Renault Latitude 1.5 Özellikleri

Renault’un 2015 yılında piyasaya sürdüğü 1.5 dCi motor seçeneğine sahip aracı Renault Latitude 1.5 dCi özellikleri privilege donanım paketine sahip. Bunun yanı sıra D sınıfı segmente sahip olup binek otomobili olarak içten yanmalı standart önde enine olacak şekilde tasarlamış olmaktadır.

Aracın gerek eşsiz performansı gerekse akıllı tasarımı, konforuyla görenleri kendine hayran bırakmaktadır.

Motor

Yeni Renault’un 1461 cc silindir hacmi bulunuyor. 4 adet silindiri var. Motor içten yanmalı standart özelliğe sahip olup ön enine olacak şekilde tasarlanmıştır.

Performans

Otomobilin motoru 1.5 dCi olup 110 hp beygir gücüne sahip. Öte yandan saatte maksimum olarak 184 km yol kat edebiliyor olması da onun öne çıkan özellikleri yeni renault arasında söylenebilmektedir. Azami tork üretebilme seçeneği de gerçekten de performansı adına ilginç bir dipnot vermektedir. 4000 devir dakikada azami tork seviyesi 240 nm azami tork üretebilmektedir. Bu özellikleri de otomobilin renault latitude her anlamda eşsiz niteliklerini yansıtmaya devam eden üstün yanlarını meydana getirir.

Yakıt Tüketimi & Emisyon

Aracın maksimum 66 lt yakıt hacmi bulunuyor. Aracın şehir içinde yakıt tüketimi 5.5, şehir dışında ise 4.3 lt olarak öngörülüyor. Ayrıca ortalama 4.7 lt/100 km renault latitude fiyatı yakıt tüketiminin olduğunu kesinlikle ifade etmek gerekmektedir. Bu özelliklerinin dışında yine sadece 125 gr/km emisyon euro v emisyon standardı bulunmaktadır.

Araç Sensörü

2017 model Renault’un sürücüsünü asiste eden renault latitude ötv fiyatı araç sensörleri de bulunmaktadır. Bunların başında arka park sensörü ilk sırada geliyor ayrıca yağmur, far ve lastik basınç sensörleri de aracın sensörleri arasında gelmektedir.

Tümüyle bu sensörler sürücüsünün her açıdan aracını emniyetli bir şekilde kullanmasına yönelik olmaktadır.

Aydınlatma Sistemi

Xenon aydınlatma teknolojisi kullanılan söz konusu aydınlatma sisteminde ön sis farları siyah fonludur. Öte taraftan otomatik far yükseklik ayarı da bulunuyor. Bunun yanı sıra refakatçi geç sönen farları da aracın aydınlatma adına söylenebilecek sistemleri arasında gelmektedir.

İç Tasarım

Otomobilde toplam 5 koltuk var. Bej renk kumaş koltuk tasarımına sahip olup manuel özellikli yükseklik ayarlama imkanı bulunmaktadır. Ayrıca ön sürücü koltuğunda ve arka koltuklarında kol dayama yer almaktadır.

Aracın iç tasarımı denildiği zaman hidrolik deri direksiyon simidi de dikkat çeken özelliğidir.. Direksiyon üstünde kumanda ayarı bulunmakta ve böylelikle mp3 sistemini direksiyondan yönetme imkanı bulunmaktadır. Araçta renault latitude 1.5 dCi ötv fiyatı otomatik klima sistemi çift bölgeli olarak tasarlandığı için eşit şekilde ısı dengesinin dağılımı gerçekleştirilmesi mümkün hale gelivermektedir.

Aracın kendine ait dijital tip radyosu bulunmakta ve bunun yanı sıra 12V priz ile usb girişleri de yer almaktadır. Tüm bu özellikleri bakımından değerlendirildiğinde söz konusu otomobilin gerek performans gerekse işlevsellik açısından dikkat çektiğini her açıdan söylememiz gerekecektir.

Garanti

Otomobil 3 yıllık bir garanti kapsamında. Bu garanti 150.000 km’ye kadar mekanik yapısı üzerine.

Renault yetkili satıcıları iddialı olarak tam 12 yıl paslanmazlık garantisi veriyor. Bu da aracın ne kadar iddialı olduğunu gözler önüne sermesi adına renault latitude resimleri gerçekten de dikkat çeken detaylardan birisini meydana getirmektedir.

Öte taraftan 7/24 yol yardım hizmeti alınabilmesi de mümkün olup her zaman ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır. Bütün bu özellikleriyle aracı satın almak için öncelikle bir test sürüşü ile aracı kontrol etmeniz mümkün.

En Son Satış Fiyatı

Araç en son 112.100 TL satış fiyatıyla müşterisini buldu. Bununla birlikte yıllık 1553 TL özel taşıt vergisine tabi olan yeni model araçlar kapsamında gelmektedir. Bütünüyle bu özellikleri bakımından yeni model Renault dikkat çeken unsurlarıyla sürücülerini şaşırtmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.