Skoda Superb 1.4 TSI Özellikleri

Yeni Superb, çeşitli güvenlik teknolojilerini içinde barındırmaktadır. Şehir İçi Acil Durum Freni İşlevli Takip Asistanı, dahili radar sensörleri ile çarpışmalar konusunda sürücüyü uyarmakta veya çarpışmayı önlemek için sürücüden bağımsız olarak fren yapmaktadır. Elektromekanik direksiyon düzeneği, direksiyon simidi ile ilgili çeşitli verileri toplayarak sürücünün davranışlarını kaydeder. Daha sonra karşılaştırma yaptığında da sürücünün uykulu olduğunu tespit ettiği anda mola verilmesi için sürücüyü uyarır. Çoklu Çarpışma Freni, kaza gerçekleşmesi ardından oluşabilecek daha büyük sorunların önüne geçmek adına yapılmış bir özelliktir.

Skoda Superb, adaptif ön far sistemi (AFS), LED gündüz farı, halojen veya bi-xenon teknolojisi ile donatılmış bir araçtır. Bu aydınlatma teknolojileri sayesinde size en güvenli sürüşü sunmaktadır. Superb’de sunulan Geri Görüş Kamerası ve Arka Park Sensörleri ile park etme durumlarında size en rahat ve kolay sürüşü sağlamaktadır. Bu teknoloji ile sürücüye en zor durumlarda dahi kolaylaştırıcı yönlendirmeler yapmaktadır. Işık Asistanı ile aydınlatma ve ışık dengesi sağlanırken, Yağmur Sensörü ile de yağmur yağdığı vakitlerde silecekler yağmur hızına göre hareket etmektedir. Şerit takip sistemi ile araç şeridinden çıktığında uyarı vermekte ve kendisi şeridine geçiş yapmaktadır.

Arka tamponda yer alan sensörler sayesinde sürücü 20 metre çevresindeki muhtemel tehlikeler konusunda uyarılmaktadır. Ayrıca kör nokta içerisinde bir nesne yakalandığında LED ışıklar sürücüyü kör nokta konusunda uyararak yönlendirmektedir. Hava yastıkları, sürücü ve yolcuları sert bölümlere çarpmadan koruma yönünde geliştirilmiştir. 9 adet hava yastığı ile maksimum güvenlik sağlamaktadır.

Teknoloji

Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC) ile aracanız ayarladığınız mesafe ve hızı ayarlamaktadır. Bu kişisleleştirmenin yanında 10 hoparlörlü Canton Hoparlör sistemi aracın içinde ses kalitesini hissedilir ölçüde artırmaktadır. Canton bir dijital ekolayzır, ses seviyesi kumandaları, araç sesi iptal özelliği ve Colombus uydu navigasyonuyla beraber Dolby 5.1 surround ses alabilme gücüne sahip olabilmektedir.

10 hoparlör, USB, Bluetooth telefon ve audio streaming özellikleri ile teknolojik olarak donatılmış dokunmatik ekranlı Bolero radyo size yolculuğunuz süresince keyifli anlar yaşatacaktır. Bluetooth ses ve streaming, SmartLink ile akıllı telefon ile bağlantı sağlayabilme, USB, AUX ve 2 SD kart yuvası bulunan 9,2” Colombus bilgi-eğlence sistemi de aracınızda yer alabilmektedir.

KESSY ile aracınızın anahtarınızı elinize dahi almadan aracı çalıştırabilir, kapıları kilitleyebilir veya açabilir, motoru durdurabilir ya da çalıştırabilirsiniz. Sürüş Modu seçimi ile motor torku, ivmelenme hassasiyeti, hidrolik direksiyonu, ön far kumandasını, DSG şanzımanı ve klimayı “Normal, Spor, Eko ve Bireysel” modları içinde tercihlerinize gör şekillendirebilrisiniz. Ayrıca tüm koltuklar için ayrı olarak ısı ayarlama fonksiyonu ile aracınız bütün yolculara ve sürücülere rahat bir yolculuk konusunda yardım etmektedir. Otomatik Park Asistanı ile aracınız park yeri bulma ve park yönünde yönlendirme konusunda size yardımcı olacaktır. Size sadece pedalları kontrol etmek kalmaktadır.

Motor

Motorunda yeni nesil doğrudan enjeksiyonlu ve turboşarjlı özelliklerinin beraber sunulduğu bir modeldir. 250 Kw güç ve ortalama 5,1 litre/100 km yakıt tüketim değeri sunmaktadır. 1,4 litrelik 206 TSI motorunu içermektedir. Ayrıca araçta 4 çeker özelliği bulunmaktadır. Bu sayede tork 4 tekere eşit olrak dağıtılmaktadır. Bunun yanında “Start Stop” özelliği ve Fren Enerjisi Geri Kazanım işlevi ile daha çevreci bir motor özelliği kazanmaktadır.

Skoda Superb Fiyatı

Skoda Superb 1.4 TSI 125 PS Active 172.400 TL, 1.4 TSI 150 PS DSG ACT Style 217.900 TL, 1.4 TSI 150 PS DSG ACT Prestige 248.400 TL tavsiye edilen fiyatı ile satışa sunulmuştur. Skoda Superb 1.4 TSİ ÖTV fiyatları ise 1.4 TSI 125 PS Active 89.909 TL, 1.4 TSI 150 PS DSG ACT Style 113.638 TL, 1.4 TSI 150 PS DSG ACT Prestige 129.544TL ’dir. Skoda Superb ÖTV fiyatı avantajlarından yararlanmak için en yakın bayiyi ziyaret edebilrisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.