Seat İbiza 1.0 EcoTSI Özellikleri

Yeni İbiza, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak iç mekan dizaynına sahiptir. Ayrıca krom kaplı tavan rayları, cam çerçeve ve krom ızgara ile bu dizaynı tamamlayabilmektedir.

Seat İbiza ‘nın içerisindeki LED far dizaynı ile aracınızın tasarım yönünden farkını hissedebilirsiniz. Ayrıca opsiyonel olarak sunulan Çok Renkli Kapı İç Aydınlatması ile yolculuklarınızda farklı bir deneyime sahip olacaksınız.

18” e kadar değişen jant seçenekleri ile aracınızın mükemmel görünmesini sağlayabilirisiniz. Geniş bagaj hacmine sahiptir. Bu geniş alan ile ailenizle yapacağınız keyifli seyahatlerde yer sıkıntısı yaşamayakcasınız.

Teknoloji

Seat İbiza, ihtiyaç duyduğunuz teknolojik donanıma sahiptir. Aileniz ile yapacağınız yolculuklarda şarj problemlerinize çözüm üreten Kablosuz Şarj Ünitesi bulunmaktadır. Bu sayede hem kablo karışıklığından kurtulacak hem de enerji probleminize çözüm bulableceksiniz.

KESSY Anahtarsız Biniş ve Çalıştırma Sistemi ile arabanızı çalıştırma veya durdurma gibi eylemlerinizi tek tuşla yapmanızı sağlamaktadır. Opsiyonel olarak dijital gösterge bulunmaktadır. Bu dijital gösterge sürücü odaklı olmakla beraber ön kadranı tamamen teknolojik hale getirmktedir.

En son teknoloji 6,5 inçlik bir LCD ekran bulunmaktadır. Bu ekran üzerinde sürücü destek sistemleri, multimedya ve telefon, sürüş bilgileri gibi detaylar hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Özel aydıntaltması ile de dikkatinizin dağılmasını engellemektedir. Opsiyonel BeatsAudio™ ses sistemi ile güçlü 300W amplifikatörü, altı hoparlörü ve üst seviye subwoofer ünitesi ile ses kalitesi konusunda ço tatmin olacağınız bir sonuçla karşılaşacaksınız.

 Aracınızda opsiyonel olarak sunulan geri görüş kamerası ile arabanın arka kısmındaki tehlikeler ile ilgili de sizi uyarır. Ayrıca arka park sensörlerinin uyarı sesleri ile park yapımı halinde daha çok yönlendirileceksiniz. Bunların yanında Yağmur Sensörü, yağmurun yağdığını tespit ederek, sileceklerin otomatik olarak çalışmasını sağlamaktadır.

Seat İbiza’da bulunan Park Freni, motor durması ile aktif olaracak şekilde ayarlanabilmekle beraber tek düğmeyle bunu gerçekleştirebilirsiniz. Autohold teknolojisi ile de aracın geri kayması önlenmekedir.

Güvenlik

Yorgunluk tespit eden sistem ve Adaptif Hız Sabitleyici ile sürüş esnasında maksimum güvenlik içinde huzurlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Bunun yanında 6 hava yastığı ile güvenliğinizi üst sıralara çıkarmaktadır.

Seat İbiza; diğer araçlara olan mesafeyi hesaplayabilmektedir. Ayrıca hızlanmayı ve yavaşlamayı kontrol etme, aynı zamanda bulunduğunuz şeridi koruma gibi otomatik diyebileceğimiz özelliklere de sahip olmaktadır. Adaptif Hız Sabitleyci ile öndeki araç ile mesafesini ölçmekte ve aracın hızını buna göre ayarlamaktadır. Bu sayede aracın kaza riski minimuma indirilmektedir. Acil durum asistanı herhangi bir tehlike ölçümlediği anda hafif bir frenleme yaparak otomobilde hissedilir bir sarsıntı yapmakta, hızı düşürmekte ve hatta sürücü kontrolü devralana kadar aracı şeritte tutmaktadır. Son olarak dörtlüleri yakararak aracı durdurmaktadır. Bununla beraber lastik basıncını da sürücüye bildirerek dahga güvenli bir yolculuk sunmaktadır.

Opsiyonel yorgunluk tespit sistemi, sürücünün yorgunluk seviyesini ölçmekte ve yorgunluk tespit ettiği anda size mola tavsiye etmektedir. Opsiyonel uzun far asistanı, karşıdan gelen araçların rahatsız olmaması için karşıda araba tespit ettiğinde uzun farlardan kısa farlara geçmektedir. Opsiyonel olarak bulunan Şerit Takip Asistanı ile şerit ihlali olduğunda önce uyarı verir ve sonrasında aracı kendi şeridine yönelendirir.  Arka camlarda yer alan katlanır güneşliklerle güneş ışınlarından korunabilrisiniz. Güneşlikler yolculuk anında görüşü ve konforu artıracaktır.

Pedallar üzerinde yapılan alüminyum kaplamalar ve kaymayı önleyici siyah kauçuk ile daha rahat bir kavrama ve keyifli bir sürüş deneyimine sahip olabilirsiniz.

Seat İbiza Fiyatı

Seat İbiza 1.0 EcoTSI 95 HP S&S modeli 109.900 TL tavsiye edilen fiyatı ile satışa sunulmuştur. Seat İbiza 1.0 EcoTSI ÖTV fiyatı ise 31.045’dir. Seat İbiza ÖTV fiyatı avantajlarından yararlanmak için en yakın bayiyi ziyaret edebilirisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.