Nissan Premium Edition Özellikleri

Nissan Premium Edition 2017 ve 2018’de en çok satışı yapılan SUV (Sport Utility Vehicle) modellerinden olup diğer bu tarz otomobillerden farklı kendine özgü özelliklere sahip. Bu yazımızda Nissan Premium Edition Özellikleri ,donanımları Motor Seçenekleri  Hakkında Bir Değerlendirme Oluşturduk. Nissan Premium Edition 2017 Yılında Türkiye’de Çok Tercih Edilen Bir Otomobil Olma Özelliğiyle Fiyatları Ve Donanım Yönünden De Dikkat Çekiyor.

Yeni Nissan Premium Edition Tasarımı

 Yeni Nissan premium edition hayli kendine özgü ve dikkat çekici bir tasarımla piyasaya sürülmüş. Ön tarafta V şeklinde bir ızgarası bulunuyor. Ön tasarımında merkez bölgeye doğru bir yoğunluk oluşturulmuş. Bunun için Led farları ve ızgaranın yaklaştırıldığını görüyoruz. Kapı kollarının hizasında hafifçe bir eğimi var ve bel çizgisinin arka kapıya doğru sonlandığı göze çarpıyor.

Otomobil içerisine göz atınca çok rahat ve diz mesafesinin oldukça geniş olduğu dikkat çekiyor. Otomobil koltuklarının  tiyatro düzeniyle dizayn edildiği görülüyor. Arka koltukların ön koltuklarla kıyaslanınca daha yüksekte olduğunu görüyoruz ve bu şekilde yolcular ön  cama rahatlıkla hakim bir şekilde bakabiliyor. Otomobilde 400 litrelik çok geniş bir bagaj alanının bulunması söz konusu. Bagajın arka koltukların katlanmasıyla 1500 litreye kadar genişlediğini görüyoruz.

Nissan Premium Edition Donanım

Nissan Premium Edition donanım olarak dikkatleri çekmeyi başarıyor. Hızın sabitlenebildiği ve hızın sınırlandığı özelliklere sahip Nissan Premiumun, elektrikli olan ve ayarlanma ,katlanabilme özelliklerine sahip yan aynaları,  derinliği ve sırt ayarının olduğu ön koltukları ve Start-Stop sistemiyle çok çeşitli özellikleri bulunuyor.

Premium edition’ın donanım olarak seviyeler yükseldikçe bazı donanımsal seçenekleriyse şu şekilde:

-Akıllı otomatik far asistanının olması.

-Kör nokta uyarı sisteminin bulunması.

-Dikkat çekici deri koltukların eklenmesi.

-Bel desteğinin olması.

-LED adaptive far sistemlerinin eklenmesi.

-Ön farların yıkanabilmesi.

-Akıllı park sisteminin olması.

Yeni Nissan Premium Edition Güvenlik 

Yeni Nissan premium edition fiyatı ,donanımı ve güvenliğe verdiği  önemle kıyaslanınca epeyce lüks diyebileceğimiz özellikleri içinde barındırıyor. Nissan’ın Akıllı Mobility teknolojisiyle güvenliğin daha da arttırılması söz konusu. Esas dikkat çeken özellikse sürüş sırasında yola ait analizleriyle tehlike anında birden tepki veren çarpışmayı önleyici sistemi. Sistemin bir insandan daha hızlıca tepki verebilmesi yolda karşılaşılabilecek tehlikeleri önleyebiliyor.

Nissan premiumda standardize edilmiş şekilde güvenlik ekipmanlarının bir bölümü ise şu şekilde:

-Fren yapılınca tekerleklerin kilitlenmemesini sağlayan ABS

-Birden bire pedalın basılmasıyla frenin süresini düşüren fren destekleri

-Tekerlekleri sürekli izleyen basınç ikaz sistemleri

Nissan premium en çok bilinen test kuruluşlarından biri olan IIHS testlerinde bütün testleri başarılı bir şekilde geçmiş bunu da belirtmek de fayda var.

Nissan Premium Edition  Teknik Özellik ve Yakıt Tüketimi

Nissan premium dci 110 olarak kodlanmış dizel motor hacminin 1460 cc ve 110 beygir gücünde olduğunu görüyoruz. Bu beygir gücüyle 190 Nm tork üreten ünitenin torkunun, değişen oranla otomatik şanzımanla 167 Nm’ye düşebildiği görülüyor. 100 km’ye 11 saniyede ulaşan araç başarılı bir performans sergiliyor.

Rahatlıkla söylenebilir ki Nissan premium editionlarda düşük yakıt tüketim özelliği özellikle dikkat çekiyor.

Dci 110 olarak kodlanmış motorun şehirde 100 km’de 4,3 litre tüketiyor. Bu motordaki araçlar tam depoyla 1300 km yol alabiliyor.

Bütün bu özellikleriylegöz dolduran Nissan premium edition ötv fiyatı hakkında bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Nissan Premium Edition Ötv Fiyatı

 Donanımıyla, teknik özellikleriyle ve güvenlik sistemleriyle dikkatleri Türkiye’de üzerine çekebilmiş bir otomobil olan nissan premium edition ötv fiyatı ise 52.000 TL, 56.000 TL ve 63.000 TL arasında değişiyor. Ötv ve Kdv dahil satış fiyatı ise 164.000 TL ve 200.000 TL arasında değişiyor.

Nissan premium edition resimleri için Nissan’ın sitesine göz atabilirsiniz. Görüntü olarak da çok dikkat çekici bir araba olan Nissan Premium özellikleriyle Türkiye’de çok fazla adından bahsettiriyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.