Skoda Octavia 1.4 TSI Özellikleri

Yeni Skoda Octavia 1.4 TSI ile çeşitli güvenlik teknolojilerine sahip olunabilmektedir. Şehir İçi Acil Durum Freni İşlevli Takip Asistanı, radar sensörleri ile sizi çarpışmalar konusunda uyarmakta veya çarpışmayı önlemek için otomatik olarak fren yapmaktadır.

Elektromekanik direksiyon düzeneği, direksiyon hareketleri hakkındaki verileri toplayarak sürücünün tüm sürüş davranışını analiz eder. Analiz sonucunda da sürücünün uykulu olduğunu tespit ettiği anda mola verilmesi için sürücüye uyarılarda bulunur.

Çoklu Çarpışma Freni, kaza gerçekleşmesi ardından oluaşbilecek daha büyük sorunların önüne geçmek adına yapılmış bir özelliktir.

Skoda Octavia 1.4 TSI, sahip olduğu modern aydınlatma sistemleri ile görünürlük ve görme konusunda size en uygun durumu sağlamaktadır. Ön farlar; adaptif ön far sistemi (AFS), LED gündüz farı, halojen veya bi-xenon teknolojisi ile daha donanımlı hale getirilmiştir. LED ışıklar, dikkat çekmenin yanı sıra Octavia’nın arka kısmını süslemektedir. Ayrıca arka tamponda her iki tarafta olmak üzere iki adet reflektör yer almaktadır. Bu aydınlatma teknolojileri sayesinde size en güvenli sürüş imkanını sağlamaktadır.

Octavia’da sunulan Geri Görüş Kamerası ve Arka Park Sensörleri, geri gitme zamanlarınızda size en rahat sürüşü sağlamaktadır. Bu sayede en zor manevraları dahi kolayca yapmanızı sağlamaktadır.

Işık Asistanı ile aydınlatma ışık oranına uygun olarak sağlanırken, Yağmur Sensörü de yağmurlu zamanlarda yağmur hızına göre silecek hızlarını ayarlamaktadır.

Sürücünün şeridinden ayrıldığı zamanlarda sürücü görsel olarak uyarılmakta ve aynı zamanda araç otomatik olarak şeride kendisi geçmektedir.

Arka tamponda bulunan sensörler ile sürücü 20 metre çevresindeki alanı takip edebilmektedir. Ayrıca kör noktalar olduğunda yan aynalardaki LED ışıklar yanıp sönerek sürücüyü kör nokta konusunda mesafe olarak da uyarmaktadır.

Hava yastıkları, sürücü ve yolcuları sert bölümlere çarpmadan koruma yönünde geliştirilmiştir. 6 adet hava yastığı tüm Octavia modellerinde standart iken bu sayı 9 adete kadar çıkarılabilmektedir.

Teknoloji

Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC) ile aracanız ayarladığınız ölçüde mesafe ve hızı ayarlamaktadır.

8 hoparlörlü ses sistemini yükseltmek istediğinizde 10 hoparlörlü Canton Hoparlör sistemine geçebilirisiniz. Canton bir dijital ekolayzır, ses seviyesi kumandaları, araç sesi iptal özelliği ve Colombus uydu navigasyonuyla beraber Dolby 5.1 surround ses alabilme gücünü beraberinde getirmektedir.

8 hoparlör, USB, Bluetooth telefon ve audio streaming özellikleri ile donatılmış 8” dokunmatik ekranlı Bolero radyo süze sürüşünüz esnasında keyifli anlar yaşatacaktır. Bluetooth ses ve streaming özelliği, SmartLink akıllı telefon bağlanırlığı, USB, AUX ve 2 SD kart yuvası bulunan 9,2” Colombus bilgi-eğlence sistemi de isteğiniz doğrultusunda aracınızda yer alabilmektedir.

KESSY ile aracınızın anahtarınızı elinize dahi almadan aracı çalıştırabilir, kapıları kilitleyebilir veya açabilir, motoru durdurabilir ya da çalıştırabilirsiniz.

Sürüş Modu seçimi ile motor torku, ivmelenme hassasiyeti, hidrolik direksiyonu, ön far kumandasını, DSG şanzımanı ve klimayı “Normal, Spor, Eko ve Bireysel” modları içinde tercihlerinize gör şekillendirebilrisiniz

Otomatik Park Asistanı ile aracınız park yeri bulma ve park yönünde yönlendirme konusunda size yardımcı olacaktır. Size sadece pedalları kontrol etmek kalmaktadır.

Tüm koltuklar için ayrı olarak ısı ayarlama fonksiyonu ile aracınız bütün yolculara ve sürücülere rahat bir yolculuk konusunda yardım etmektedir.

Motor

Motorunda “turboşarjlı” ve “verimli” özelliklerinin beraber sunulduğu bir model olmakla birlikte daha haifif ve daha temizdir.  250 Nm tork ve ortalama 5,2 litre/100 km yakıt tüketim değeri sunmaktadır. 1,4 litrelik 110 TSI motorunu içermektedir.

“Start Stop” özelliği ve Fren Enerjisi Geri Kazanım işlevi ile daha çevreci bir motor özelliği kazanmaktadır.

Skoda Octavia 1.4 TSI Fiyatı

Skoda Octavia 1.4 tsı 190.900 TL tavsiye edilen fiyatı ile satışa sunulmuştur. Skoda Octavia 1.4 tsi ÖTV fiyatı ise 99.557 Tl’dir. Skoda Octavia ÖTV fiyatı avantajlarından yararlanmak için en yakın bayiyi ziyaret edebilrisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.