Nissan Qashqai Ve Ötv Fiyatı

Crossover ifadesini eminiz ki duymuşsunuzdur. Crossover, yerden yükseltilmiş ve jip özellikleri kazandırılmış arazi taşıtı olarak kullanılmaktadır. Her ne kadar arazi taşıtı desek bile bu araçlar çok hafif arazi koşullarına uyum sağlayabilirler. SUV’lara karşı daha az arazi kabiliyetine sahip ve onlara nazaran biraz daha küçüktürler.

Ancak crossover pazarında yıllardır başarıyı kimseye kaptırmayan bir araç var karşımızda. Nissan’ın tabiriyle crossover segmentini ilk başlatan araç olarak lanse edilen Qashqai’den bahsediyoruz. Qashqai şimdi yenilenen dış görünümü ve kullanıcısına sunduğu bir çok eğlenceli oyuncağı ile çok daha keyifli bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

 

 

 

Teknik Özellikler

Qashqai 1,6 dizel özelliklerine baktığımızda 1598 cc lik dizel ünitenin 130 hp güç ürettiğini ve karma tüketimde 4,7 litre gibi oldukça düşük bir yakıt tüketimine sahip olduğunu görmekteyiz. Yeni Qashqai özellikle yenilenen ön panjur ve far tasarımıyla çok daha agresif ve sportif bir duruş sergiliyor. Nissan Qashqai, bu modelden önceki satış rakamları ile Türkiye’de oldukça gerilerdeydi. Ancak Nissan ve Renault ortaklığı özellikle Nissan açısından Türkiye’de çok başarılı sonuçlara imza attı.

Diğer Motor Seçenekleri

Nissan Qashqai, üç farklı motor seçeneği sunuyor. Bunlardan ilki 1.2 litre hacmindeki turbo beslemeli benzinli motor. Diğeri ise Renault’tan sıkça karşılaştığımız ve rüştünü ispatlamış bulunan 1.5 litre hacmindeki dci motor. Ve son olarak yazımıza da konu olan 1.6 litre hacmindeki ve sadece 100 cc motor hacim artışına nazaran ciddi güç farlı sağlayan 1.6 dizel ünite, model yelpazesinde ki motor gamını oluşturan makineler olarak karşımıza çıkıyor.

Renault’un dizel motorlarının sürüş karakteristiğine baktığımızda yüksek devirlere çok fazla çıkmayı gerektirmeyecek biçimde alt devir bantlarında işini bitiren bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Bu aslında dizel motorların en büyük karakteristiği ancak bazı markaların dizel motorları alt devir bandında cansız olduğundan ve maksimum gücü üst devirlerde verdiğinden, adeta benzinli motor karakteristiği sunduklarından dolayı haliyle yakıt tüketimleri de ciddi anlamda yükseliyor.

Ancak 1,5 ve 1,6 dci motorlarda gerçekten çok alt devirlerde başlayan torkla ve iyi seçilmiş vites oranlarıyla bu tür kullanımlar sergilemeden aracı rahatlıkla yürüttüğünüzü hissediyorsunuz. Bu ise size sakin kullanımlarda yüz güldürücü bir yakıt tüketimi olarak geri dönüyor. Bu denli gösterişli ve güzel bir araçta bu kadar düşük yakıt tüketimi hem cepleri ve hem de doğayı korumada yardımcı oluyor.

Araç almak kadar satarken de değerini kaybetmeden koruyabilen araçları tercih etmek oldukça önemli. Yıllarca süren birikim ve ödemeler neticesinde aldığımız araçlarımızın değerini yitirmesini hiç istemeyiz. İşte eskilerimizin tabiriyle alırken kazanmalıyız ve Qashqai’de ikinci elde böyle bir araç. Oldukça hızlı satılabilen ve değerini korumak bir yana sahiplerinin karlı çıkmalarını sağlayan bir araç Qashqai. İkinci elde kullanıcıları üzmeyen nadir araçlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkan Qashqai, değerini ikinci elde de arttırıyor.

 

Fiyat

Nissan Qashqai fiyatına baktığımızda aslında Türkiye’ye giriş liste fiyatı çokta yüksek değil ancak, Nissan Qashqai 1.6 dizel ötv fiyatı 142.680 TL‘ den başlıyor. Bayram öncesi kampanya yapılarak bu fiyata çekilen Nissan Qashqai ötv fiyatı 178.880 tl idi. Kaçırılmaması gereken büyük fırsatla birlikte 36 bin lira civarı indirim sağlanmış oluyor. Sizde çifte bayram yapmak ve ikinci el piyasa fiyatına sıfır bir Qashqai sahibi olmak istiyorsanız hemen bir Nissan bayisine gitmenizde fayda var. Yenilenmiş Nissan Qashqai resimlerini Nissan’ın resmi web sitesinden detaylı bir şekilde de inceleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.