Skoda Octavia 1.0 TSİ Özellikleri

Küçük motorlardan yüksek verim alma teknolojisinin en güzel örneklerinden biri olan Yeni Octavia 1.0 litrelik motoruyla sunduğu yüksek performans ile 1.6 litrelik atmosferik motorların korkulu rüyası haline geldi. 

   Gelişmiş Güvenlik Donanımları

    Skoda Octavia sınıfının en dolu güvenlik özellikleri ile hem sürücü, hem yolcu hem de trafik güvenliği için teknolojik donanımlar ile güçlendirildi. Perdeli hava yastıkları iç kapı ve pencere alanını kapsayarak (A sütunundan C sütununa) maksimum koruma sağlıyor. Şehir içi acil frenleme sistemli takip asistanı ile radar sensörlerini kullanan araç herhangi bir tehlike durumunda sürücüyü uyarıyor, hatta kendi kendine fren yaparak olası kazaların önüne geçiyor. Elektromekanik direksiyon sistemi sayesinde sürücü davranışlarını anlayan Octavia sürücüyü dinlenmesi konusunda uyarıyor. Kaza sonrası daha fazla zararın önüne geçilmesi için çoklu çarpışma fren sistemine sahip olan araç, araç içindekilerin güvenliği için adeta elinden geleni yapıyor.

     Adaptif ön far sistemi ve led gündüz farları hem gece hem de gündüz aracın güvenliği için hizmet veriyor. AFS sistemi yani adaptif farlar yol, hava ve sürüş koşullarına göre aydınlatmayı ayarlayarak güvenli bir sürüş deneyimi sunuyor. Geri görüş kamerası ve arka park sensörleri Skoda Octavia 1.0 TSI özellikleri arasında dikkat çekici güvenlik donanımları olarak yer alıyor. Yağmur sensörlü ışık ve silecek asistanı ile de güven veren Octavia, önemli güvenlik donanımlarından biri olan şerit takip asistanı ile istemsiz şerit değiştirmelerin önüne geçerek olası kazaları engellemeye yardımcı oluyor. 

     20 metreye kadar arka alanı izleyen kör nokta asistanı ile gözünüz arkada kalmayacak, kör nokta asistanı ayna üzerindeki led ışıklar ile sürücüyü uyararak olası kazaların önüne geçiyor. 10 km/h hızdan itibaren devreye giren sistem kör nokta güvenliği için büyük bir koruma sağlıyor. 

     6 adet standart hava yastığı ile gelen Octavia isteğe bağlı olarak 9 adete kadar hava yastığı ile donatılabilir.

     Küçük Ama Güçlü Motorlar

   2 adet motor seçeneği ile satışa sunulan Octavia küçük ama güçlü motorları ile dikkat çekiyor. 1.0 TSI 115 beygir 3 silindirlik motor 7 ileri DSG şanzıman ile 0’dan 100 km hıza 10 saniyede ulaşabiliyor. 1.0 TSI düz vites motor seçeneği de bulunan Octavia küçük ama güçlü motorları ile yakıt tasarrufu konusunda bir hayli iddialı duruyor. 100 km’de ortalama 4.8 lt yakıt tüketimine sahip araç sınıfının yakıt konusunda en cimri araçlarından biri. 2000-3500 devir arasında 200 nm tork üreten motor tatmin edici bir performansa sahip. 

    Donanım Özellikleri

 Yükseklik ve derinlik ayarlı elektro mekanik direksiyon, start-stop sistemi, Far sensörü (Eve geliş, evden çıkış, tünele giriş, gündüz lambası), 6.5 inch dokunmatik Swing multimedya ekranı, hız sabitleyici, 10 renkli iç ambiyans ışıkları, sürüş modu yönetimi, panoramik cam tavan, bel destek ve yükseklik ayarlı ön koltuklar, Elektrikli, ısıtmalı ve otomatik katlanan aynalar ve kendiliğinden kararan iç dikiz aynası Octavia için sayabileceğimiz donanım özellikleri arasında yer alıyor.  Ek olarak çift bölge kontrollü otomatik klima, 3 kollu çok fonksiyonlu deri kaplı direksiyon simidi ve deri kaplı vites, Renkli Maxi-DOT bilgi ekranı da Skoda Octavia ile sunulan standart ve opsiyonel donanım özellikleri arasında yer alıyor. Tam bir aile otomobili olan Skoda Octavia resimleri ve tanıtım videoları için aracın resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

     Fiyat 

     Zengin güvenlik donanımı ve diğer donanım özellikleri ile göz dolduran Skoda Octavia fiyatı ile de memnun ediyor. 1.0 TSI 115 PS Ambition 138.400 TL ve 1.0 TSI 115 PS DSG Style 183.400 TL satış fiyatına sahip.

     ÖTV Fiyatı

     1.0 TSI 115 PS Ambition ötv fiyatı, (%50) 28.526,50 TL ve 1.0 TSI 115 PS DSG Style ötv fiyatı (%50)​​​​​​​ 36.566,75 olarak belirlenmiş durumda. Skoda Octavia ÖTV fiyatı ve diğer vergilerde yapılacak değişiklikler aracın anahtar teslim fiyatına yansıtılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.