Mini John Cooper 1.6 Özellikleri

Hatchback serisinin iddialı binek otomobillerinden biri olan John Cooper kendine has dış görünüşü ve de kıskandıran performansıyla dikkat çekiyor. Araç Mini John Cooper 1.6 Özellikleri Hem Performansı Hem De Dış Tasarımını Elbette Fiyatındak Ekonomik Olma Avantajıyla Da Bütünleştirmeyi Başararak Her Açıdan Otomobil Tutkunlarının Karşısına Tam Bir Mükemmeliyetçilikte Çıkmayı Başarıyor. Otomobilin gerek teknik özellikleri gerek motoru gerekse tasarım özellikleri adeta titiz bir el sanatı örneğini temsil ediyor.

Teknik Bilgiler

John Cooper modelinin 1.6 motor yeni mini seçenekli aracı hatchback sınıfının da gerçekten de son derece iddialı bir modeli olması bakımından dikkat çekiyor. Aynı zamanda otomobilin sahip olduğu bir diğer özellik olarak maksimum 238 km sürat yapabilmesidir. Bu maksimum yapabildiği süratle mesafeler ne kadar uzak olursa olsun çok kısa bir zamanda hemen ulaştırıyor. Tüm bunlar da aracın gerçekten de ideal olmasını sağlamaya devam ediyor. Ayrıca maksimum güç 211 bg olduğu için gayet dayanıklı bir otomobil mini john cooper özelliğini korumaktadır. Aracın toplam silindir hacmi 1598 cc olup tümüyle 4 adet silindiri vardır.

Tasarım

Hatcback sınıfına dahil olan söz konusu araçta toplamda 3 kapı 4 koltuk yer alıyor. Aracın 3714 mm uzunluğu ve 1683 mm genişliği var. Ayrıca yakıt deposunun 50 lt hacmi bulunmaktadır. Aracın 680 lt maksimum bagaj kapasitesinin de bulunduğunu kesinlikle dikkate almak gerekiyor. Motoru mini john cooper fiyatı ön enine tasarlanmış olan söz konusu otomobil ayrıca çok noktalı enjeksiyon yakıt sistemine dayanarak üretilmiş durumdadır. Bu özellikleri doğrultusunda da gerçekten de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Ayrıca araç önden çekişli olarak tasarlanmıştır. Emisyon standardı olarak Euro V baz alınan bu yeni modelde CO² olarak 165 g/km kapasitesi bulunmaktadır. Aracın mini john cooper ötv fiyatı son olarak toplam ağırlığıysa 1580 kg’dir.

Fren Sistemi

Aracın iç tasarımı arasında fren sistemi ayrıca ele alınması gereken bir alanı oluşturuyor. ABS tip fren sisteminin yer aldığı bu modelde arka frenlerde ve ön frenlerde hava soğutmalı diskler tercih edilmiştir. Aynı zamanda ön süspansiyonda bağımsız dengeleyici yayların kullanıldığını arka süspansiyonunda ise bağımsız yay sisteminin tercih edildiğini belirtmek gerekmektedir. Aracın ağırlığı ile tam bir denge mekanizması oluşturması için böyle bir tasarım amaçlanmış gibi görünüyor.

Tümüyle bu teknik bilgiler ışığında Mini markasının hatcback sınıfına ait olan söz konusu mini john cooper 1.6 ötv fiyatı otomobil modeli her yönden kaliteden ödün vermeyen birçok seçenekleriyle farklı yanları bir arada tutmaktadır. Üstelik her açıdan tam bir nitelik taşımaya devam eden eşsiz özellik sergilediği için de gerçekten de tüm nitelikleriyle farkını bir kere daha yansıtmaktadır. Yansıttığı bu farklı noktaları ise onun tamamen üst düzey kaliteden ödün verilmeksizin yaygın olarak kullanılmasını sağlayan eşsiz noktalarını oluşturmaya devam eder. Elbette bu da her açıdan kalitesini arttırmaya devam eden yaklaşımlarını ortaya koymasını sağlaması açısından son derece önemli bir unsurdur.

Tüm bu unsurlara dayanarak ötv indirimli fiyatıyla herkesin rahatlıkla satın alabileceği bir markadır. Bu nedenle zaten Mini’nin en çok tutulan modelleri arasında gelmektedir. Gerçekten de yıllık özel taşıt vergisinin de düşük olması onu sıklıkla tercih etmeye sevk eden özelliklerindendir. Tüm bu özellikleri ile düşünüldüğü zaman otomobilin her yönden tamamen kendine has unsurlarıyla tercih edildiği ortada duruyor. Ayrıca mini john cooper resimleri otomobil pratik tasarım özellikleriyle de sürücüsüne yol gösteren ve yol boyu daima sürücüsünü asiste eden bir özelliğe sahip olması açısından son derece önemlidir. Bütün bu özellikleri de onun her açıdan tercih edilmesi anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.