Renault Symbol 1.5 Dci Fiyatı, Özellikleri Ve Ötv Oranı

Renault Symbol 1.5 Dci

Modern ve şık tasarımıyla sınıfının lüks yüzü olmayı başaran Renault Symbol,  metalik renk seçenekleri, farklı motor ve donanım seçenekleri ile karşınıza çıkıyor. Özellikle dizel seçenekleri ile tasarruf konusunda ön plana çıkan, 1.5 dci motor ile performansı da ön plana çıkarıyor.

Donanımı ile sınıfının çok üstünde

Şık ve gösterişli tasarımıyla sedan sınıfında göz dolduran Renault Symbol, hem ön hem de arka dizaynındaki değişikliklerle modern çizgileri beğeninize sunuyor. Özellikle yeni far tasarımıyla ve yenilenen jant seçenekleri ile gözler hep üzerinizde olacak. Konfor ve rahatlığı standart donanım olarak veren Renault Symbol, kusursuz işçiliği, yenilenen ön konsolu ve yeni direksiyon tasarımı ile şıklığı da opsiyon olarak sizlerin beğenisine sunuyor. Seçimlik olarak alabileceğiniz multimedya donanımı ile sürüşünüzü eğlenceye dönüştürebilirsiniz.

1.5 dci motorda iki farklı donanım ve otomatik vites seçeneği

Renault Symbol 1.5 dci dizel seçeneğini iki farklı donanım paketi ile sizlere sunuyor. Touch ve Joy versiyonlarında aynı motor ile farklı donanımlar sunulmaktadır. Güvenliğin standart tutulduğu bu versiyonlarda, ön sis farı, elektrikli dikiz aynaları, yükseklik ayarlı koltuklar ve elektrikli arka camlar Joy paketle verilmezken, Touch versiyonlarda standart donanım olarak sunulmaktadır. Dış donanımda ise gövde rengi kapı kolları Joy paket içinde yer almıyor ama, start/stop özelliği 1.5 dci motor seçeneği olan Reanult Symbol modellerinde standart olarak sunuluyor.

DCI motor özellikleri ve performansı

90 beygir ve 220 N/m tork ile karşımıza çıkan 1.5 dci motor, yakıt tasarrufu ile de göz dolduruyor. Düşük egzos emisyon değerleri ve 3,9 lt/100Km yakıt tüketimi ile şehir dışında kullanımınıza tasarruf sağlayacaktır.  Dayanıklı dizel motoruyla Renault SYmbol, Easy-R Otomatik şanzıman ile bu güçlü motoru destekliyor ve şehir içinde konforunuzu arttırıyor.

Geniş renk yelpazesi

Metlik renkler ve Touch modellerinde gövde rengi kapı kolları ile Renault Symbol, sınıfının en yüksek teknolojisini muhteşem renklerle süsleyip sizlerin zevkine sunuyor.

Cazip fiyatlar ve konfor bir arada

İki farklı motor seçeneği ve bunlara bağlı iki donanım versiyonu sunan Renault Symbol, 1.0 SCe benzinli ve 1.5 dCI motor seçeneklerini sunuyor. Her iki motor seçeneği Touch ve Enjoy versiyonları çatısında farklı donanımlarla karşınıza geliyor.  Joy 1.0 SCe 75bg versiyonuyla 69.400 TL fiyatı sunan Symbol, 1.5 dCI motorda 87.150 TL başlangıç fiyatıyla beğeninize sunuluyor. Joy versiyonu için verilen bu anahtar teslim fiyatında ön sis farı, ön kol dayama, elektrikli arka cam seçenekleri sunulmazken; yükseklik ayarlı direksiyon, Acil Fren Destek Sistemi(AFU),lastik basınç kontrol sistemi ve ABS gibi özellikler standart olarak sunuluyor.

Konforun adı Symbol Touch

Renault Symbol 1.5 dCı motor seçeneğinde Touch paket ile konforu cazip fiyatla sunuyor. Sınıfının en yüksek donanımını 90.100 TL gibi bir başlangıç fiyatıyla sunan Renault,  Easy-R otomatik seçeneğini yine sadece Touch versiyonda sizlere sunuyor. 3.000 TL farkla 94.100 TL fiyatla Renault Symbol keyfini otomatik sürmek sizin seçiminiz. Çok küçük farklarla multimedya oynatıcısını ve diğer opsiyonel veya seçimlik donanımları yetkili bayilerde haricen temin edebilirsiniz.

ÖTV avantajı sunan Symbol  1.5 dCI motor

2018 yılı motorlu taşıtlar vergisinde yapılan artış sonrasında 1.5 motor seçeneği ile ÖTV avantajı sağlayabilirsiniz.  Sıfır Km bir Renault Symbol sahibi olmaya karar verdiğinizde sadece 647 TL ÖTV ödüyorsunuz. Ocak veTemmuz olmak üzere toplam yıllık 1.294 TL ÖTV ile 1.5 dCI 90 Bg motorun keyfini yaşıyorsunuz. Ayrıca, yine dCı motorun yakıt tasarrrufu ile de bütçenizi koruyorsunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir