Nissan Qashqai Özellikleri

Japon mühendisliğinin otomotiv alanındaki devi Nissan’ın tam bir tasarım harikası olarak tasarladığı ve kendi alanında birçok crossover otomobili geride bırakan modeli yeni Qashqai, yenilikçi ve dinamik tasarım tutkunları için özel olarak tasarlanmış bir model. Qashqai birçok farklı marka ve modele ilham kaynağı olmanın yanında, sportif ve günlük kullanıma uygun bir araç olarak da ön plan çıkıyor.


Teknolojinin Dört Tekerli Hali


Nissan Qashqai için özel olarak geliştirilmiş olan Intelligent Mobility teknolojisi; akıllı park asistanı, akıllı çarpışma önleme sistemi, akıllı arka çapraz trafik uyarı sistemi, akıllı yorgunluk algılama sistemi, geleceğin yollarını tahmin etme gibi birçok yazılımsal ve donanımsal sistemi Nissan Qashqai bünyesine entegre etmiştir. Daha yaşanılabilir bir dünya ve daha güvenli bir trafik anlayışı üzerine kurulan bu sistem Nissan Qashqai modelini rakiplerinden çok daha avantajlı bir konuma getirmiş durumdadır. Qashqai 1.6 Dci X-Tronic özellikleri arasında yer alan sportif ve çevik bir görüntü için tasarlanmış ön ızgara, güçlendirilmiş farlar, kendine özgü jantlar ve keskin hatlardan oluşan dış tasarım ilk anda müşterisini etkileme konusunda oldukça başarılıdır. Araç sportif deri direksiyon, tek tuşla açılıp kapanma özelliği olan panoramik cam tavan, deri koltuklar, geniş bagaj hacmi gibi üst düzey ve kaliteli bir iç tasarıma da sahiptir. 7 inch yüksek çözünürlüklü kullanım kolaylığı sağlayan, göz yormayan ve ışık yansıması yapmayan dokunmatik ekranı sayesinde, akıllı telefon bağlantıları, navigasyon, radyo, iç ses ve müzik dağılımı gibi özellikleri kolayca kullanabilirsiniz. Bluetooth, IOS, Android ve USB bağlantıları sayesinde birçok multimedya işlemlerinizde sürüş anında yanınızda olacaktır.

Akıllı Sistem


Giderek artan araç sayısı sebebiyle park yeri bulmak ne yazık ki giderek zorlaşıyor. Qashqai’de yer alan dar alanlara rahat park edebilmek için geliştirilmiş olan akıllı park sistemi; park yerinin paralel, dikey, çapraz gibi özelliklerini kameraları sayesinde kendisi belirler, hareketli obje ve zemin yapısını algılar ve size en iyi park imkanını sağlar. Şerit takip sistemi ile dikkatiniz hiç dağılmadan konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Yol üzerindeki engelleri, araçları, yolun yapısı gibi etkenleri önceden hesaplayan ve sizi oluşabilecek ani durumlara karşı uyaran akıllı çarpışma önleme sistemi güven içerisinde aracınızı trafikte kullanabilme imkanı sunar. Tünellerden geçerken veya sisli, karanlık bir yolda ilerlerken kendiliğinden açılan led adaptif ön far sistemi ışığın düzenli dağılımını sağlayarak yolculuğunuza rehberlik eder. Trafik işaretlerini tanıma sistemi, kör nokta uyarı sistemi, virajlara girerken aktif olan ve hızı azaltan akıllı motor freni, tümseklerden geçerken devreye giren ve motor torkunu düzenleyen akıllı sürüş kontrolü ve Nissan Qashqai’i birçok modelinden ayıran tam bir teknoloji harikası özelliği olan akıllı 4×4 sistemi, Qashqai’nin yazılımsal harikaları arasındadır. Akıllı 4×4 özelliği sayesinde her türlü yol durumunda araç otomatik olarak torku gerekli yöne doğru dağıtarak lastik çekişini maksimum düzeye getirir. Aracın kaymasını önlemek, engebeli arazide daha verimli hareket sağlamak gibi birçok avantajı sağlar.

Performans


Kesintisiz ve sarsıntısız bir sürüş keyfi için dizel ve turbo benzinli motor seçeneği sunan Qashqai, hem otomatik vitesin rahatlığını hem de manuel vitesin aktifliğini farklı açılardan sunuyor. 1598 cc motor hacmi, 130 HP Motor gücü, 100 km’de 4.7 L yakıt tüketimi ile fiyat/performans açısından oldukça başarılı bir çizgide ilerlemekte.

Nissan Qashqai Fiyatı

Visia, Tekna, Sky Pack, Design Pack, Platinum Premium Pack gibi çeşitli modelleri bulunan Nissan Qasqahi, 134.900,00 TL’den başlayan ve 283.030,00-TL’ye kadar uzanan geniş bir fiyat aralığında satılmaktadır.  Donanımsal ve tasarımsal özelliklerine göre fiyatlar değişmektedir.

Nissan Qashqai ÖTV Fiyatı

Qashqai 1.6 Dci X-Tronic ÖTV fiyatı tüm özelliklerin içerisinde olduğu Platinum Premium Pack modelini satın almak istediğinizde ödeyeceğiniz 283.030,00-TL’nin 89.946,00-TL’si ÖTV’dir. Siz de Nissan Qashqai resimleri inceleyip bu eşsiz araca sahip olmak istiyorsanız bunun için en yakın Nissan showroomuna gidip test sürüşü, detaylı bilgi ve inceleme imkanlarından yararlanabilir; 89.946,00-TL ÖTV ödeyerek toplamda 283.030,00-TL’ye tüm özellikleri barındıran Qashqainizi satın alabilirsiniz.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.