Skoda Rapid 1.6 TDI Özellikleri

Çek markası Skoda’nın 2015 model aracıdır. Araç rapid speedback model olup beş kapılıdır. Ayrıca skoda 1.6 tdi özellikleri dizel motor seçeneği ile otomobil tutkunlarının karşısına çıkmış durumdadır. Farklı renk seçeneklerinin de bulunduğu söz konusu bu otomobil her açıdan yeni skoda dikkatleri üzerine çeken kendine has özellikleriyle farkını ve tarzını bir kere daha yansıtmaktadır.

Bu da onun her anlamda tercih edilmesini sağlayan etkin noktaları arasında gelmesi bakımından gerçekten de önemli bir konuyu meydana getirmeye devam eder.

İç ve Dış Tasarım

Aracın her anlamda dikkat çeken özelliklerinden biri kuşkusuz ki gerek iç tasarımı gerekse dış tasarımıdır. Bu tasarımlarıyla otomobil tutkunları skoda rapid speedback modelini şehrinde dilediği gibi gezintiye çıkarabilecek ve onunla adeta sokak, cadde şehir yeni baştan keşfe çıkacaktır. Boş vaziyette 1260 kg toplam ağırlığa sahip olan söz konusu bu otomobil toplam 55 litrelik yakıt deposu hacmine sahiptir. Aracın 4304 mm uzunluğu ve 1703 mm genişliği bulunmakta olup siyah, beyaz ve gri seçenekleri en çok tercih edilen renk skalasıdır. 

Önden çekişli ve enine skoda rapid fiyatı önde yer alan motoru bulunmaktadır. Ön süspansiyon bağımsız tip Mc Pherson tip olarak üretilmiş arka süspansiyon ise yarı bağımsız tip tasarlanmıştır.

Performans

Aracın hızı saatte 190 km’ye kadar çıkabilmektedir.. Ayrıca 10.3 saniye 0-100 km hızlanma sürati bulunmaktadır. Aracın motorin özellikleri de bir hayli etkileyicidir. Nitekim 105 beygir gücündeki motoru 1500-2500 devir 250 nm tork özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra 1598 santimetreküplük skoda rapid 1.6 tdi ötv fiyatı motor hacmi bulunmaktadır. Önden çekişli araç hatchback kasa tipine sahip olarak üretilmiş vaziyettedir.

Araç 1.6 TDI 105 Hp özelliğine sahip olarak üretilmiş olması açısından da gerçekten de dikkat çeken birçok özelliklere sahiptir.

Teknik Özellik

Skoda Rapid aracının sahip olduğu teknik ve teknolojik özellikler de gerçekten de önemlidir. ABS fren sistemi bulunan araçta teknik anlamda dikkat çeken bir diğer özellik skoda rapid ötv fiyatı hava soğutmalı disk tipi ön fren takımıdır. Bunun yanı sıra teknolojik anlamda araç otomatik klima sistemi, navigasyon sistemi ve güncel bilgisayar asistanı uygulamasıyla her açıdan multimedya olarak da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Aracın ses sistemi olarak USB girişli MP3 çaları bulunmaktadır. Bütün bu ortada duran teknik noktalara dayanarak bluetooth sistemine dayanan özellikleri bulunmaktadır.

Fiyat

Son olarak Skoda Rapid 1.6 modelin fiyatı hakkında da bilgi vermek gerekmektedir. Araç özel taşıt vergisi (ötv) indirimi de dahil olmak üzere 75.000 TL ile satışa sunulmaktadır. Bu uygun fiyatlara dayanarak her açıdan otomobilin tamamen sıra dışı özellikleriyle otomobil tutkunlarının gözdesi olmaya devam eden modeller arasında geldiğini kesinlikle dile getirmek gerekmektedir.

Böylelikle her açıdan aracın sahip olduğu teknik ve ekonomik boyutlarıyla yeniden değerlendirilmesi mümkün olacaktır.

Ayrıca Çek markası olmasının da avantajına dayanarak şu sıralarda yaşanan ekonomik krizlere nazaran gerçekten de çok itidallı fiyat tekliflerinin var olduğu herkesin bildiği özellikler arasında gelmektedir. Bütün bu özellikler de skoda rapid resimleri aracın sahip olmaya devam ettiği pek çok noktaları ortaya koyması adına her anlamda dikkatleri üzerine çeken unsurlardan biri olma özelliğiyle karşımıza çıkar.

Bu aracın her açıdan tercih edilmesini sağlayan belli başlı noktalar arasında gelen nitelikleri olarak dikkat çekici nedenler  arasında gelir. Elbette ortada duran bu nitelikleriyle de gerek fiyat seçenekleri gerekse sahip olduğu teknik özellikleriyle herkesin tercihinde ilk sıralarda gelen modellerden olduğunu rahatlıkla dile getirmek her anlamda mümkün olmakta, araç satışı yüksek değerler arasında gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.