Renault Clio Sport Tourer 1.5 Özellikleri

Yeni Renault Clio Otomobil

Renault tarafından yepyeni bir model olan 2017 model otomobil dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Sahip olduğu kusursuz özellikleri ve eşsiz performansıyla göz doldurmaya devam eden araç her bakımdan sıra dışı özellikleri bir arada sunmaya devam etmektedir. Bu da Renault Clio Sport Tourer 1.5 Özellikleri Otomobilin Öne Çıkan Ayrıcalıkları Arasında Gelmeye Devam Ediyor.

Motor Özellikleri

Fransızların dikkat çeken çeken B segment yeni renault otomobili Sport Tourer serisinin dikkat çeken otomobillerinden biri. Otomobil 90 hp beygir gücünde olup toplam silindir hacmi 1461 cc. Bunun yanı sıra içten yanmalı standart motor tipine sahip olduğunu kesinlikle ifade etmek gerekmektedir. Sözü edilen aracın yine bir diğer detayı dakikada tam 4.000 devir yapabilen 220 nm azami tork üretebiliyor olması. İşte tüm bu ortada duran seçkin özellikleriyle 2017’nin en sıra dışı Sports Tourer renault clio sport tourer serisi olacağını daha şimdiden belli etti.

Performansı

Araç saatte 180 km hız yapabiliyor olup 12.0 saniyede 0/100 km hızını gerçekleştirebilme özelliğine sahip. Bu özellğinin yanı sıra yine dikkat çeken bir diğer detayı olarak ortalama 3.6 lt yakıt tüketimine sahip olduğunu kesinlikle söylemek gerekecektir. Tümüyle ortada duran bu eşsiz nitelikler de dikkate alındığı zaman her açıdan tamamen eşsiz bir Renault clio sport tourer fiyatı serisini meydana getirdiğinden kesinlikle söz edilmesi muhakkak.

Tasarımı

Station wagon gövde tipli tasarlanan otomobil 4267 mm uzunluğa 1194 kg ağırlığa sahip. Öte taraftan otomobilin dikkat çeken 16 inçlik siyah alaşımlı jantları da dış tasarımı adına gerçekten de adından sıklıkla söz ettirmektedir. Tam 7 inçlik LCD multimedya ekranı bulunan araçta dijital radyosu, müzik çalar sistemi yer alıyor. Giriş-çıkış sistem usb bağlantısına dayanmaktadır. Bu özelliklerinin yanı sıra otomobil manuel ayarlanabilme özelliğine sahip kumaş beşli koltuklarıyla da belirtilmek durumunda. Kumaş tasarımına dayanan söz konusu koltukların sürücü koltuğunda ön kol  dayama  imkanı da yer alıyor. Araçta renault clio sport tourer ötv fiyatı çift bölgeli otomatik klima  sistemi yer alan bir başka özelliği olup aracın kendine ait bir navigasyon sistemi bulunmaktadır. Ayrıca bluetooth sistem kullanılarak da ayrıca aracın her açıdan kontrol altına alınması olanaklı olan niteliklerinden bir diğerini teşkil etmektedir. Tümüyle bu nitelikler ise onun her anlamda farkını ortaya koyan seçkin yanlarını oluşturmaya devam etmekte ve her anlamda yeni Renault olarak göz doldurmaktadır.

Sürüş Destek Sistemleri

Otomobil her bakımdan sürücüsünü yol boyu asiste etmek için tasarlanmış durumdadır. Nitekim araçta hız sabitleyicisi, yokuş iniş ve kalkış kontrol sistemi, elektronik stabilite kontrolü gibi sistemler yer almaktadır. Bütün bu sistemleriyle her açıdan yol boyu emniyetin ve kontrolün sürücüsünde olmasına doğrudan katkıda bulunmaktadır. Öte yandan araç 7/24 yol yardımı hizmetinden de yararlanabildiği için her bakımdan dikkat çeken özellikleri bir arada sunmaya devam eder.

Fiyat ve Garanti

Aracın en son 77.500 TL fiyat üzerinden satıldığı bilinmektedir. Aracın sahip olduğu garanti kapsamında tam on iki yıllık paslanmazlık garantisi başlı başına dikkat çekmektedir. Bunun dışında üç yıllık boya ve garantisi yer almaktadır. Elbette aracın tamamen ücretsiz 7 gün 24 saat hizmet veren yol yardım hizmet de tüm bunlara dahil… Tümüyle bu sıra dışı nitelikler de düşünülecek olunursa her açıdan otomobilin renault clio sport tourer 1.5 ötv fiyatı alınacak araçlar listesinde ilk başlarda gelmekte olduğunu kesin olarak ifade etmemiz mümkün. Böylelikle sürücüsünü hem kontrol eden hem de sürücüsünün cebini düşünen renault clio sport tourer resimleri ideal otomobil modeli olarak uzun yıllar boyunca kullanılabilecek dört dörtlük modellerden birisi olduğunu her bakımdan göz önüne serer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.