Seat Leon 1.4 Özellikleri

Seat Leon, yepyeni bir modeliyle otomobil severlerin karşısına çıkmış durumda. Bu yeni modeli Seat Leon 1.4 Özellikleri motor seçeneğiyle ve kendine has multimedya özellikleriyle öncekilerden tamamen ayrıcalıklı bir konuma sahip binek aracı olduğunu kanıtlamış durumda. Aracın sahip olduğu özellikler sıralandığı zaman ayrıca fiyatıyla da dikkatleri üzerine çektiğini net olarak ifade etmek gerekmektedir. Çünkü en ideal şekilde dikkatleri üzerine çekmeye devam eden bir binek yeni seat aracı olarak gayet uygun fiyatlarla satışa sunulmaya devam edilmektedir.

Teknik Özellikleri

– Araç Seat markasının 2017 modeli olup hatchback tip kasaya sahip. Ayrıca segment sınıfı olarak C tipe aittir.

– Araç içten yanmalı standart motor tipine sahip olup 1.4 benzinli motor seçeneğine sahiptir.

– Yine motor özelliğinden bir diğeri aktif silindir yönetimi bulunan tip modeldir. Turbo tip besleme özelliği bulunmaktadır. Benzinlidir.

– Araç otomatik seat leon şanzıman tip olup 7 ileri şanzıman kademesine sahip olarak dikkat çeken özellik taşımaktadır.

– Önden çekişli araçta çekiş kontrol sistemi ve bunu tamamlayan patinaj önleme sistemi (ASR) ve de elektronik motor çeşiş sistemi (MSR) yer almaktadır.

Performans

– Araç saatte 215 km azami hıza ulaşabilmekte olup 0-100 km 8.0 saniyede kalkış hızı bulunmaktadır.

– Aracın 250 nm tork kapasitesi bulunmakta olup azami devir olarak 6000 devir dakikada seat leon fiyatı yapabilmektedir. Aynı zamanda toplam 150 hp beygir gücü bulunmaktadır.

– Aracın toplamda 50 litrelik yakıt kapasitesi olup şehir içi ortalama yakıt tüketimi her 100 km’de 5.8 lt, şehir dışında 4.4 lt olarak hesaplanmıştır.

– Emisyon standardı bakımından söz konusu araç Euro 5 özelliğine sahip olmaktadır.

Teknoloji

Aracın teknolojik olarak da dikkat çeken birçok özellikleri vardır. Bu özellikleri hem sürücünün aracın performansından en iyi verim alması hem de güzergahını seat leon ötv fiyatı çok hızlı bir şekilde tespit adına son derece önemli bir durumu teşkil etmektedir.

– Aracın kendine has otomatik frekans sistemli bir radyosu bulunmaktadır.

– Bunun yanı sıra yine USB girişli MP3 playerı bulunmaktadır.

– Araçta AUX girişinin yanı sıra SD kart ve USB flash bellek girişi bulunmaktadır.

– Multimedya ekranı tamamen dijital olup kolay ara yüzüyle basitleştirilmiş bir yapıya sahiptir. Araçta dört adet hoparlör de ses sisteminin tamamlayıcısı olması bakımından dikkat çeken özelliklerinden biridir.

– Elbette bir araçta olmazsa olmaz özellik navigasyon sistemidir. Bluetooth teknolojisine dayanan navigasyon sistemi ile bilinmedik yerlere dahi güvenle gidebilmeye imkan sunmaktadır.

Ağırlık ve Ölçüler

Aracın dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri ise elbette performansıyla doğrudan ilintili olan ölçüleri ve toplam ağırlığıdır. Araç boş vaziyette iken seat leon 1.4 ötv fiyatı toplam 1188 kg ağırlığa sahip olup uzunluğu 4282 mm genişliği ise 1816 mm olarak dikkat çekmektedir. Bu değerlerin yanı sıra jantların çapı 17 inçlik olarak dizayn edilmiştir. Yine jant tipi alaşımlı olarak üretilmiş bir otomobil modeli olma özellğine sahiptir.

Bütün bu ortada duran nitelikleri ışığında Seat markasının tamamen sıra dışı özellikleriyle göz dolduran ve performansı ön planda tutan bir marka olduğunu rahatlıkla dile getirmek gerekecektir. Bu da otomobil kullanıcılarının her anlamda aracın bütün fonksiyonlarından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlaması adına gerçekten de dikkatleri üzerine çeken önemli bir konudur.

Bu unsurların yanı sıra ötv indirimine dayanarak seat leon resimleri aracın gerçekten de en uygun fiyatlarla satışa sunulduğunu kesinlikle dikkate almak gerekecektir. Böylece hem üstün kusursuz performansı hem de ekonomik fiyatıyla satışının yapıldığı her anlamda bilinen özellikleri arasında gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.