Skoda Rapid Greentech 1.4 Tdi Özellikleri

Skoda’nın merakla beklenen yepyeni model aracı sonunda görücüye çıktı. 0 km 2018 model Skoda modeli gerçekten de şehrinizi kıskandıracak tüm yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda. Üstelik uygun vade seçenekleri ve düşük faiz oranıyla da 0 km bir araç Skoda Rapid Greentec 1.4 Tdi Özellikleri sahibi olmak isteyenler Skoda’nın eşsiz performansı ve kendine has karizmatik duruşuyla onun tutkunu haline gelecekler.

Performans

Aracın 2018 model olarak sahip olduğu teknik özellikleri şunlardır:

* Araç 90 hp beygir gücündedir.

* Aracın azami tork kapasitesi 230 nm yeni skoda olup dakikada 3500 devir yapabilme özelliğine sahip.

* Maksimum saatte 185 km hız yapabilen bu otomobil tüm bu özelliklerinin yanı sıra 11.8 saniyede 0-100 km hız yapabilme kapasitesin sahip.

* Turbo besleme tipli bir B sınıfı segmentli otomobildir.

* Araç yine 1422 cc silindir hacmine sahip olup dizel yakıt tipine sahiptir ve bu araçta toplam 3 adet silindir bulunmaktadır.

Temel Özellikleri

2018 model 0 km bir Skoda Rapid modelidir. Aracın yıllık olarak toplam 1553 TL kesinleştirilmiş özel taşıt vergisi (ötv) bulunmaktadır. Bu açıdan değerlendirildiği zaman aracın 0 km otomobillerden biri olarak herkesin rahatlıkla satın alabileceği çok uygun satış rakamı üzerinden sürücüsünü ağırlayan otomobil modeli olduğundan kesinlikle söz etmek gerekecektir. Tümüyle ortada duran bu nitelikler elbette söz konusu modeli diğerlerinden tamamen ayırt eden ve rakiplerini hem kıskandıracak hem de kışkırtacak pek çok yeniliklere sahip. İçten yanmalı standart motor tipi bulunan dizel araçta yine Sedan tip kasa tip tercih edilmiştir.

Yakıt Tüketimi

Aracın performansı kadar yakıttan tasarruf sağlayacak özellikleri de gerçekten de son derece önemlidir. Araç skoda rapid fiyatı şehir içinde sadece 4.2 lt yakıt tüketimi şehir dışında ise 3.6 litre her 100 km’de bir yakıt tüketimi sarf etmektedir. Bu bakımdan düşünüldüğü zaman söz konusu otomobilin her anlamda kullanıcılarının dikkatlerden kaçmayan birçok yönleriyle tamamen ayrıcalıklı otomobil modelleri arasında geldiğini her açıdan kesinlikle ifade etmek gerekmektedir.

Bu da otomobilin skoda rapid ötv fiyatı sahip olduğu en temel nitelikler arasında bulunması adına gerçekten de önemli bir yaklaşımdır.

Aracın toplam 55 litrelik yakıt kapasitesi bulunur. CO² emisyon değeri olarak 99 g/km olarak yine dikkat çeken emisyon değerinin de bulunduğundan söz etmemiz gerekir.

Müzik & Eğlence Sistemi

Aracın multimedya özellikleri arasında gelen müzik sistemleri arasında LCD ekran müzikçaları ve radyosu bulunmaktadır. Harici usb ve aux girişler bulunmakta olup araçta ayrıca geri geri park sensörü, dokunmatik ekranı, 4+2 ses sistemi yer almaktadır. Tümüyle ortada duran skoda rapid resimleri bu özellikleri de onun her anlamda tercih edilmesi anlamına gelir.

Araçta navigasyon sistemi yine bluetooth teknolojisi üzerinden akıllı telefon bağlantısıyla sağlanmaktadır. Elbette ortada duran tüm bu yaklaşımlar da otomobilin sahip olduğu belli başlı tüm özelliklerin bir arada yer alması anlamına gelir ki her açıdan dikkat çeken konuları oluşturmaya devam edecektir.

Araçta ayrıca tam otomatik klima ve aydınlatması soğutma sistemlerinin de bulunması yine dikkat çeken ayrıntıları arasında gelir.

Fiyat ve ÖTV

2018 model bu Skoda rapid greentec 1.4 tdi ötv fiyatı araç yıllık 1553 TL ötv borcuna tabi tutulmaktadır. Bunun yanı sıra 0 km bir araç olarak 160 bin liradan başlayan ve esnek ödeme koşulları bulunan seçenekleriyle herkesin sahip olabileceği bir otomobil modeli özelliğini korur. Tümüyle bu özellikleri de dikkate alınacak olunursa her anlamda otomobilin gerçekten de dikkat çeken birçok unsurlarıyla karşımıza çıktığından kesinlikle rahatlıkla söz etmek gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.