Seat İbiza 1.2 Tsi Özellikleri

Seat tarafından Ibiza model geliştirilen ve gerek motoru gerek performansı gerekse göz kamaştıran dış tasarımıyla yeni model her açıdan incelenmeye değer özellikleriyle fark yaratıyor.

Temel Özellik

Hatchback sınıfının öne çıkan 2016 model otomobili Ibıza serisinin dikkatleri üzerine çeken bir seat ibiza 1.2 tsi özellikleri modelini oluşturmaya devam ediyor. İçten yanmalı standart motor tipine sahip olsa da TSI doğrudan enjeksiyon yakıt püskürtme özelliğiyle diğerlerinden ayrı bir tasarımı meydana getirmiş oluyor. Aynı zamanda söz konusu aracın B segment yeni seat otomobil olması da ayrıca önem taşıyor.

Motor

1.2 TSI doğrudan enjeksiyon yakıt püskürtme özelliğindeki motoru 90 hp beygir gücünde. Bununla birlikte maksimum 160 nm tork üretebilme kapasitesini de vurgulamak gerekmektedir. Aracın seat ibiza dikkatlerden kaçmayan bir diğer tasarımı olarak 5400 d/d azami devir özelliğinin de motoruna her açıdan doğrudan doğruya etki ettiğini kesin olarak vurgulamak gerekir. 

Performans

Otomobil 8.4 saniyede ilk 100 km kalkışını gerçekleştirebilme potansiyelinde ve yine saatte 184 km’lik hızıyla da fark yaratmaya devam etmektedir. Bütünüyle ortada duran bu farklı nitelikleri onun her açıdan kalitesini arttırmaya yönelik seat ibiza fiyatı eşsiz nitelikleri arasında yer alması açısından her anlamda önemli bir konuyu meydana getiriyor.

Performansı arasında elbette yakıt tüketimi de ayrıca ele alınması gereken bir diğer alanı olarak dikkat çeker. Ortalama her yüz kilometrede 4.9 litre yakıt tükettiğini belirtmek gerekir. Bunun yanında 116 gr/km emisyon salınımı gerçekleştirdiğini de ilave etmek gerekmektedir. Aracın seat ibiza ötv fiyatı yakıt tasarrufuna doğrudan doğruya etki etmesi açısından euro 6 emisyon standardına sahip olduğunu ve bununla birlikte çevre dostu bir tasarımla üretildiğini ayrıca belirtmek gerekir.

İç Tasarım

Otomobilin koltukları kumaştan olup araçta maksimum koltuk sayısı beştir. Ayrıca koltukların arkasında cepleri de bulunmaktadır. Koltukların yükseklik ayarı manuel olarak yapılabilmekte ve kendi rahatınıza göre koltuğu ayarlayabilme özelliğiyle dikkat çekmektedir. Öte yandan aracın deri direksiyon simidi bulunmakta yine deri kaplamalı vites kolu vardır. Aracın seat ibiza 1.2 tsi ötv fiyatı iç mekan tasarımı arasında gelmesi adına müzik eğlence sistemlerine de değinmek gerekir. Araçta 5 inç boyutunda dijital LCD ekranı vardır. Bununla beraber dijital radyosu da bulunuyor. Aracın usb giriş sisteminin yanında sd kart giriş sistemi bulunmaktadır. 4+2 hoparlör ile ses sistemi sağlanmıştır. Bluetooth ile telefon bağlantısı sağlanan ve sürücülerin olmazsa olmaz yol yardımcısı olan navigasyon sistemi de gerçekten de en güncel bluetooth teknolojisiyle telefondan erişim hizmeti sunuyor. Tümüyle ortada duran bu seçkin nitelikleri de otomobilin iç tasarımı adına aslında yok yok dedirtiyor.

Fren Sistemi

Aracın her açıdan emniyet ve güvenliği sağlaması gerekir. Zaten bir otomobilden beklenen öncelikle can sağlığını azami düzeyde tutup tutmadığıdır. Yeni model Seat’te buna her bir sürücü kendi gözleriyle aslında şahit. Çünkü otomobil seat ibiza resimleri acil fren desteği, elektronik fren dağıtımı, elektronik stabilite fren sistemi, hidrolik fren yardımcısı, mekanik park freni gibi birçok özellikler yönüyle diğer otomobillerden daha kapsamlı güvenlik standartlarının ötesinde olduğunu göstermektedir. Bu da söz konusu aracın sadece eşsiz dış tasarımından ve de performansından değil aynı zamanda güvenliğinden de her anlamda ödün vermediğini gözler önüne sermektedir.

Fiyat ve Garanti 

Araç en son satış fiyatı olarak sadece ama sadece 52.700 liradan başlayan fiyatlarla satılmıştır. Bunun yanı sıra iki yıl boyunca sınırsız km mekanik garantisinin, tam on iki yıl boyunca paslanmazlık garantisinin verildiğini de kesinlikle söylemek gerekecektir. Tüm bu ortada duran seçenekleriyle aracı hemen en yakın yetkili satıcılarına uğrayarak test edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.