Mercedes Slk 300 2.0 Özellikleri

Otomobil dünyasının önde gelen markası olmaya devam eden Mercedes, yeni modeliyle Mercedes tutkunlarının karşısına çıkıyor. Bir önceki 250 S modelinin tamamlayıcısı gözüyle bakılan söz konusu yeni model Mercedes Slk 300 2.0 Özellikleri 2015 yılında üçüncü jenerasyon gözüyle yeniden piyasaya sürüldü. Böylece spor otomobil tutkunlarının bir de Mercedes’i test etmesine imkan tanınıyor.

Performansı

Kuşkusuz söz konusu yeni mercedes otomobiliin her şeyden önce dikkatlerden kaçmayan eşsiz performans özellikleri en çok konuşulan konuların başında gelmektedir. Nitekim sözü edilen otomobil sahip olduğu en temel özellikleriyle gerçekten de bir önceki modelin tamamlayıcısı durumunda.

Yeni model saatte 250 km hız yapabiliyor. Bununla birlikte 245 hp beygir gücüne sahip. Üstelik sadece 5.8 saniyede 0-100 km hızına ulaşabilmesi de kesinlikle ödün vermeyen mercedes slk 300 performansı hakkında dikkatlerden kaçmayan özellikleri arasında rahatlıkla söylenebilmektedir.

Dış Tasarım

S serisinin roadster gövde tipine sahip olan araç ateş kırmızısı, metalik siyah gibi sıkça tercih edilen Mercedes slk 300 fiyatı renkleriyle göz doldurmaktadır. Öte taraftan yine 4.134 mm uzunluğu ve 1.505 maksimum ağırlığıyla yüksek sürati bir araya gelince eşsiz bir sürüş keyfi sunduğunu kesinlikle beliirtmek gerek. İşte ortada duran bu tipk özellikleri doğrultusunda her anlamda kendine özel tasarımla karşımıza çıktığını belirtmek gerek. 

Dış tasarımı adına yine dikkatlerden kaçmayan bir diğer yenilik 18 inçlik alaşımlı çelik jantları olmaktadır. Bütün bunlar bir spor otomobil adına aranan her ne varsa ortaya koyuyor.

Yakıt Tüketimi

2015 model otomobilin içten yanmalı standart motor tipi yer almaktadır. Aynı zamanda 144 gr/km CO² emisyon standardına sahip olduğunu kesinlikle dile getirmemiz gerekecektir. Bu özelliği de mercedes slk 300 ötv fiyatı farkını yansıtan sıra dışı nitelik olarak rahatlıkla ifade edilebilir. Ayrıca 

7.8 lt/100 km şehir içinde

5.2 lt/100 km şehir dışında yakıt tüketimi bulunuyor. Aracın 68 lt toplam yakıt deposu kapasitesi bulunmakta. Yakıt tüketimine doğrudan etki etmesi bakımından dörtlü 1991 cc silindir hacminin olduğunu da kesinlikle söylememiz gerekecektir.

Teknoloji

Aracın multimedya özellikleri de uzun bir zamandan beri merak edilmekte. Aracın mercedes slk 300 2.0 ötv fiyatı başlı başına bir navigasyon sistemi olmasa da bluetooth teknolojisini kullanarak telefon üzerinden navigasyon uygulamasına kolaylıkla erişim hizmeti sunuyor. Yanı sıra telefon rehberine de bluetooth teknolojisiiyle erişim imkanı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra tam 12.7 inç LCD ekranı var. Aynı zamanda dijital radyosu, usb, aux ve SD kart girişleri de bulunmaktadır. Bu MP3 sistemi toplamda altı adet CD değiştirici özelliğe sahip.

Bu multimedya özellikleri de söz konusu otomobilin her anlamda tamamen sıra dışı özellikleri sunmaya devam eden sıra dışı bir otomobil olduğunu kesinlikle ortaya koymaktadır.

Garanti Kapsamı

Mercedes’in yeni model mercedes slk 300 resimleri spor otomobilinin garanti kapsamı da gerçekten de ayrıntılarla dolu.

Aracın tam 2 yıl boya garantisi bulunuyor.

1 yıl mekanik paslanmazlık garantisi

2 yıl km garantisi

2 yıl düzenli bakım onarım tamirat garantisi bulunmaktadır. Ayrıca bütün Mercedes kullanıcılarına özel 7/24 kesintisiz yol yardımı hizmeti verilmektedir. Bütün bunlar da spor otomobilin her açıdan albenisini arttıran nitelikleri arasında gelmesi bakımından değerlendirildiği zaman her açıdan fark yaratan özellikler olarak görünüyor.

Fiyatı

Aracın sezon sonuna özel indirim fiyatı da dahil 267 bin liradan son satış rakamıyla satıldığını kesin olarak belirtmek gerekmektedir. Böylelikle herkesin hayalini kurduğu yeni model Mercedes spor otomobile hemen sahip olması ve şehri onunla yeniden keşfetmeye başlaması olanaklı kılınmaktadır. Tümüyle ortada duran bu özellikleri de aracın her açıdan eşsiz özellikleri bir arada sunması anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir