ÖTV İndirimiyle Alınacak 5 Otomobil

Devlet tarafından engelli bireylerin çok daha kolay bir şekilde araç satın alabilmesinin önü açılmış ve ÖTV fiyatlarında ciddi indirimler yapılarak tüm engelli bireylerin hayatlarını daha da kolaylaştırmak amaçlanmıştır. ÖTV indirimi geçerli olan araçlar sayesinde engelli kişiler de günlük rutin işlerini kolaylıkla yapabilme seviyesine getirilmiş, toplu taşıma ve benzeri ulaşım araçları içinde engelli bireylerin yaşayabilecekleri bedensel ve ruhsal sıkıntıların da üstesinden gelinmeye çalışılmıştır. 2018 yılı itibariyle değişmiş olan engelli araçlarında ÖTV fiyatları, artık aracın motor hacmine göre değil aracın modeline göre hesaplanmaktadır. Yeni düzenlemelere göre ve engellilerin engel durumuna göre satın alabilecekleri birbirinden güzel otomobiller bulunmaktadır. Biz de bugün sizler için seçmiş olduğumuz 5 engelli otomobilini ve bu otomobillerin engelli bireyler için artı yönlerini paylaşacağız.

Honda Civic Sedan

Honda Civic Sedan, engelli bireyler için hem konforlu, hem de lüks bir araç olarak karşınıza çıkmaktadır. Düz vites ve benzinli olma özelliklerine sahip olan Honda Civic Sedan, kolay sürüş deneyimi yaşayabileceğiniz kusursuz araçlardan biridir. Engelli bir bireyin en kolay ve en rahat kullanabileceği araçlar arasında yer almakta olan Honda Civic Sedan, hem görüntüsü hem de sahip olduğu özellikler ile size her sürüşünüzde farklı bir deneyim yaşatacaktır. Üstelik içerisinde oldukça konforlu olmanızı sağlayan araç, birçok farklı donanım ve yardımcı aparata da sahiptir. Fiyatı 85.950 TL olan Honda Civic Sedan aracı engelli ÖTV indirimi ile 57.300 TL gibi oldukça uygun bir fiyata satın almanız da mümkün olmaktadır.

Fiat Egea Hatchback

Engelli bireyler için en konforlu ve en kullanışlı olan bir diğer araç modeli de Fiat Egea Hatchback olarak karşınıza çıkmaktadır. Türkiye’de oldukça fazla kullanılmakta olan Fiat markasına ait olan bu araç, yaygın Fiat bayileri sayesinde engelli bireyler için sorun teşkil etmeyecek bir araçtır. Oldukça yaygın servis seçenekleri, parçasının ucuz olması ve herhangi bir sorunda parçasını bulmanın kolay olması gibi birçok sebep ile Fiat Egea Hatchback engelli bireyleri için en ideal otomobiller arasında yer almaktadır. Fiat Egea Hatchback ÖTV indirimi ile oldukça cazip fiyatla size sunulmaktadır. Bunun yanı sıra piyasası da sağlam olan otomobil, satmak istediğiniz dönemde değerinin altına satılıp size zarar ettirmeyecek ve kolay satılabilecek olan bir araçtır. Fiat Egea Hatchback modelinin yanı sıra Fiat markasına ait Egea Sattion ve Egea Sedan araçlar da engelliler için oldukça uygun araçlardır. Satış fiyatı 72.900 olan Fiat Egea Hatchback engelli ÖTV indirimi ile 48.600 TL gibi bir rakamla sahip olabileceğiniz bir araçtır.

Ford Fiesta

1.2 lt benzinli motor tipine sahip olan Ford Fiesta, engelli bireyler için biçilmiş kaftandır. Küçük bir motora sahip olan bu araç oldukça az yakıt tüketimi yapması sebebi ile de engelli bireylerin cebini yormayacak bir araçtır. Üstelik konforu ve kolay sürüş gibi özelliklerine rağmen fiyatı da oldukça uygundur. 56.000 TL’lik satış fiyatı ile karşınıza çıkmakta olan Ford Fiesta engelli ÖTV oranı ile 28.600 TL gibi uygun bir fiyata satın alabileceğiniz bir araçtır.

Mercedes A 180

Herkesin sahip olmak istediği araç markalarından biri olan Mercedes, A 180 modeli sayesinde engelli bireylerin de sahip olabileceği bir araçtır. %60’a varan ÖTV indirimi sayesinde bu şık ve kullanışlı aracı 141.800 TL yerine, 88,625 TL gibi oldukça uygun bir fiyata satın alabilirsiniz.

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo ÖTV fiyatı da engelli bireyleri için oldukça caziptir. Volkswagen Polo 1.4 TDI 90 PS Comfortline DSG model, engelli bireyler için oldukça uygun bir araçtır. 85.400 TL fiyatı bulunan araca ödemeniz gereken tutar sadece 56.933 TL olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.