Mini Cooper Clubman

Mini unvanı sizi yanıltmasın. Çünkü Mini Cooper Clubman şehrin en çok dikkat çeken ve en çok arzu edilen araçlarından bir tanesi olarak hayatın içinden, gerçek bir araç. Üst sınıfa ait hissettiren bir havayla yolların hâkimi olan bu Mini, firmanın en iyi tasarımlarının içinde yer alıyor. Dışarıdan sıradan bir araca göre küçük görünen Mini Couper Clubman’in iç hacmi genişliğiyle ağızları açık bıraktırıyor.

Dış Tasarım

Benzersiz stiliyle göz kamaştıran ve diğerlerinden sıyrılan Mini Couper Clubman, 4253 milimetre uzunluğunda, 1800 milimetre genişliğinde ve 1441 milimetre yüksekliğinde klasik bir Mini Cooper modelinden ayrılıyor. Bagaj kapağı çift kanatlı olarak tasarlanan bu modelin manuel açılışına ek olarak geliştirdiği sistem sayesinde bagaj kapağının altında ayak hareket ettirildiğinde de açılabiliyor.

Bu sayede eller dolu olduğunda dahi büyük bir kolaylıkla bagajı açmak mümkün hale geliyor. Üstelik Mini Cooper standart özelliklerle yetinmek zorunda bırakmadan ek kişiselleştirme olanakları da sunuyor. Mini orijinal aksesuarları sayesinde portbagajınız dahi olabilir. Jant seçiminde de serbest olmak sizi daha özgür hissettirecek. Ayrıca Kapı kilitleri açılırken Mini logosunun yansımasını yerde görürseniz şaşırmayın!

İç Tasarım

Donanım paketleri ile özelleştirilebilen iç tasarımında daha modern ve daha sportif bir görünüm yakalamak mümkün. Salt, Pepper, Chili ve John Cooper Work Chili paketlerinden birini tercih ederek aracınızın içinin tasarımına siz karar verebilirsiniz. Otomatik klima, sis farları, velur paspaslar, ön yolcu koltuğunun ayarlanabilir olması, aydınlatma ve eşya gözü sizin için yeterliyse tercihiniz Salt’tan yana olabilir. Ancak bunlar yeterli gelmeyecekse araç renginde dikiz aynası kapakları, anahtarsız giriş sistemi, spor deri direksiyon ve ön kol dayanağı gibi daha pek çok seçimin yer aldığı Pepper paketine yönlenmelisiniz.

Bunlara ek olarak kumaş ve deri kombinasyonu sağlanmış spor koltuklar, Mini sürüş modu ve direksiyonda çoklu fonksiyon isterseniz Chili sizin için hazır. Tüm paketler sizi cazibesiyle etkiliyorsa tüm bunların buluştuğu ve ek olarak arka park asistanı, paslanmaz çelikten pedal ve ayak desteği ve antrasit tavan kaplaması gibi pek çok özelliğin yer aldığı John Cooper Works Chili paketini tercih edebilirsiniz.

Teknik Özellikler

Farklı alt modellere göre değişiklik gösteren motoru 3 ve 4 silindirli olarak tasarlanıyor. Silindir hacmi ise 1496 cc’den 1999 cc’ye kadar uzanıyor. Azami hızı saatte 185 kilometreden 228 kilometreye kadar değişkenlik gösterebiliyor. Bagaj hacmi 360 ile 1250 litre arasında seyrederken aracın yüksüz ağırlığı 1375 kilogramı bulunuyor. Alt modele göre fark etse de yakıt tüketimi şehir içinde minimum 4,4 litre olurken şehir dışında minimum 3,4 litre yakıyor. Sürüş asistanı ve Cruise Control sistemi sayesinde kaza yapma olasılığınız oldukça azalıyor. Olası bir kaza anında ise Akıllı Acil Durum Araması sistemiyle bulunduğunuz yer hemen tespit edilerek yardım sağlanıyor.

 

Renk Seçenekleri

Dış tasarımda standart renk olan moonwalk greye ek olarak mavi tonlarında digital blue, deep blue, MINI Yours Lapisluxry blue; yeşil sevenlere British racing green ve turuncu için volcanic orange iken beyaz tonlarında pepper white, white silver; kırmızı tonlarında pure burgundy, blazing red, chili red ve alternatif için melting silver, thunder grey ve midnight black seçenekleri mevcut. Tavan ve dış dikiz aynasında ise melting silver, aspen white, jet black veya gövde renginde seçtiğiniz rengi tercih edebilirsiniz.

Mini Cooper Clubman Fiyatı

Bir spor arabadan öte bir uçağı andıran Mini Couper Clubman için tavsiye edilen anahtar teslim satış fiyatı 169 bin 155 TL’den başlıyor. Ancak seçilen iç donanım paketlerine göre fiyat değişiklik gösterebilir.

Mini Cooper Clubman ÖTV Fiyatı

Yakıt olarak benzin kullanılan Mini Couper Clubman’i en yakın galeride inceleyerek test sürüşüne çıkabilirsiniz. 60% ÖTV oranına sahip bu aracın tavsiye edilen satış fiyatından hesaplandığında ÖTV fiyatı 53 bin 757 TL yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.