Seat Leon 2.0 TSI Özellikleri

Yeni Leon, ailenizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak yer sağlarken aynı zamanda da zarif ve çok yönlü bir mekan sağlamaktadır. Ayrıca krom kaplı tavan rayları, cam çerçeve ve krom ızgara ile bu zarif görüntüyü tamamlayabilmektedir.

Seat Leon ‘un içerisinde Full LED farlar opsiyonel olarak verilmektedir. Bu far dizaynı ile aracınızın tasarım yönünden farkını hissedebilirsiniz. Ayrıca opsiyonel olarak sunulan Çok Renkli Kapı İç Aydınlatması ile yolculuklarınızda ki konforu arttıracaksınız.

16” – 18” arasında değişen seçenekleri ile Alüminyum Alaşımlı Jant tasarımı aracınıza mükemmel bir şekilde uyum sağlayacaktır. Aracınızda 1.470 litreye varan bir bagaj hacmi bulunmaktadır. Geniş alanı ile ailenizle yapacağınız keyifli seyahatlerde yer sıkıntısı yaşamayacaksınız.

Teknoloji

Seat Leon, ailenizin ihtiyaç duyduğu tüm teknolojik imkanları sağlamaktadır. Aileniz ile yapacağınız yolculuklarda şarj bitiminde imdadınıza yetişecek olan opsiyonel Kablosuz Şarj Ünitesi bulunmaktadır. Bu sayede hem kablo dağınıklığından kurtulacak hem de kesintisiz enerji imkanına sahip olacaksınız.

Araçta opsiyonel olarak sunulan KESSY Anahtarsız Biniş ve Çalıştırma Sistemi ile arabanızı çalıştırma veya durdurma gibi eylemlerinizi anahtarınızı çıkarmadan dahi yapabilmenizi sağlamaktadır. Opsiyonel olarak dijital gösterge bulunmaktadır. Bu dijital gösterge sürücü odaklı olmakla beraber ön kadranı tamamen teknolojik hale getirmektedir.

En son teknoloji 10.2 inçlik bir TFT LCD ekran bulunmaktadır. Bu ekranda sürücü destek sistemleri, multi–medya ve telefon, sürüş bilgileri gibi detaylar hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Özel aydınlatması ile de dikkatinizin dağılmasını engellemektedir.

 Aracınızda opsiyonel olarak sunulan Geri Görüş Kamerası ile arabanın tampon bölgesindeki tehlikeler ile ilgili de sizi uyarır. Ayrıca arka park sensörlerinin sinyali ile park yapımı halinde daha çok yönlendirme alabilirsiniz. Bunların yanında Yağmur Sensörü, yağmurun yağdığını tespit ederek, sileceklerin otomatik olarak çalışmasını sağlamaktadır.

Seat Leon’da bulunan Park Freni, motor durması ile aktif olacak şekilde ayarlanabilmekle beraber tek düğmeyle bunu yapabilirsiniz. Autohold teknolojisi ile de aracın geri kayması önlenmektedir.

Güvenlik

Yorgunluk Tespit Sistemi ve Adaptif Hız Sabitleyici ile sürüş esnasında maksimum güvenlik içinde huzurlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

Seat Leon; diğer araçlara olan mesafeyi hesaplayabilme, hızlanmayı ve yavaşlamayı kontrol etme, aynı zamanda bulunduğunuz şeridi koruma gibi otomatik diyebileceğimiz özelliklere de sahip olmaktadır. Adaptif Hız Sabitleyici ile araç öndeki araç ile mesafesini ölçmekte ve hızını buna göre ayarlamaktadır. Bu sayede aracın kaza riski minimuma indirilmektedir. Acil durum asistanı herhangi bir tehlike ölçümlediği anda hafif bir frenleme yaparak otomobili sarsmakta, hızı düşürmekte ve hatta sürücü kontrolü devralana kadar aracı şeritte tutmaktadır. Son olarak dörtlüleri yakararak aracı durdurmaktadır.

Opsiyonel yorgunluk tespit sistemi, sürücünün yorgunluk seviyesini ölçmekte ve yorgunluk tespit ettiği anda size mola tavsiye etmektedir. Opsiyonel uzun far asistanı, karşıdan gelen araçların rahatsız olmaması için karşıda araba tespit ettiğinde uzun farlardan kısa farlara geçmektedir. Opsiyonel olarak bulunan Şerit Takip Asistanı ile şerit ihlali olduğunda önce uyarı verir ve sonrasında aracı kendi şeridine yönlendirir.  Arka camlarda yer alan katlanır güneşliklerle güneş ışınlarından korunabilirsiniz. Güneşlikler yolculuk anında görüşü ve konforu artıracaktır.

Pedallar üzerinde yapılan alüminyum kaplamalar ve kaymayı önleyici siyah kauçuk ile daha rahat bir kavrama ve keyifli bir sürüş deneyimine sahip olacaksınız. Bunların yanında bardak tutucu gibi daha birçok yenilik siz sunulmaktadır. Portbagaj ile yolculuğunuza göre taşıyacağınız her türlü ekipmanı gönül rahatlığıyla aracınıza alabilirsiniz.

Seat Leon Fiyatı

Seat Leon 2.0 TSI  300 HP DSG S&S modeli 345.400 TL tavsiye edilen fiyatı ile satışa sunulmuştur. Seat Leon 2.0 TSİ ÖTV fiyatı ise 179.922’dir. Seat Leon ÖTV fiyatı avantajlarından yararlanmak için en yakın bayiyi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.