Skoda Rapid


    Bu yazımızın konusu, klasik bir sedan kasa Skoda Rapid otomobili. Bu otomobilde muadillerindeki bir çok özellik var. Yeni Rapid, size istediğiniz konforu ve güveni verebilir. Rapid 1.0 tsi greentec özellikleri ile bir çok sürücünün hoşuna giden bir otomobil. O zaman bu otomobilin özelliklerine hep beraber bakalım.


   GENEL ÖZELLİKLERİ
   Motor gücü ve torku gayet yüksek. Maksimum hızı 185 km/s. 100 km/s hıza 11,8 saniyede ulaşıyor. Yakıt tüketimi ise şehiriçi 100 km’de 4,5 litre, şehirlerarası 100 km’de 3,8 litre, ortalama ise 100 km’de 4 litre yakıt tüketiyor. 
   Aracın ölçülerine bakarsak; uzunluluğu 4483 mm, genişliği 1706 mm, yüksekliği ise 1461 mm’dir. Aracın sürücü dahil ağırlığı ise 1265 kg. Bagaj hacmi de 530 litre ile bir hayli fazla. Skoda Rapid ile bir çok eşya taşıyabilirsiniz böylelikle. 
    DIŞ TASARIMI 
    Skoda Rapid, sade bir tasarıma sahip bir sedan otomobil. 6.0 J x 15 inç jantlar(jant kapakları ile) ve 185/60 R 15 lastiklerle piyasaya sürülüyor. Jantlar araca ayrı bir hava katmış. Eğer internete Skoda Rapid resimleri diye yazıp aratırsanız karşınıza çıkan fotoğraflara bakarak bana hak vericeğinizi düşünüyorum.
    Skoda Rapid’in bir çok renk seçeneği var. Her sürücü kendi zevkine uygun rengi seçerek Skoda Rapid’i kullanmaya başlayabilir.
    İÇ TASARIMI
    Yolculukları kolaylaştırmak ve konforu artırmak için bir çok yeni teknoloji Skoda Rapid’de de kullanılmış.
    Orta tarafta bulunan swing 6,5 inçlik dokunmatik ekran ile yolculuklarınız daha keyifli hale gelecek.
    Elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar ile manuel klima sayesinde kışlarınız daha sıcak geçicek.
    Yeni model araçlarda yeni yeni görmeye başladığımız gözlük saklama gözü, Skoda Rapid otomobilinde de mevcut. Bu sayede güneş gözlüğünüzü nereye koyacağınızı düşünmezsiniz.


    GÜVENLİK
    Her aracın en fazla önem verilmesi gereken konusu güvenlik bence. Çünkü sonuçta hayat mevzu bahis. Hiç kimse hayatını riske atmak istemez. O yüzden de güvenliğe önem veren bir otomobile sahip olmak gerekir.
    Bütün araçların olmazsa olmazı hava yastıkları, Skoda Rapid otomobilinde de var. Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları ile gergili ön emniyet kemerleri mevcut. Ayrıca yan hava yastıkları da var. Arkada ise üç yolcu içinde emniyet kemerleri koymuşlar.
    Aracın en önemli kısımlarından biri olan fren sistemine de önem vermeyi ihmal etmemişler. Skoda Rapid’de ABS, MSR, ASR, HBA gibi bir çok fren sistemi mevcut. Böylelikle ani fren yapmamız gereken durumlarda bize destek olucak bir fren sistemi yapmışlar.
    Yokuş kalkış desteği sayesinde, yokuşlarda arabayı hareket ettirmek daha basit hale geliyor. Bu otomobilde de bu özellik mevcut.
    Lastik Basınç kontrol sistemi sayesinde de lastik basıncı azaldığı zaman sürücüye ikaz veriyor ve böylece olası sorunlara baştan çözüm bulmamızı sağlıyor.
    Kaza anında kilitleri otomatik olarak açan ve flaşörleri devreye sokan bir sistem daha mevcut. Böylelikle kaza anında arabanın kapısını rahatlıkla açıp kurtulmanızı sağlamak amaçlanıyor.
    Bir çok özelliğini saydığımız Skoda Rapid’in şimdi de fiyatına göz atma vakti geldi. Hadi hep beraber Skoda Rapid 1.0 tsi greentec Ötv fiyatı başlığına bir bakalım
    FİYATI
    Skoda’nın resmi sitesinde en düşük Skoda Rapid fiyatı 133.000 TL. 8.000 TL’ye varan da hurda indirimi var ek olarak. Skoda Rapid Ötv fiyatı, aracın bir çok özelliğine göre farklılıklar gösteriyor. 
   Eğer siz de başlıklar altında özelliklerini saydığımız Skoda Rapid, tam aradığım araba diyorsanız en yakın bayiye uğrayıp bir test sürüşüne katılmak için randevu alabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.