Opel Corsa 1.3 CDTI

Opel’in 2006 model aracı Corsa 1.3 cdti dizel yakıt tipli aracıdır. Araç Opel güvencesiyle sürücüsüne tamamen eşsiz bir deneyim sunar ve ayrıca gerek dış tasarımı gerekse performansıyla da göz doldurmaya devam eder.

Motor Sistemi

Corsa’nın C serisi olan söz konusu bu araç opel corsa 1.3 cdti özellikleri 70 hp motor güce sahip. Gövde tipi olarak hatchback karoseri tipinin mevcut olduğu bu araçta dakikada 4000 devir motor gücü bulunur. Ön ende yer alan motor konumu 170/1750 nm tork gücüne sahiptir. Dört silindirli dizel seçeneğe sahip olan motorun yeni opel turboşarj türbin sistemi bulunmaktadır.

Performans

Araç saatte 165 km hız yapabilir. Bunun yanı sıra 14,5 saniyede yerden hızlanma özelliğine sahiptir. Yakıt deposu kapasitesi olarak 44 litrelik bir hacminin bulunduğunu da söylemek gerekmektedir. Bütün bu özelliklerinin yanı sıra opel corsa yine dikkat çeken bir başka özelliği olarak şehir içinde her 100 km’de bir 5.5 litre yakıt tüketimi gerçekleştirir. Bunun yanı sıra şehir dışı ulaşımlarda ise her 100 km’de bir 3.8 litre yakıt tüketimi gerçekleştirir. Bütün bu ortada duran yaklaşımları neticesinde değerlendirilecek olunduğu zaman opel corsa fiyatı her açıdan kaliteden ödün verilmeksizin kendine has özellikleriyle eşsiz bir performansının var olduğunu dile getirmek mümkün.

İç ve Dış Tasarım

Aracın azami ağırlığı 1035 kg olarak saptandı. Bunun yanı sıra 3817 mm uzunluğu ve 1646 mm genişliği bulunmaktadır. Araç 1440 mm yüksekliğe sahiptir. Azami bagaj hacmi opel corsa ötv fiyatı toplam 1060 litre olan aracın ayrıca beş kişilik koltuğu bulunmaktadır. Bütün bu özellikleri dışında teknik olarak da bilgi vermek gerekir.

Aracın fren kilitlenme sorunlarına tamamen karşı koyan abs tip fren sistemi bulunmaktadır. Bununla birlikte tamburlu arka fren sistemine opel corsa 1.3 cdti ötv fyatı sahip olduğunu da belirtmek gerekir. Mekanik vites sayısı 5 olup dizel tip bir araçtır. Helezoni yay segmanına sahip ön ve arka süspansiyon takımları yer almaktadır.

Bütünüyle bu özellikleri aracın opel corsa resimleri her anlamda ekonomik fiyatlarla sıra dışı olmasını sağlamaya devam eder.

Fiyat

Araç Opel güvencesine dayanarak yetkili satıcılardan ötv indirimi ile rahatlıkla satın alınabilir. Bu da aracın her açıdan kusursuz bir şekilde sizi ailenizle birlikte yola çıkarması anlamına gelecektir. Üstelik yeni ötv indirimleriyle birlikte cep yakmayan bu araç her anlamda binek aracı olarak her türlü ihtiyaçları karşılamak adına uzun yol alabilme özelliğine sahip olmaktadır. Bu da dikkat çeken bir diğer yanı olarak değerlendirilecek olunursa her açıdan tamamen eşsiz tasarım anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir