Opel Astra 1.0 Turbo 105 HP Fiyatı, Özellikleri Ve Ötv Oranı

Yeni Standartlara Uygun Opel Astra 1.0 Turbo 105 HP

Klasik Opel modellerden birisi yeni Astra T, 1.6 litre atmosferik modelin yerini alarak 3 silindir hacimli Turbo bir motor ile düşük hacimli olmasına rağmen daha yüksek bir performans sergilemektedir. İşte karşınızda Opel Astra 1.0 T özellikleri:

Motor ve Performans

Son yıllarda otomobil dünyasına adına yapılan değişikliklerle beraber küçük hacimli motorlar ile büyük hacim motor performansı yani Downsizing ortaya çıktı. Bu değişime uyum sağlayan model 1.0 T modeli ile küçük motor hacmi ile gayet başarılı bir performans sergilemektedir. Opel Astra 1.0 T modeli ile çevreye daha az karbon salımı, küçük hacim ile büyük performans, düşük yakıt tüketimi gibi hedeflere ulaşılmıştır.

Bu amaçlarla üretimine başlanılan model motor bölümünü tamamen 1.0 litre direkt enjeksiyonlu turbo bir motor ile alüminyumdan oluşturmaktadır. Yapılan testlere göre yeni model geleneksel üretilen 1.6 modeline göre motor performansı olarak %20’lik bir net etki ortaya koymaktadır. 3 silindirli motorların ortaya çıkarmış oldukları yüksek gürültü ve titreşimi ortadan kaldırmayı başaran model farkını ortaya koymaktadır. 4 silindirli motordan daha sessiz çalışacağına emin olabilirsiniz.

Şanzıman ve Easytronic

Astra 1.0 T modelinde vites seçeneği olarak 5 manuel ve 5 easytronic mevcuttur. Opel’in kendisinin geliştirdiği F17 WR kodlu manuel şanzıman ile geniş aralıklı olmasıyla birlikte 5.viteste yapılacak 130 kmh ile daha az bir motor sesi duymayı amaçlıyor. Model sizlere yüksek hız yaparken düşük devirlerde devam etmenizi sağlarken yakıt avantajı sağmalaktadır.

Easytronic ile manuel sürüş keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. F17 WR şanzımanı tek bir hareketle manuel bir devreye sokan sistem sizlere vites aralığı kısa olan ve geçişleri daha az hissedeceğiniz bir sürüş keyfi sunmaktadır. Onarım ve yakıt tüketimi açısından son derece iyi konumda olan şanzıman, son zamanlarda ki en iyi performansları veren düşük kapasiteli yüksek performans modellerine uygun üretilmiştir.

Donanım Özellikleri

Üst seviye donanımlar ile gelen modelde Enjoy paketi ve Plus paketleri mevcuttur. 17’’ alüminyum alaşım jant, arka park sensörü, ışığa duyarlı karanlık özellikli iç dikiz aynası gibi özellikler göz alıcı durmaktadır.

Yakıt Tüketimi

1.0’lık motor hacmi ile çok düşük seviyelerde yakıt tüketimini amaçlayan model bunun yanında düşük vergi avantajı da sağlamaktadır. Bu da yaklaşık olarak aslında bir buçuk depo yakıt tasarrufunuz var demektir.

Astra 1.0 100 km’de:

Şehir içi yapacağız sürüşlerde 5.2 litre gibi çok avantajlı bir yakıt harcaması sunmaktadır.

Şehir dışı yapacağınız sürüşlerde ise 3.9 litre gibi bir rakam ortaya koymaktadır.

Bunların yanı sıra yeni modelde bulunan Start-Stop özelliği sizlerin yakıt tasarrufu yapmanıza çok fazlaca katkı sağlayacaktır. Yakıt tüketimi konusunda tüm testlerden onay alan Astra 1.0 T sizleri yakıt konusunda fazlasıyla memnun edeceğinden şüpheniz olmasın.

Her Türlü Renk Seçeneği

Opel Astra 1.0 T modelinde fazlasıyla karakterinize göre renkler mevcuttur. Klasik renklerden: Kar beyazı, Royal Mavi, Scarlet Kırmızı seçenekleri mevcuttur. Bunların yanı sıra: Hakim Gri, Manyetik Gri, Kozmik Gri, Mineral Siyah, Koyu Karamel, Şarap Kırmızısı, Safir Mavi, Zümrüt Yeşili gibi renklerde mevcuttur. Opel Astra 1.0 T resimleri web sitemizde mevcuttur.

Opel Astra 1.0 T’nin ÖTV’li Fiyatı

Opel’in muhteşem özellikli yakıt dostu yeni modeli olan Astra 1.0 T’nin ÖTV’li fiyatı sadece 64.000 TL’ye en yakın yetkili satış noktalarımızdan sahip olabilirsiniz. Astra 1.0 T’nin ÖTV fiyatı ekleyeceğiniz ek özellikler ile değişim gösterebilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.