Opel Crossland X 1.6 CDTI ECOTEC

Varılacak hedeften evvel süreci asıl kılan araç Opel Crossland X, verimli ve rahat yolculuklar vadediyor. Spor çizgilerle tasarlanmış harika bir aile aracı olmasının yanı sıra yalnız seyahatler için de ilk seçimlerden biri oluyor. Keyfine düşkün insanların tercihi Crossland, çok yönlü yapısıyla da öne çıkıyor. Aksesuar destekleriyle beraber bir araçtan beklenilenleri fazlasıyla karşılayan Opel’in göz nuru Crossland, LED farlarıyla mistik bir hava da veriyor.

Dış Tasarım

1605 mm yüksekliğinde bulunan ve 17 inçlik alaşımlı jantlara sahip olan Opel Crossland X’in arka kısmında LED farlar bulunuyor. Ayrıca gündüz farları için de LED aydınlatma tercih ediliyor. Otomatik yanan farlarına ek olarak krom kaplı ön ve arka tampon korumasına sahip otomobilin gümüş renkli tavan rayları ve krom kaplı cam çerçevesi mevcut. 5 kapılı tasarıma sahip aracın genişliği yan aynalar dahil 1976 milimetreyi bulunuyor.

Söz konusu yan aynalar gövde veya tavan renginde sunulabilirken yapısı elektrikli ve ısıtmalı olarak dizayn edilmiş durumda. Ek seçenek sayesinde aslında gövde renginde de seçilebilen tavana ek renk seçeneği olarak mineral siyah, saten gri ve kar beyazı da sunuluyor. 4212 mm uzunluğundaki Opel’in Crossland X 1.6 CDTI ECOTEC modelinde ön tekerlekler arasında 1513, arka tekerlekler arasında 1491 milimetrelik birer genişlik mevcut. Boş ağırlığı 1214 kg olan aracın dönüş çapı 11,2 m kadar.

İç Tasarım

6 yönlü olarak ayarlanabilen sürücü koltuğuna ek olarak 4 yönlü ayarlanabilen ön yolcu koltuğu bulunan aracın arka koltukları katlanabilir özelliğe sahip. Bu sayede 410 litrelik esnek bir yapıya sahip bölmesi bulunan bagajın iç hacmi 1255 litreye kadar çıkabiliyor. Ön koltukların arkasında cepler de yer alıyor. Bu sayede oldukça kullanışlı hale gelen aracın soğutmalı torpido gözü de mevcut. Çift bölgeli olarak tasarlanmış elektronik iklim kontrollü olan klimasıyla her mevsime uyum sağlayabiliyor.

Kumaş ve Morrocana kombine olan koltukları oldukça şık bir görünüme ulaştıran iç ortam aydınlatmasına Opel Crossland X’te ek olarak ışıklı makyaj aynaları ve okuma lambaları da yer alıyor. Ön koltuklarda ve yüksekliğiyle derinliği ayarlanabilen direksiyonunda ısıtma özelliği de var. 7 inçlik dokunmatik ekrana sahip yol bilgisayarına ek olarak 6 hoparlörle desteklenmiş eğlence ve bilgi sistemi de mevcut. Sesli komut özelliği de eklenebilen navigasyon paketinden faydalanmak için 3.5 inç renkli sürücü bilgi ekranı da bulunuyor.

Teknik Özellikler

ABS, ESP, HSA, EBD ve HBA gibi pek çok destek sistemiyle güçlendirilen aracın 5 ileri manuel şanzımanlı motorunun hacmi 1560 cm3 kadar. 4 silindirli olan motorunun kullandığı yakıt tipi dizel ve Euro 6 emisyon sınıfında bulunuyor. 45 litrelik yakıt depo kapasitesine sahip Opel Crossland X, şehir içinde 4,4 ve şehir dışında 3,5 litre yakıt harcıyor.

100 kilometrelik hıza 11,6 saniyede çıkabilen aracın maksimum hızı ise saatte 180 km. Ön ve arka park sensörü bulunduğu için park ederken ikinci bir işinin varlığına duyulan ihtiyacı ortadan kaldıran Crossland’in gelişmiş park pilotu, geri görüş kamerası ve kör nokta uyarı sistemi de bulunuyor. Ayrıca şerit ihlali, sürücü yorgunluk tespiti ve trafik işareti tespiti durumları için de sistemler barındıran araçta ön çarpışma ikazı da var. Yaya tanıma özelliğiyle acil frenleme sistemini aktif hale getirebilen Crossland X’te akıllı telefonlar için şarj ünitesi de mevcut.

Renk Seçenekleri

İç ve dış tasarımda özenli ama kararlı seçimler sunan Opel Crossland X için kar beyazı gövde ile buluşmuş mineral siyah tavan, kuamtum gri gövdeyle uyum sağlayan kar beyazı tavan veya şarap kırmızısı tavanla gövde seçeneklerinden birinde karar kılabilirsiniz.

Opel Crossland X 1.6 CDTI ECOTEC Fiyatı

1.6 99 HP Manuel Şanzımanlı Opel Crossland X’in Excellence dizaynı için tavsiye edilen anahtar teslim satış fiyatı 132 bin 400 TL olarak belirlense de ek özellikler ve seçilen modele göre fiyatta farklılıklar görmek mümkün.

Opel Crossland X 1.6 CDTI ECOTEC ÖTV Fiyatı

1560 cm3 motor silindir hacmine sahip Opel Crossland X 1.6 CDTI ECOTEC Excellence şehirli ve sportif bir görünüme sahip olmasının yanına kırsalın cazibesine de göz kırpıyor. Bu üstün özelliklere sahip aracın sürüş zevkine varmak istiyorsanız tavsiye edilen satış fiyatı üzerinden belirlenen 37 bin 40 TL’lik ÖTV fiyatının mevcut olduğunu da söylemek mümkün.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir