Mitsubishi Lancer 1.6 Özellikleri

45 yıllık bir tasarım ömrü olan Mitsubishi Lancer modeli, dünya teknoloji devi Japonya pazarından çıkmış olup sınıfındaki en eski kompakt sedan araç olma özelliğini taşır. Japonların mühendislik zekasını, zarafeti ve asilliğini her karesinde taşıyan bu araç tam bir performans avcısıdır. Her yıl çıkan yeni Lancer modeli küçük değişiklikler gösterse de genel itibariyle keskin bir gövdeye ve 4 kapılı sedan şekline sahiptir.Dış ve İç Tasarım
Kalın boyutları, keski kenar ve köşeleri, yere olan yakınlığı, uzun gövde ve şık ön tasarımı ile güzel bir simetriye sahip olan Mitsubishi Lancer 4 kapılı kompakt sedan araçlar arasında en sportif görünüme sahip araçlardandır. Bir dönem tasarlanan agresif görünümlü ön kasası daha sonra daha soft darbelerle daha ağırbaşlı bir görünüme kavuşturulmuştur. Tasarımın en büyük amacı, bir Japon geleneği olan sadelik iken Mitsubishi mühendisliği kullanılabilirlilik anlamında da büyük avantajlar sağlamıştır.

İç tasarımda kaliteli ve estetik malzemeler kullanılırken, ferahlık ve genişlik ön plana çıkarılmıştır. Ustaca tasarlanmış bir eğim ile dizayn edilmiş konsol ile bu konsolun üzerine yerleştirilmiş 7 inçlik renkli, dokunmatik ekran, USB, SD girişleri ve bluetooth gibi teknolojileri barındırmaktadır. Japon teknolojisinin en belirgin özelliklerini taşıyan aracın direksiyonundan multimedya kontrolünü sağlanabilmektedir. Araç döşemeleri için kullanılan malzemeler içeriye gelen ışıktan en iyi şekilde yararlanmayı amaçladığı için araç içerisinde ferah ve aydınlık bir alan sağlamaktadır.

Bir kutu gibi tasarlanan Lancer modellerinde arka koltuklarda yolculuk edenler de unutulmamış, onlar için de özel olarak dizayn edilmiş koltuklar yerleştirilmiştir. Aracın içerisinde birçok yerde eşya saklama gözleri, bardak tutucular ve muhafaza alanları mevcuttur. Bu yönüyle de konforunu arttıran Lancer uzun yolculuklarda rahat bir ortam sağlamaktadır. Ülkemizde sadece INVITE donanım seçeneği ile satılan Mitsubishi Lancer; otomatik far sensörü, yağmur sensörü, hıza duyarlı silecekler, uzaktan kumandalı sistemler içermesinin yanında 6 farklı renk seçeneği sunmaktadır.

Performans

Mitsubishi Lancer 1.6 Özelliklerinden bahsedek  olursak, araç ülkemizde  1.6 litre MIVIEC benzinli motor ile satışa sunulmakta, teknoloji ürünü olan motor ile birlikte 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik şanzıman seçenekleri sunmaktadır. Diğer küçük kompaktlara nazaran daha spor sürüş keyfi sağlayan Lancer 600 devirde 117 beygir güç sergilerken 4000 devirde 154 Nm itiş gücü sağlıyor. 14 saniye de 0’dan 100 km’ye ulaşan araç maksimum 180 km hız yapabilmektedir.

Güvenlik
Dünya genelinde farklı şart ve standartlarda uygulanan güvenlik testlerinden neredeyse tam notlarla geçmiş olan Mitsubishi Lancer, sürücü bacaklarını koruyan hava yastıkları dahil 7 farklı hava yastığını standart donanımında sağlıyor. Bunun dışında Aktif denge kontrolü ve kaymayı önleyici sistem  (ASTC), elektronik fren dağılımı(ABS) , güçlendirilmiş ve darbe emici RISE gövde sistemi, fren öncelik sistemi (BOS),  acil duruş sinyal sistemi( ESS) ve ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları sistemlerini de içeriyor. Tüm bu güvenlik sistemleri standart olarak üretilmiş olan Lancer modellerinde mevcuttur.Mitsubishi Lancer Fiyatı 


SUV ve crossover sınıfı otomobillerin giderek yaygınlaşması ve Mitsubishi firmasının odağını crossover araçlara çevirmesiyle ne yazık ki üretimi artık yapılmayan Mitsubishi Lancer modeli ikinci el piyasasında bulunabilmektedir. 2017 Ağustos ayından itibaren üretimi durdurulan Lancer modeli, sedan araçlar piyasasında beklediği ivmeyi yakalamamış ve bir efsanenin sonunu getirmiştir. Model, tasarım, yaş ve donanım özelliklerine göre değişken fiyatlar gösteren Mitsubishi Lancer fiyatı  111.900,00-TL’den başlayıp 145.000,00-TL fiyatlara kadar çıkabilmektedir.

Mitsubishi Lancer ÖTV Fiyatı
111.900,00-TL değerindeki bir Lancer’in Mitsubishi Lancer 1.6 ÖTV Fiyatı. 31.610,00-TL iken 145.000,00-TL değerindeki bir Lancer için ise 47.415,00-TL tutarında bir ÖTV ödenmektedir. Her ne kadar şu an ülkemizde aracın sıfır olarak satışı yapılamasa da ikinci el ürünler için satış noktalarını ziyaret edebilir ve yılların Mitsubishi deneyiminden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir