montajlanmış değilde tümleşik imal edilmiş gibi görünen araç detaylarını inceledikçe fiyatı hak ettiği konusunda içinizde hiç şüphe kalmayacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir