Opel Grandland X ÖTV Fiyatı

2 Farklı motor seçeneği sunan Opel Grandland X’in kombinasyonları şöyle;

 • 1.2lt motor hacmi ile turbo benzinli

Beygiri 130hp

Torku 230Nm

Otomatik ve manuel seçimi ile

 • 1.6 motor hacmi ile dizel

Beygiri 120hp

Torku 300Nm

Otomatik ve manuel seçimi ile sürüş tutkunlarına alternatif sunmakta.

BOYUTLARI

 • Yükseklik: 1609mm
 • Uzunluk: 4477mm
 • Genişlik: 1856mm
 • Dönüş çapı: 11.5m

DİĞER ÖZELLİKLER

 • Bagaj hacmi: 514lt
 • Depo hacmi: 53lt
 • Hızlanma 010 km/saat: 10.9 – 12.2 sn
 • Yakıt tüketimi: 4.3 – 5,5 lt/100km

SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ

 • MOTOR

Grandland X’te dinamik, pürüzsüz ve verimli bir sürüş için tüm ihtiyaçları karşılayan bir motor bulunmakta.

Motor seçenekleri,

1.6lt dizel 120hp / 300Nm

1.2 benzinli Direct Injection Turbo, 130hb / 230Nm

Tüm modeller hafif malzemeden üretilerek ideal itiş gücünü maksimum seviyede sağlamak amacı ile düşünülerek üretilmiştir.

 • ŞANZIMAN

Quickshift teknolojisi ile piyasadaki en iyi vites değiştirme hızlarından birini sunar. Optimize edilmiş iç sürtünme ile gelişmiş verimlilik sağlar. Gelişmiş vites geçişleri sürüşü yumuşatır ve rölanti titreşiminin hissedilmesini en az seviyeye getirir. Bu özelliklere sahip olmak istiyorsanız ekstra pürüzsüz şanzıman seçeneğini seçmeniz gerekmekte. Ayrıca tüm motorlar 6 ileri manuel şanzıman ile de sürücülere sunulmakta.

ÜSTÜN GÜVENLİK TEKNOLOJİSİ

Grandland X sahip olduğu en son teknoloji ürünü güvenlik sistemi ile her koşulda sürüşü daha kolay ve daha güvenilir hale getirmekte.

Takip mesafesi göstergesi ile öndeki araçla aradaki mesafeyi ölçerek mesafe kritik düzeye geldiğinde sürücüyü uyararak kazaların önüne geçmekte yardımcı olur. Bu özellik sayesinde ufak dalgınlıkların sebep olduğu kazalar daha aza indirilmiş olur.

Kör nokta uyarı sistemi ile ultrasonik sensörler aracın etrafını gözetler. Kör noktalarda haraketli nesneler algılandığında bu durumu sürücüye bildirir. Böylece hem sürüş esnasında hem de park sırasında sürücüye ekstra kolaylık sağlar.

Sürücü yorgunluk tespit sistemi ile sürüş vaktini ve sürüş güzergahını tahmin ederek gerekli görmesi durumunda sürücünün dikkatini toplaması için bir uyarı verir.

360 derece kuş bakışı çevre görüş sistemi ile araba çevresindeki tüm engelleri ekranda göstererek daha rahat sürüş ve park etme deneyimini sürücüye yaşatır.

Aktif araç frenleme sistemi sayesinde tehlikeli durumları tespit ederek sürücüyü sesli olarak uyarır. Eğer başka bir araç ya da yayanın arabaya fazla yaklaştığını tespit ederse sistem aracı yavaşlatabilir, hatta araç hızı 30km’ye kadar ise aracı aktif frenleme sistemi ile durdurarak olası kazaların önüne geçmekte etkili rol oynar.

SÜRÜŞ KEYFİ

İntelliGrig Antipatinaj sistemi ile zemin ne olursa olsun optimum seviyede yol tutuşu sağlayarak sizi her zaman güvende hissettirir. Standar ESP, kar, engebeli yüzeyler, kum ve ESP kapalı seçenekleri ile 5 farklı sürüş modu seçimi yapabilirsiniz. Böylelikle bulunduğunuz yolda rahat sürüş ile keyifli yolculuk geçirebilirsiniz.

Gelişmiş park pilotu sayesinde park edeceğiniz yeri seçtikten sonra ellerinizi direksiyondan çekip arabanın kendi kendini park etmesini sağlayabilirsiniz.

Otomatik hız sabitleyicisi ile aracın önünü gözlemler ve 30 ile 180 km/saat hızları arasında seyir halindeyken önde giden araçla atasındaki takip mesafesini korur. Bu özellik kullanılırken aracın otomatik fren ve gaz tepkilerini yapıyor olması özellikle uzun yol sürüşlerinde sürücüye çok kolaylık sağlar.

FİYAT

Opel Grandland X‘in üç ayrı paketi bulunmakta. Seçilen pakete göre değişen, tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı 139.900TL ile 233.400TL arasında değişiklik göstermekte. Bu fiyata dahil olan ÖTV tutarı ise 68.830 ile 114.832 arasında değişiklik göstermekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.