Porsche Panamera V6 Özellikleri

Gelişen teknolojinin gündelik yaşantıya olan etkisi, dünya yaşamına kazandırdığı konfor, rahatlık ve pratiklik gibi kavramlar insanlar tarafından çabuk benimsenince; ağır ve hantal olan tasarımlar hızla gözden ve gündemden düşmeye başladı. Ulaşım ihtiyacı gibi elzem bir ihtiyaca cevap verebilmek içinse daha hızlı, daha pratik arabalar gerekiyordu ve bu mantık alışılagelmiş sedan arabaları ne yazık ki koltuğundan etmeye yetiyordu. Daha hızlı, daha sportif, daha Porsche bir araba tasarlayan Porsche mühendisleri, eşsiz bir performans ve siluete sahip dört koltuklu bir yarış arabası tasarladılar.

İş yaşamındaki akışkan ruh hali, sportif devinim ve aktif motivasyonu tetikleyen Porsche Panamera yollardaki yerini böylelikle almış oldu. Geleceğin otomobillerini, otomasyon sistemlerini tasarlayan Porsche, yeni Panamera neslini üç farklı versiyondan oluşturdu; 324 Kw(440 HP) gücünde 2.9 litrelik çift turbo şarjlı V6 motoru ile Panamera 4S, 310 kW (422 HP) gücünde 4,0 litrelik çift turbo şarjlı V8 motoru ile Panamera 4S Diesel ve 404 Kw (550 hp) gücünde 4,0 litrelik çift turbo şarjlı V8 motoru ile Panamera Turbo.Dış ve İç Tasarımda Panamera Farkıİş ve şehir yaşamının yansımasını üzerinde taşıyan sedan araçların spor araçlara dönüştüğünü hayal edin. Hayallerinizdeki görüntü karışınıza Porsche Panamera olarak çıkacaktır. Pürüzsüz, simetrik şekilde ilerleyen ve tavan çizgilerini ortaya çıkaran hatlar, yan yüzeylerin keskin oluşumlarıyla klasik Porsche bel kısmı, turbo modelindeki dört spotlu gündüz sürüş farları araca hafiflik hissini katarken dinamik bir görüntü de kazandırıyor. Tamamen yenilenmiş olsa da klasik Porsche tasarımını yeni bir dizaynla sunan Panamera’nın iç tasarımı da güçlü eklentilerle zenginleştirilmiştir. Yeni bir tasarım olan kumanda konsepti Porsche Advanced Cockpit, Direct Touch Control fonksiyonu orta konsoldan tüm özelliklere doğrudan erişim izni sağlamaktadır. 12 inçlik dokunmatik ekran ve opsiyonel dört bölgeli otomatik klima kontrolü ile arkada oturan yolcularda kendi dokunmatik ekranlarına sahiptir.Performans Tasarımı


 
Porsche Panamera V6 özellikleri 8 Vitesli Porsche Doppelkupplung, Porsche mühendisleri tarafından aktif olan motor gücünden daha fazla verim ve daha fazla performans elde edebilmek için geliştirilmiştir. Asi bir sporcu olan Porsche Panamera bu destek sayesinde 1 ila 6 vites arasında sportif performanslara sahipken, 6. vitesten sonra maksimum hıza ulaşır ve 7,8 viteslerde büyük akslarla motor gücünü kontrol altına alır. Daha uzun soluklu bir performans almanızı sağlayan bu sistem motor ömrüne de katkıda bulunur. Araç içindeki herkese sportif bir araçta olduğunu hissettiren özel tasarım 4D Şasi Kontrol Sistemi, konforlu ve yüksek devinimde dengeli bir yolculuk hissi yaratıyor. Yol tutuşunu kavrayan ve özel olarak Porsche tarafından geliştirilmiş ve standartların biraz dışına taşan jantlar, spor ve sedan araç birleşiminde en önemli detaylardan biri halini alıyor. Birçok akıllı sistem ve yazılım ile sınıfındaki tüm araçları geride bırakmaya aday Porsche Panamera eşsiz sürüş keyfinin yanında üst düzey güvenlik önlemlerini de beraberinde getirmektedir. Akıllı teknolojilerle geliştirilmiş güvenlik sistemleri arasında; gece görüşü asistanı, Porsche Dynamic Lİght System Plus, Porsche Dynamic Lİght System ve üst düzey frenleme sistemleri için geliştirilmiş olan ve Porsche bünyesinde bulunan Ceramic Composite Brake sistemi varolan güvenlik önlemlerine ek olarak sürücülere sunulmaktadır.

Tek Tuşla Başka Boyut


Porsche Panamera kullanırken damarlarınızda akan adrenalini aracınıza aktarmak isterseniz tek bir tuşa dokunmanız yeterli olacaktır. Sport Chrono Paketi ile tek bir tuşa basarak açılan dijital ve analog bir kronometre ve gösterge sayesinde sportif ayarlara geçmiş olan motor, şasi ve şanzımanın performansını izleyebilir; sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

Persche Panamera Fiyat


Porsche Panamera fiyatı Euro üzerinden belirlenmiş olup istediğiniz donanım ve özelliklerde bir paket oluşturabilir, satış danışmanları aracılığı ile aracınıza ulaşabilirsiniz. Porsche Panamera’nın 265.772,00 Euro’luk fiyatı şanına yakışır bir duruş sergilemesini sağlamaktadır.

Porsche Panamera ÖTV Fiyatı


265.772,00 Euro ödeyerek satın aldığınız Porsche Panamera V6 ÖTV Fiyatı TL cinsinden hesaplandığında ödediğinizin fiyatın 617.490,00-TL’si ÖTV olacaktır. Destek sistemleri, konfor ve ses sitemleri, kişiselleştirilmiş ayarları ile Porsche Panamera resimleri de görüldüğü üzere yaklaşık olarak 16 farklı çeşidi ile ziyaretçilerini tüm showroomlarda beklemektedir. Hybrid formda çeşitler de sunan Porsche Panamera tüm meraklılarını cezbetmek üzere stantlardaki yerini almış durumdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.