Renault Espace 1.6 Dci Özellikleri

 Tam 120 yıldır, yani 1898 yılında Paris’te doğduğu yıldan itibaren otomotiv sektörünün öncülerinden ve beğenilen bir otomobil markası olan Renault 1984 yılında ürettiği Espace modeli ile yeniden karşımıza çıkıyor. Yeni Espace minivan ve crossover şeklindeki yeni kasası ile her açıdan göz dolduruyor.  Beşinci nesil Espace 160 beygirlik motoru, 5 / 7 koltuk seçenekleri, 6 ileri EDC ( önden çekişli -enine motor yerleşimli- araçlar için geliştirilmiş bir vites kutusudur) otomatik şanzıman özellikleri ile otomobil dünyasında adından söz ettiriyor. 

     Tam Bir Tasarım Harikası

Akıcı ve sağlam tasarımı ile benzeri olmayan bir yapıya sahip olan Renault Espace kendi segmentinde seyahat ve konfor zevkini doruklara çıkarıyor. Konfor ve tasarım detaylarını özel jetlerden alan yeni crossover kaliteli malzemeler, iç ambians aydınlatma gibi özellikler ile sıcak bir sürüş ortamı sunuyor. Kişiselleştirilebilir sürüş özellikleri, araçta sunulan her fonksiyona rahatça erişmenizi sağlayan kokpit ile aracın tüm kumandaları elinizin altında olacak. 

     Navigasyon ve multimedya sistemi R-LINK 2.0 bağlantısı ile entegre olarak, dokunmatik ekran sayesinde aracınızda sunulan tüm fonksiyonları kolayca yönetmenizi sağlar. Kullandığınız akıllı telefonlar kadar kolay kullanıma sahip R-LINK 2.0 da benzersiz 7 inç (18 cm) yatay versiyon ve 8.7 inç (22 cm) dikey versiyon olarak iki çeşit mevcut. Renault otomobillerde kullanılan R-LINK 2.0 modellerinden dikey olanı Espace modelinde kullanılmıştır. Sürüş destek sistemlerini de yönetmenize ikan sunan ekranı kişiselleştirme şansınız da bulunuyor. Renault Espace resimleri ve diğer görselleri için yetkili bayilerden broşür alabilir ya da markanın resmi web sayfasına bakabilirsiniz.

     Multi-Sense Özelliği

   Renault Espace 1.6 dci özellikleri arasında belki de en dikkat çekici olanı Multi-Sense özelliği.  Bu özellik aracınızın sürüş modlarını belirleyerek ruh halinize uygun bir modda aracı kullanmanıza müsade ediyor. Beş farklı sürüş modu ile eşsiz bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Spor sürüş modundan, dinlendirici sürüş moduna kadar geniş bir yelpaze sunan multi-sense aracınızı sizin bir parçanız haline getiriyor. Araçta bulunan bu özelliği kullanarak hislerinizi sürüş modunuza yansıtmanız mümkün.     Elektronik amortisör kullanımı, ambiyans aydınlatması, motor sesi, koltuk masajı, gösterge tablosu ayarları gibi özellikleri belirleyebileceğiniz sürüş özellikleri ile aracın içinden çıkmak istemeyeceksiniz.

  4CONTROL sistemi elektronik araç dinamiklerini sürekli izleyerek yöneten ve aracın davranışlarını belirleyen bir sistemdir. En sert virajların bile maksimum güvenle alınmasına yardımcı olan sistem acil ve zor frenleme durumlarında da güvelik sağlamak için tasarlanmıştır. 4 tekerlekten manevra imkanı sunan sistem aracın multi-sense moduna göre ayarlanarak yol tutuşunu maksimuma çıkararak çok daha güvenli sürüşlere imkan tanır. 

    Yepyeni Bir Sürüş Deneyimi

     Sürüşü daha zevkli, daha kolay ve çok daha güvenli hale getirmek için araç ile birlikte sunulan ileri sürüş destek sistemleri, araç takip mesafenin korunması, hız ayarlama, acil durum fren sistemi, şerit takip uyarı sistemi ve kendi kendine park etme gibi özellikler ile yepyeni ve güvenli bir sürüş deneyimine imkan sağlıyor.

    160 beygir güce sahip dci commonrail dizel motor, 380 nm torka sahip ve araç  9.9 saniyede 100 km sürate ulaşıyor. Turbo kompresör / Intercooler motor araca 202 kh/h maksimum hız veriyor.  

    Fiyat Bilgisi

Üstün özellikleri ile kişiselleştirilmeye büyük imkan tanıyan Renault Espace fiyatı, 33.500 Euro ile 47.500 Euro arasında değişiyor.

    ÖTV Fiyatı

Sayısız donanım ve güvenlik özellikleri ile Renault Espace Ötv fiyatı kampanya ve devlet tarafından çıkarılan yasalara göre değişiklik göstermektedir. Renault Espace 1.6 dci ötv fiyatı %60’lık bir orana sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.