RENAULT MEGANE ÖZELLİKLERİ

Bu yazımızın konusu, çok tutulan araçlardan biri olan Renault Megane ​​​. Fiyatının uygun olması bunda önemli bir etken olsa gerek. Ayrıca Renault Megane 1.2 tce özellikleri ile sürücülerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Yeni Megane, sürüşü kolaylaştıran bir çok özellik ile sürücüler ile buluştu. Gelin hep beraber bu otomobili özellikleri ile beraber inceleyelim. 

   DIŞ TASARIMI 

Öncelikle bu otomobilin sedan ve hatchback kasa seçenekleri mevcut. Sürücüler bu çeşitlerden birini seçebilirler.

   Renault Megane’nın dış tasarımı gerçekten göz dolduruyor. Her ayrıntı düşünülmüş aracın tasarımında. Dış tasarımı çok kendinden emin duruyor. Gündüz farları araca ayrı bir asillik katıyor. Eğer siz de Renault Megane resimleri gördü iseniz dediklerime katılacaksınız.

   Pure Vision Full LED ön far ve 3D  Edge dizayn C şeklinde gündüz sürüş farları ile hem gündüz hem de gece dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor Renault Megane. 

   İÇ TASARIMI 

Dış tasarımı kadar iç tasarımında da her detay düşünülmüş muhteşem bir araç. Direksiyon başına geçtiğinizde her şeyin kontrolünüzde olduğunu hissedeceğinizden eminim. 

   TFT Renkli gösterge ekranı da araca ayrı bir görünüm katıyor. Geniş 8,7 inç boyutunda büyük bir ekranı da mevcut. R-LINK 2 multimedya sistemi ile her şey parmaklarınızın altında. 

    İlginç bir özelliği de sürücü koltuğunda masaj özelliğinin olması. Bu özelliği sayesinde uzun yolculuklar daha konforlu hale gelebilir.

   Ayrıca Renault Megane elektrikli açılır cam tavanıyla sürüş keyfini katlıyor. Sıcak yaz günlerinde tavanı açıp gezmenin keyfini bu arabada yaşayabilirsiniz.

   MOTOR 

​​​​​​   Bir aracın tasarımı kadar motoru da çok önemlidir. Renault Megane’nın motoru 260 Nm’ye kadar tork gücüne sahip. 96 g/km emisyon değerine sahip. Yakıt performansına da baktığımız zaman Renault Megane’nın 100 km’de 3,7 litre yakıt tükettiğini görüyoruz. Gördüğümüz gibi tasarımı dışında motor gücü olarak da bir hayli tatmin edici bir otomobil. 

    ŞERİT TAKİP SİSTEMİ VE HEAD UP DİSPLAY 

Beklenmedik bir biçimde şerit değiştirildiğinde bu sistem devreye giriyor ve ön panel ile Head up display’de uyarı oluşuyor. Bu özellik sayesinde Renault Megane’nın güvenliği de önemsediği anlaşılıyor. 

   ADAPTİF CRUİSE KONTROL SİSTEMİ 

   Bu sistem sayesinde Renault Megane sürücüsü önündeki araca göre hızını ayarlayabiliyor ve böylelikle takip mesafesini korumada yardımcı oluyor. Böylelikle hız kurallarına uymak daha rahat oluyor.

   Adaptif Cruise Kontrol sistemi ile takip mesafesi korunmaması sonucu oluşan kazaları önlemek amaçlanıyor. Böylece güvenli bir sürüş sağlanıyor. 

    Ayrıca Renault Megane aktif acil fren destek sistemine de sahip. Bu özellik ile ani fren yapılması gereken durumlarda aracın durması için destek sağlıyor. 

    ELLER SERBEST PARK SİSTEMİ

Bu sistem sayesinde Renault Megane park etmenin zorluğunu bir hayli azaltıyor. Park edilmesi gereken boşluğu tanımladıktan sonra size yapmanız gereken manevraları söylüyor. Böylelikle park etmek daha rahat ve basit hale geliyor. 

   Bu kadar özelliğini saydığımız Renault Megane fiyatı ne kadar acaba? Bu sorunun cevabını aşağıdaki başlıkta arayalım hep beraber. 

   FİYAT 

Bu kadar özelliği olan bir arabaya göre fiyatı çok da uçuk bir rakam değil. Renault Megane fiyatı Renault’un resmi kendi sitesinde 116.900 TL. Tabiki çeşitli özelliklerine göre Renault Megane 1.2 tce ÖTV fiyatı farklılıklar gösteriyor. 

   Bir çok otomobile göre Renault Megane Ötv fiyatı uygun. Eğer siz de yeni bir Renault Megane’a sahip olmak istiyor iseniz en yakın bayiye uğrayıp bir test sürüşüne katılabilirsiniz. Böylelikle aracın size uygun olup olmadığını kendi gözünüzle görmüş olursunuz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.