Opel Corsa 1.4 Tsi Özellikleri

Neredeyse yarım asırdır yollarda olan Opel Corsa, Opel ailesinin B segmentinde sunmuş olduğu otomobillerden biridir. Yakın zamanda 6. Nesil ile piyasaya çıkacak olan Corsa, geçen yıl Astra modellerinde yaşanan artış sebebiyle gözünü yükseğe dikmiş ve bu çerçevede yenilenen kasası ile beklentileri karşılamak için en son teknolojileri de iç planda kullanmış olarak görülüyor.

Yeni Opel Corsa Dış Özellikleri

Yeni Corsa tempolu ve güçlü tasarımı ile dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor. Canlı iç döşemeler, siyah tavan, ve gelişmiş jantlar yeni Corsa serisinin eşsiz bir güzelliğe sahip olduğunu göstermektedir. 17 ve 15 inç boyutundaki jantlar, bu modeli özel kılan en önemli detay olarak dikkat çekerken, araçta yer alan City modu da çarpıcı bir özellik olara değerlendirilebilir.

Yeni Opel Corsa Donanımları

İç kısımda yüksek teknolojili ısıtmalı koylukların bulunması en büyükm avantajlardan biri olarak dikkat çekmektedir. Özel olarak tasarlanmış sunroof sistemi de sıcak havalarda kullanılmak üzere bir alternartif olarak sıcak havalardan korunmak için gayet güzel bir şekilde dizayn edilmiş olarak yeni Opel Corsalarda kullanıcıların karşına çıkmaktadır. ,

Standart donanımları ve kusursuz müzik sistemi bu aracın bir diğer cezp edici özelliği olarak görülmektedir. 6 hoparlörü bulunan eğlence ve bilgi sistemi de radyo, CD çalar, Bluetooth, USB ve handsfree gibi teknolojilerin kullanımına imkân vermektedir.  Tüm bu donanımların yeni Opel Corsa modellerinde kullanılması sürücülerin yanı sıra yolcuların da araçtan keyif almasına olanak sağlamıştır.

Yeni  Opel Corsa  Yakıt Tüketimi

Opel Corsa  1.4 Tsi  Özellikleri yakıt tüketimi alanında kendini fazlasıyla göstermektedir.Orta düşük düzey yakıt tüketimi özelliğine sahip olan Opel Corsa serisi,  Enjoy 5 Kapılı 1.2 litre. 70 HP, 5 İleri Manuel motorunda şehir içi 6.7, şehir dışında ise 5.4 ortalama ile 6.7 litre yakıt tüketimi, Enjoy 5 Kapı 1.3 litre. ECO TEC Dizel 95 HP ( MTA ), 5 İleri Easy tronic motorunda şehir içi yakıt tüketimi 3, şehir dışı 3.5 oranında yakıt tüketimi sunmaktadır. Tüm yakıt tüketiminin, sınıfının en az yakıt tüketimi olduğundan bahsetmek oldukça kolaydır.

Opel Corsa 1.4 Tsi Fiyatı

Harika tasarımı ve son teknoloji kullanılan Opel Corsa fiyatı listesi aşağıda görüldüğü gibidir.

  • Corsa Essential 1.4 90 HP Otomatik Şanzıman ( Benzin versiyonu) 89.900 Türk Lirası
  • Corsa Design 1.4 90 HP Otomatik Şanzıman  ( Benzin versiyonu) 93.900 Türk Lirası
  • Corsa Enjoy   1.2 70 HP Manuel Şanzıman  ( Benzin versiyonu) 83.400 Türk Lirası
  • Corsa Enjoy  1.4 90 HP Otomatik Şanzıman  ( Benzin versiyonu) 94.900 Türk Lirası
  • Corsa Enjoy  1.3 75 HP Manuel Şanzıman  ( Dizel versiyonu ) 105.400 Türk Lirası
  • Corsa Enjoy 1.3 ECOTEC 95HP Easy tronic Şanzıman  (Dizel versiyonu) 110.400 Türk Lirası
  • Corsa Black Edition 1.4 90 HP Otomatik Şanzıman (Benzinli versiyonu) 101.400 Türk Lirası

Fiyatları inceleyen kullanıcılar  Opel Corsa resimleri de detaylıca incelenerek aracın renk seçenekleri hakkında da bilgi sahibi olabilir. 

Opel Corsa 1.4 Tsi ÖTV Fiyatı

Yeni Opel Corsa 1.4 tsi ötv fiyatı seçilen modele göre değişiklik göstermektedir. En düşük  45.230 Türk  Lirsı tutarında bir fiyat bu araç için ödenmekteyken,   Opel Corsa  ÖTV fiyatı, Corsa Enjoy 1.3 ECOTEC 95HP Easy tronic modelinde ise 55.890 Türk Lirası olarak görülmektedir. Görenleri kendine hayran bırakan yeni Opel Corsa için bu tutarlardaki ÖTV fiyatlarının gayet doğal ve makul bir seviyede olduğundan rahatlıkla söz edilebilir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.