Renault Symbol 1.2 Özellikleri

Renault tarafından 2015 model piyasaya sürülen yeni model araç ekonomik ve performanstan ödün vermeyen bir sürüş arayanların imdadına yetişiyor. Gerçekten de söz konusu Renault symbol 1.2 özellikleri araç tümüyle ortada duran özellikleri dikkate alındığı zaman her anlamda yeni model olarak tümüyle hem performanslı hem de ekonomik fiyatlı olarak satışa sunulmaktadır.

Temel Özellikleri

B tip segment sınıfında yer alan aracın yeni renault gövde tipi Sedan tiptir. Araç 2015 model binek aracıdır. Benzinli içten yanmalı standart tip bir binek modeli olan bu araç ekonomik fiyatıyla dikkat çekmektedir. Aracın 1199 cc silindir hacmi bulunmakta olup dört adet silindiri vardır. Yine aracın temel özelliklerinden olarak önden çekişli 5 ileri manuel şanzıman tipinin de bulunduğunu ifade etmek gerekir. Elbette renault symbol önden çekişli olmasıyla birlikte çekiş kontrol sistemi olarak ASR yani patinaj önleme sistemi mevcuttur.

Performansı

Araç saatte 156 km hız yapabilme kapasitesine sahip olup toplam 75 hp beygir gücündedir. Dakikada 5500 devir yapabilen bir araç olup 107 nm azami tork kapasitesi bulunmaktadır. Aracın yakıt kapasitesinin toplam hacmi 50 litredir. Şehir içi ortalama yakıt tüketimi olarak her yüz metrede bir 7,9; şehir dışında ise 5 litre yakıt tüketimi sarf ettiğini de belirtmek gerekir. CO² salınımı olarak 140 g/km olarak hesaplanmış durumdadır. Bütünüyle bu teknik özellikleri onun performans adına bir araçtan bekleneni fazlasıyla vermesi anlamına gelir ki gerçekten de renault symbol fiyatı önemli bir konudur. İşte tümüyle ortada duran bu nitelikler doğrultusunda düşünüldüğü zaman her anlamda kaliteden ödün verilmeksizin üst düzey bir performans sergileyerek karşımıza çıktığını kesinlikle dile getirmek gerekecektir.

Ölçüleri

Aracın teknik özellikleri dışında ölçüleri de muhakkak bilinmelidir. Çünkü bir aracın performansına etkiyen en temel husus şüphesiz ki onun ağırlığı, eni boyu olacaktır. Bu bakımdan aracın renault symbol ötv fiyatı tümüyle ortada duran bu özelliklerini birer birer dikkate almak gerekmektedir.

Araç 4348 mm uzunluğunda ve 1994 mm genişliğinde olacak şekilde tasarlanmıştır. Araç buna karşın sadece ama sadece 974 kg toplam ağırlığa sahip olması adına gerçekten de çok süratlidir. Üstelik manevraları da son derece kontrollü ve seri olabilmektedir. Bu da aracı her bakımdan kontrol altında tutmak isteyen sürücüler için gerçekten de ideal bir renault symbol 1.2 ötv fiyatı otomobil olma özelliği anlamına geliyor.

Multimedya

Son olarak aracın sahip olduğu teknolojik özellikleri de dikkate almak gerekmektedir. Araçta LCD multimedya ekranı, MP3 player, radyo vardır. Harici usb bağlantısı ve 12 volt priz giriş bulunmaktadır. Navigasyon sistemi bulunan araçta bluetooth ile doğrudan bağlantı yapılabilmesi mümkün olabilmektedir. Araçta ses sistemi adına iki adet hoparlör yer almaktadır. Bütün bu özellikleri neticesinde gerçekten de araca sahip olmak isteyenlerin bir hayli fazlaca oldukları bilinmektedir.

Araç en son satış rakamı ile 44.000 TL fiyat üzerinden satışa sunulmuştur. Araç sözü edilen bütün bu özellikleri ile her anlamda sürücülere kusursuz bir sürüş keyfi sunmaya devam eden ideal modellerden biri olma özelliğiyle yerini korur. Tüm bu nitelikleri de elbette onun kendine has unsurlarına dayanarak her anlamda kalitesini korumaya devam eden renault symbol resimleri bir yaklaşımı oluşturmaktadır. Bu da her bakımdan aracın bütün yönleriyle tamamen eşsiz olanaklara bir arada sahip olması anlamına gelir ki her anlamda onu tamamen farklı kılan nitelik arasına sokması adına gerçekten de önemli bir konudur. Tüm bu güncel özellikleriyle araç her anlamda sahiplerini bekleyen fiyatıyla özel taşıt vergisi indirimiyle yetkili satış bayilerinden alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.