Porsche 718 1.9 Özellikleri

70 yıllık koca bir çınarın tohumu kurulan bir hayal ile atılmıştır. Beklentilerini karşılayacak bir otomobil bulamayan Ferry Porsche kendi otomobilini yapmaya karar vermiş ve 1948 senesinde ilk Porsche’yi tasarlayıp yaratmıştır. Spor otomobil klasmanına bambaşka bir boyut kazandıran Porsche tasarımı, estetiği ve gücüyle otomobil dünyasına yepyeni bir anlam ve değer kazandırmıştır. Kurulduğu ve tasarlandığı ilk günden bu yana durmaksızın gelişim gösteren Porsche modelleri günümüz araba teknolojilerine öncü olmasının yanında geleceğin otomobil tasarımlarını da şekillendirmektedir.

Porsche 718 Genel Bakış


 Gelişmiş Alman mühendisliği ve eşsiz teknolojisinin dört teker üzerine inşa edilmiş hali olan Porsche ailesinin asi çocuğu olan yeni Porsche 718 serisi motor, turbo şarj ünitesi ve değişken türbin geometrisi ile eşsiz bir sürüş keyfi sunuyor. 2,5 litrelik turbo şarjlı boxer motoru ile yola 269 kW yani 350 hp gibi inanılmaz bir güçle hükmeden araç 6 vitesli manuel şanzıman ile 290 km/h gibi maksimum bir hıza ulaşabiliyor. Yalnızca 4,6 saniyede 0’dan 100 km hıza çıkabilen mucizevi araç, çeşitli geliştirme paketleri ve Porsche’nin sizin için tasarlayacağı modifikasyonlar sayesinde 4.1 saniyeye kadar kısa bir sürede 100 km hıza ulaşabiliyor.

Turbo şarj ünitesi sayesinde performansını güçlendiren sistem, değişken türbin geometrisi ile de düşük devirlerde yüksek bir güç kapasitesi sağlıyor. Aracın ortasında bulunan motordan daha güçlü bir ses elde etmenizi sağlayan spor egzoz sistemi adrenalin katsayınızı arttırıyor. Porsche Duppelkupplung (PDK) sistemi gerek otomatik şanzımanda gerekse manuel şanzımanda hiçbir performans ve güç kaybı yaşatmıyor ve performansı arttırıcı vites geçişlerinde kolaylıklar sağlıyor. Spor arabaların birincil öncelikleri olan hız faktörü, aracın tasarım aşamasından üretim aşamasına kadar her aşamada öncelik olmuştur. Hız faktörüne etki eden en önemli unsurlardan birisi olan ağırlık kavramının önüne geçebilmek için tasarlanmış olan şasi ise oldukça hafif, hassas ve çevik bir direksiyon hakimiyeti sağlar. Daha sert ve daha hafif bir teknolojiyle üretilmiş olan süspansiyon yayları, hızınızı düşürmeden engebeleri aşabilmeniz için özel olarak dizayn edilmiştir. Porsche 718 modeli için özel olarak sunulan geliştirmeler sayesinde aracınızı daha sportif bir hale getirebilir daha hızlı bir canavara dönüştürebilirsiniz. Güçlü ve son teknolojik sistemlerle çalışan aydınlatma sistemi ile gece gündüz demeden her an korkusuzca aracınızı kullanabilirsiniz. Porsche 718 1.9 özellikleri sound Package Plus ses sitemi, BOSE Surround Ses Sistemi, Burmester High-End Surround Ses Sistemi ile 100 watt ile 500 watt arasında farklı ses seviyelerine erişebilirsiniz. Porsche Communication Management sistemi ile eğlence, bilgi, navigasyon, internet gibi seçenekler yüksek çözünürlüklü ve hassasiyetli bir dokunmatik ekran sayesinde elinizin altındadır. Connect sistemi ile akıllı telefonlarınızı sisteme bağlayabilir ve telefonunuzdan yaptığınız her türlü işlemi aracınız üzerinden de yapabilirsiniz. Sistemin size sunduğu hizmetler, gerçek zamanlı trafik durum bilgileri, trafik kuralları eğitimi, yol ve hava durumu, önünüze çıkabilecek engelleri bildirme gibi birçok farklı hizmetten oluşuyor.

Porsche Özellikleri

Bir hayal ürünü olarak ortaya çıkan Porsche, ona sahip olmak isteyenlerin de hayallerine önem veriyor. Dış kaplamadan iç tasarıma kadar zanaat ustalarının ellerinden çıkan Porsche’ler isteklerinize göre şekillendirilebiliyor. Karbon, maun, alcantara, deri, alüminyum gibi farklı kaplama çeşitleri ile hayallerinizdeki Porsche’ye ulaşabilirsiniz. Ayrıca Porsche 718 serisi Cayman, Boxsters, GTS olmak üzere üç farklı çeşit ve modeli bünyesinde barındırmaktadır.

Porsche 718 Fiyatı


Bu muazzam Alman canavarına sahip olabilmek için standart olarak 114.500,00 € ödemeniz gerekmektedir. Aracınızı özelleştirmeniz halinde bu fiyat artacaktır.

Porsche 718 ÖTV Fiyatı


Porsche 718 1.9  fiyatı 114.500,00 € ödeyerek satın aldığınız Porsche 718 1.9 ÖTV Fiyatı ise 324.642,00-TL’dir. Porsche 718 resimleri  sizi de baştan çıkarıyorsa mükemmel deneyim için Porsche Türkiye internet sitesini ziyaret ederek işe başlayabilir ve yetkili servislerden randevu alarak Porsche showroomlarına gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.