Renault Scenic RX4 Özellikleri

Renault Scenic RX4 Özellikleri

Renault tarafından piyasaya sürülen 2000 model bir araçtır. Araç teknik özellikleri açısından değerlendirildiği zaman gerçekten de birçok yenilikleri devrinin olanakları dahilinde bünyesinde tutmayı başarabilmiş nadir örnekler renault scenic rx4 özellikleri arasında gelir. Bu da onu her açıdan diğerlerinden ayırt eden ve günümüzde de sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer almasını sağlayan bir yapıya sahiptir.

Temel Özellik

Renault tarafından piyasaya sürülen araç beş kapılı ve beş koltuk sayısına sahip bir modeldir. Araç yeni renault çok amaçlı olarak kullanım özelliği göstermekte olup 4400 mm uzunluğunda olacak şekliyle tasarlanmış olması bakımından dikkat çeken özelliğe sahiptir. Aracın bir diğer özelliği de kuşku yok ki manuel tip şanzıman ileri 5 vites tipinin bulunmasıdır. Tümüyle ortada duran bu özellikleri onun döneminin önde gelen üstün performansları arasına dahil etmeyi çoktan renault scenic hak etmiştir.

Performans Özellikleri

Aracın daha yakından tanınmasını sağlayan performans özelliklerine de kesin olarak yer vermek gerekmektedir. Böylece aracın tüm özellikleri bakımından daha iyi tanınabilmesi de bu anlamda mümkün hale gelecektir.

Aracın sahip olduğu performans renault scenic fiyatı arasında kuşkusuz ki saatte 177 km hız yapabilmesi olmaktadır. 135 beygir gücünde olan söz konusu bu aracın ayrıca 190 nm azami tork kapasitesinin de bulunduğunu dikkate almak gerekmektedir. Görüleceği üzere aracın döneminin en hızlı ve en manevra seviyesi yüksek araçlar arasında geldiğini kesin olarak dikkate almak gerekmektedir. Zaten araç günümüzde de Renault Scenic RX4 Özellikleri  yetkili satıcıları aracılığıyla tüm bu üstün özelliklerini koruduğu için halen satışı yapılmaya devam edilen araçlar statüsündedir.

Tasarım Özellikleri

Aracın hiçbir yük olmadan ağırlığı 1465 kg olarak hesaplanmıştır. Bunun yanı sıra dört silindirli 1998 cc motor hacmine sahip özelliktedir. Yakıt tüketiminde alabildiğine tasarruf sağlayan çok amaçlı otomobil grubunun örneklerinden birisini temsil etmektedir. Bu da zaten aracın her anlamda renault scenic rx4 ötv fiyatı kullanımını arttıran teknik özellikleri arasında gelmesi adına gerçekten de onu diğerlerinden ayırt eden noktaları arasına koymaya devam etmektedir. Tüm bu verilen bilgilerden de hareketle her anlamda aracın tümüyle ortada duran bu özellikleriyle daima tercih edilen modellerden olduğunu kesinlikle dikkate almak gerekir.

Aracın servo tip direksiyonu ve anti blokaj olarak bilinen ABS tip fren sistemi de gerçekten de öne çıkan bir diğer özellikleri arasında yerini korumaya devam eder. Bu da her anlamda kullanım adına öne çıkan teknik detaylardır.

Fiyatı

Araç özel taşıt vergisi indirimine bağlı olarak Renault scenic resimleri yetkili satıcılar ile irtibata geçilerek her anlamda uygun fiyatlarla anında satın alınmaktadır. Böylece gerçekten de aracı rahatlıkla kullanabilmek mümkün olacak ve her anlamda söz konusu aracın taşımaya devam ettiği tüm bu özellikler tüm noktalarıyla birer birer ele alınmış olacaktır. Elbette ortada duran tüm bu yaklaşımlarla ötv indirimine bağlı olarak aracın 28.000 TL’den başlayan cazip seçeneklerle rahatlıkla satın alınabileceğini vurgulamak gerekir. Araç çok amaçlı araç olduğu için aile taşımacılığında, yolcu taşımacılığında da rahatlıkla tercih edilebilecek bir türdür. Bunun yanı sıra arazide her türlü keşif, gözlem yapabilmek adına yine bu aracın gönül rahatlığıyla kullanımı mümkün olacaktır. Tümüyle ortada duran bu teknik özellikleri de aracın çok amaçlı kullanılabilen araçlar kategorisine dahil edilebileceğini gerçekleştirmesi adına gerçekten de önemli bir detaydır.

İşte bu özellikleri ve de uygun fiyatları da onun albenisini arttıran durumu olarak günden güne alıcısını yaygınlaştırmaktadır. Üstelik özel taşıt vergisi indirimine dayanarak bu cazip fiyatlarla araca gerçekten de tüm yetkili satış ağlarına ulaşarak bir çırpıda sahip olmak gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.