Nissan Gt-r Özellikleri


   Bu yazımızın konusu Nissan’ın lüks otomobillerinden biri olan Nissan GT-R aracından bahsedeceğiz. Yeni GTR gerçekten çok sportif ve lüks bir araç. Dış tasarımı gerçekten harika. GTR özellikleri ile bir şaheser olmayı gerçekten hak ediyor. Bu sportif Nissan GT-R otomobilinin özelliklerine başlıklar halinde bakalım isterseniz.


   MOTORU 
   565 beygir gücüyle motoru, sizi uçuşa geçirmek için her an hazır. Böyle bir motor gücüne sahip bir otomobile sahip olup hız yapmayacak olacağını pek düşünmüyorum. Nissan mühendisleri, aracın motorunu tasarlarken ‘’Ortaya ruhumuzu koyduk ve böylece sürücüler bundan zevk alır umarım. ‘’ demişler. Gerçekten de çok güzel bir iş çıkarmışlar.
   DIŞ TASARIMI 
    Nissan GT-R’nin dış tasarımında, aracın hatları havanın akışını optimum düzeyde sağlamak amacıyla belirlenmiş. Diğer spor arabalar gibi, Nissan GT-R’nin de dış görünümü gerçekten harika. Yolda gören birinin dönüp tekrar bakmak isteyeceği bir otomobil diyebiliriz. Eğer internete Nissan GT-R resimleri yazdıktan sonra çıkan fotoğraflara bakarsanız, bana sonuna kadar hak vereceğinize eminim.
   Araç bir çok farklı renk seçeneği ile piyasaya çıktı. Mesela pearl beyazı, gümüş, kurşun metaliği, blaze metaliği, solid kırmızı, koyu mavi, jet siyahı gibi renk seçenekleri var. İstediğiniz rengi seçerek hayalinizdeki Nissan GT-R’ye sahip olabilirsiniz. İç döşemelerde de farklı renk seçenekleri var. Siyah, kırmızı ve kahverengi renklerinin farklı tonlarıyla arabanızın içini döşetebilirsiniz.
   Multi-LED farları sayesinde, Nissan GT-R ile geceleri dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.


   İÇ TASARIMI 
   Dış tasarımındaki muhteşemlik, Nissan GT-R’nin içine de yansımış. Sürücülerin konforu ve lüksü için her detay düşünülmüş. İç tasarımda, karbon fiber aksanlar kullanılmış. Koltuklar ise deriyle kaplanarak harika bir görünüm oluşturulmuş.
   Direksiyon ve gösterge paneli de aracın lüks görünümünü sağlamak için tasarlanmış. Ortadaki geniş ekran sayesinde de sürüş keyfinizi katlayabilirsiniz. Navigasyonu kullanarak istediğiniz yere de gidebilirsiniz.
   Apple Carplay sayesinde cep telefonunuzu kolaylıkla Nissan GT-R ile bağlayıp, istediğiniz müzikleri çalabilirsiniz. 6 hoparlör sayesinde de müzik keyfinizi doruklarda yaşayabilirsiniz. Nissan GT-R premium serisinde 11 hoparlör ve dışarıdan gelen sesleri engelleyen bir sistem var. Bu sayede muhteşem bir müzik deneyimi yaşayabilirsiniz.
   Yokuş kalkış desteği de mevcut Nissan GT-R’de. Fren sistemi olarak da ABS ve EBD gibi gelişmiş fren sistemleri var bu otomobilde.
   Nissan GT-R’de güvenlik de  önemsenen konulardan. Ön, yan ve tavan hava yastıkları var. Ve Nissan mühendislerinin geliştirdiği bir çok güvenlik sistemi sayesinde, kendinizi Nissan GT-R’nin içinde güvende hissedebilirsiniz.
   Nissan GT-R, diğer spor arabalarının arasında kendine has bir duruşu olan bir otomobil. Hem dış tasarımı ile hem de iç tasarımındaki zerafet ve lüks sayesinde, gerçekten bir şaheser. Her sürücünün hayalinde böyle bir arabaya sahip olmak vardır. Özellikle Nissan’ın uluslararası broşüründeki kırmızı Nissan GT-R’ye görüp de bu arabaya hayran kalmamak elde değil. Çünkü bu arabanın ayrı bir çekiciliği var.
    Çeşitli özelliklerini saydığımız Nissan GT-R Ötv fiyatı nedir diye eminim ki çok merak ettiniz. Bu soruya diğer bir başlıkta cevap vermeye çalışalım.
    FİYATI
    Yazımızda belirttiğimiz gibi Nissan GT-R, gerçekten lüks ve spor araba olduğu için bu arabaya herkesin bütçesi yetmez. Çünkü Nissan GTR fiyatı, 2.el araç satılan sitelerde bile bir milyon TL’nin üzerinde. Eski modellerini 500.000 TL civarında bulabilirsiniz. 1.el Nissan GT-R’ye sahip olmak istiyorsanız da bunlardan bir hayli yüksek bir meblağı gözünüzden çıkarmanız gerekiyor. Tabiki araca ekleyeteceğeniz çeşitli aksesuarlara bağlı olarak Nissan GTR Ötv fiyatı farklılık gösterecektir. Herkes bu arabaya sahip olmak ister ancak parası olan Nissan GT-R’ye sahip olabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.