Renault Megane 1.6 Joy Özellikleri

 Sağlam, dinamik, şık ve özgün tasarımıyla kendi tarzını yansıtmaktadır. Geniş yapısıyla kendinden oldukça emin gözükmektedir.

 Krom ızgarasının her iki yanında yer alan Pure Vision Full LED ön farları, 3d efektli C şeklindeki LED gündüz farları ile dikkat çekici hale gelmektedir. Arka farları ise koyu kırmızı yatay bir hat oluşturmaktadır.

Yeni  Megane ‘da 8,7 inçlik dokunmatik ekranı, parmak ucuyla kontrol edilebilen R-LINK 2 sistemi ile otomobil tamamen kontrol altına alınabilmektedir. R-LINK ‘ sistemi ile navigasyon, arama, çoklu ortam gibi fonksiyonlar kullanılabilmektedir. Koltuk ve klima ayarları hafızaya kaydedilebilmektedir Bluetooth teknolojisine ile akıllı telefon sürüş esnasında ses ile de yönetilebilmektedir. MULTI-SENSE sistemi ile sürüş modu seçilebilmektedir. Renkli Head-up Display yola odaklanmayı kolaylaştırmaktadır.

 Elektrikli açılıp kapanabilen cam tavanı ile daha aydınlık ve ferah yolculuklar yapılabilmektedir. İnce işçilik ile tasarlanmış ergonomik koltukları bulunmaktadır. Ön koltuklarda omuz ve dirsek mesafeler geniş bırakılırken, arka koltuklarda ise diz mesafesi geniş bırakılmıştır. Ön ve arka yolcular için bardak tutucuları da unutulmamıştır. Kapı panolarının üstü, torpido paneli ve konsol birbirleri ile uyumlu olarak giydirilmiştir. Havalandırmalar ve vites topuzu krom detaylar ile daha şık bir hale getirilmiştir. Üstelik sürekli anahtarını kaybedenler için büyük kolaylık sağlayacak Eller Serbest Kartı ile de aracınıza yaklaştığınızda kapılar açılır, başlat tuşuna bastığınızda aracınız çalışmaya başlayacaktır. Araçtan uzaklaştığınızda ise kapılar kendinden kilitlenmektedir.

Renault Megane sürücüsünü uzaktan tanıma özelliğine sahiptir. Böylece sürücü aracına yaklaştığında ön ve arka farlar yanmakta, yan aynalar açılmakta ve iç ışıklar devreye girmektedir.

 Renk kartelâsına bakıldığında metalik ve mat renklerden oluşan seçenekler sunulmaktadır. Beyaz, sedef beyaz, platin gri, titanyum gri, alev kırmızısı, cosmo mavi, derin mavi, vizon kahve, kum beji ve yıldız siyah gibi renkleri bulunmaktadır.

Aksesuarlar

 Tavan bagajı, ışıklığı kapı eşiği, gizlenebilir çeki demiri ile bisiklet taşıma, kayak taşıyıcı, ön park sensörü, tablet tutucu, bagaj havuzu ve filesi, ceket askılığı, sportif pedal kiti gibi aksesuarları bulunmaktadır.

Sürüş Destek Teknolojileri

 ‘’Sürüş Destek Teknolojileri’’ ile güvenlik asla elden bırakılmamaktadır.

Şerit Takip Sistemi (Head-up Display) : Beklenmedik bir şekilde sinyal vermeden şerit değiştirildiği takdirde ön panel ve Head –up display uyarı vermektedir.

Adaptif Cruise Control Sistemi: Öndeki araç ile takip mesafesini koruyarak, hız sınırlarına uyulmasını otomatik olarak sağlamaktadır.

Eller Serbest Park Sistemi: Uygun boşluk ölçülerek yapılacak olan manevra tanımlanmaktadır. Bu sistem sayesinde aracınızı park etmek sorun olmaktan çıkıp keyif haline dönüşecektir.

Kör Nokta Uyarı Sistemi: Dikiz aynaları fark etmediğiniz bölgeye giren her aracın varlığını algılamaktadır. Sistem 30 km/h ve 140 km /h arasında aktiftir ve ışıklı ikaz lambası ile sizi derhal uyarmaktadır.

Acil bir durumda frenleme yapmak gerektiğinde de acil fren destek sistemi devreye girmektedir.

Motor ve Performans

 Benzin yakıt tipi olan Renault Megane 1.6 Joy ‘da silindir hacmi 1598 cc, silindir adedi dörttür. Manuel olan aracın 49 litrelik yakıt deposu bulunmaktadır. Şehir içinde 8.6 lt /100 km iken şehir dışı tüketimi 5.0lt/100 km’dir. Beygir gücü 115 hp olan aracın azami hızı 190 km/s, 0 /100 kilometrede hızlanması 11.8 saniyedir.

Renault Megane ÖTV Fiyatı

 Renault Megane 1.6 Joy ÖTV Fiyatı ise Eylül boyunca Hurda Teşviki kampanyası kapsamında sadece 111.900 TL ile siz alıcılarını bekliyor. Üstelik  Sedan ya da HB versiyonlarından biri seçebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve test sürüşlerimiz için iletişim merkezlerimize ulaşabilir ya da bayilerimize uğrayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.