Seat İbiza Özellikleri ve Ötv Fiyatı


   Bu yazımızda kendisine has bir tarzı olan bir İspanyol markası Seat İbiza otomobilinden bahsedeceğiz. Yollarda yavaş yavaş sayıları artan ve dikkatleri üzerine çekmeye başlayan bir otomobil.
   Bir otomobilden beklenen bir çok özelliğe sahip bir Yeni İbiza karşımızda. İbiza özellikleri ile sürücülerin dikkatini çekiyor. Hep beraber bu otomobilin özelliklerini incelemeye ne dersiniz?   GENEL ÖZELLİKLERİ
   Aracın yakıt tüketimi gerçekten çok güzel. 100 km için 4,7 litre yakıt tüketimi var. 100 km hıza 10,9 saniyede ulaşıyor. Aracın motor hacmi 999 cc. Maksimum hızı ise 182 km. Yakıt deposu ise 40 litre. 
   Aracın uzunluğu 4059 mm, genişliği 1780 mm, yüksekliği ise 1444 mm. 355 litre bagaj hacmine sahip. 


   DIŞ TASARIMI
   Seat İbiza klasik bir hatchback otomobil. Dış hatları ile diğer hatchback otomobillerden ayrılıyor. Dış hatları ayrı bir hava katıyor otomobile.
   Full LED ön farları sayesinde geceleri daha aydınlık hale getiriyor.
   Aracın bir çok renk seçeneği mevcut. Beyaz, nevada beyaz, urban gri, pirineos gri, akdeniz mavi, midnight siyah, mystic magenta, mystery mavi, desire kırmızı, eclipse turuncu gibi bir çok renk çeşidi var. Sürücüler istedikleri rengi tercih edebilirler. İnternete Seat İbiza resimleri yazarak çeşitli renklerdeki araçları inceleyebilirsiniz. 
   18 inç boyuta kadar jant seçeneği mevcut. Jantlar alaşımlı yapısı sayesinde hem hafif hem de dayanıklı.


    İÇ TASARIMI
    Her ne kadar dışarıdan küçük bir arabaymış gibi dursa da içine girdiğizde genişliği siz de farkediceksiniz.
    Dış kasanın rengini kendimiz seçebildiğimiz gibi, iç tarafın da rengini kendimiz seçebiliyoruz. Böylece sürücüler kendileri için özel Seat İbiza’ya sahip olabilirler.
    Açılabilir tavan sevenler için opsiyonel panoramik açılır tavan seçeneği devar. Yazın güneşli havalarda tavanı açıp gezmek istiyorum diyen sürücüler için harika bir seçenek.
   Aracın orta tarafında 6,5 inçlik geniş bir dokunmatik ekran yer alıyor. Bu ekranla hem dinleyeceğiniz müziği ayarlayabilirsiniz hem de navigasyon olarak kullanarak istediğiniz yere gidebilirsiniz. 
   Diğer bir opsiyonel özellik ise araçta kablosuz şarj ünitesi bulunması. Tek yapmanız gereken şarjı azalan cep telefonunuzu standın üzerine koymak ve şarj ünitesinin şarj etmesini beklemek. Bu özellik ile sürücülerin işini kolaylaştırmış gerçekten.
   Opsiyonel olarak aracınıza taktırabileceğiniz BeatsAudio ses sistemi sayesinde müzik keyfini doruklarda yaşayabilirsiniz. Ayrıca 6 adet hoparlör ve subwoofer ünitesi mevcut.
   Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi sayesinde, elinizde poşet ya da eşya olduğu zaman anahtarı çıkarma derdiniz son bulacak. Motoru çalıştırmak için de tuşa basmanız yeterli. Bu özellikler sayesinde işimiz bir hayli kolaylaşıyor.
    Park etmenin zorluğunu bir nebze olsun azaltmak için Seat İbiza otomobilinde, Geri Görüş Kamerası mevcut. Bu kamera sayesinde nereye park edeceğimizi görebilir ve ona göre manevralar yaparak park etmeyi çocuk işine çevirebiliriz.    GÜVENLİK
    Güvenlik, bir araç için en önemli konulardan birisi. Seat İbiza’da da bir çok güvenlik önlemi mevcut.
    Opsiyonel Adaptif Hız Sabitleme Sistemi sayesinde hızınızı kontrol altında tutar. Front Assist sistemi sayesinde aniden fren yapılması gereken durumlarda fren desteği sağlar. Yorgunluk tespit sistemi sayesinde mola vermen gerektiği zamanları sana hatırlatır. Ayrıca Lastik basıncı izleme sensörü sayesinde lastiğin basıncı düştüğü zaman sürücüye uyarı vererek olası sorunlar ortadan kaldırılıyor.
    Araç alırken dikkat ettiğimiz konulardan birisi de fiyat. Gelin hep beraber diğer başlıkta Seat İbiza Ötv fiyatına değinelim.


    FİYATI
    En ucuz Seat İbiza fiyatı şu anda en ucuz 109.900 TL. Seat İbiza Ötv fiyatı aracın farklı özelliklerine göre çeşitlilik gösteriyor.
    Eğer Seat İbiza’nın hayallerinizdeki araç olduğunu düşünüyorsanız bir test sürüşüne katılıp otomobilin size uygun olup olmadığını yakından görebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.