Skoda Superb Özellikleri

Bu yazımızda Skoda’nın demirbaşlarından olan Skoda Superb otomobilinden bahsedeceğiz. Bir Çek Cumhuriyeti markası olan Skoda’nın lüks otomobillerinden bir tanesi olan Yeni Superb bir çok özellik ile sürücüler ile buluşuyor. Bu yazımızda sedan kasa olan Superb 2.0 tdi özellikleri ile birlikte sizlerin karşınızda. Başlıklar altında Skoda Superb aracını incelemeye başlayalım. 


   MOTOR SEÇENEĞİ 
   Motor seçeneği olarak da 1.4 tsi ve 2.0 tsi seçenekleri mevcut.
    Skoda Superb dört çekişli bir otomobil. Ayrıca yakıt tüketimi konusunda da sürücülerin ceplerini korumayı amaçlıyor.
    TASARIM 
    Skoda’nın iç tasarımı sayesinde, bir otomobilde aradığınız konforu Skoda Superb aracında bulabilirsiniz. Çünkü hayatınızı kolaylaştırmak için bir çok gelişmiş teknoloji kullanılmış.
    Skoda Superb’in orta bölümünde bulunan büyük ve lüks görünümlü dokunmatik ekrana cep telefonunuzu bağlayarak, istediğiniz müziği dinleyebilirsiniz ya da telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarsa çıkan bir çok otomobilde olan navigasyon cihazı sayesinde, yolunuzu bulmak bir hayli kolaylaşacak.
   Fotoğraflarından da anlaşılacağı gibi Skoda Superb resimleri harika. Dışarıdan çok lüks duran bir otomobil gerçekten. 
   Apple Carplay sistemi Skoda Superb’te de mevcut. Skoda Superb’te müzik dinlemek ise müthiş bir ayrıcalık. Çünkü 12 adet hoparlörü bulunuyor. Canton ses sistemi sayesinde, Skoda Superb’e sahip sürücüler müziği iliklerine kadar hissesecekler.
    Start/Stop düğmesi sayesinde de aracınızı çalıştırmak için anahtar gerekmeyecek.
   Skoda Superb’in ilginç bir özelliği ve bir çok arabada görmediğimiz özelliği ise Elektronik El frenine sahip olması. Yani araca bindiğinizde el freni aramaya kalkmayın. Klasik el frenine alışmış sürücüler için alışması biraz zor olabilir. Ama alışınca da önceden kullandığınız el frenlerine alışamayacağınızı düşünüyorum.
    GÜVENLİK 
   Skoda mühendisleri, Skoda Superb’i sürücülerin ve yolcuların güvenliğini koruması için üst düzey özellikler ile donatmış. Bu sistemler sayesinde güvenli takip mesafenizi kolaylıkla koruyabilir veya şeridinizi koruyabilirsiniz. Ayrıca bir çarpışma tehlikesine karşı aracın içindeki yolcuları korumak için ani frenlemede yardımcı, gelişmiş fren sistemlerine de sahip. 
   Skoda Superb ile park etmek korkulu rüyanız olmaktan çıkacak. Çünkü park etmeyi kolaylaştırmak için geri görüş kamerası ve park etme asistanı gibi çeşitli gelişmiş teknolojiler bu araçta bulunuyor. Geri görüş kamerasıyla arkanızı görerek rahatlıkla manevra yapabilirsiniz. Ayrıca standart olarak bulunan ön ve arka park sensörleri de park etmenizde bir hayli kolaylık sağlıyor. 
    Hayran kaldığım ayrı bir özelliği ise Skoda Superb’in trafik sıkışıklığı asistanı sistemi. Bu sistem sayesinde yoğun trafiklerde strese girmenize neden olan dur kalk yapmanız gerekmeyecek. Çünkü bunu sizin için Skoda Superb yapacak. Kalabalık şehirlerde yaşayanlar için gerçekten çok faydalı olacak bir sistem. Böylece kalabalık şehrin trafik stresini birazcık olsun rahatlatacak bu sistem sayesinde.
   Hız Sabitleme Sistemi sayesinde, Skoda Superb otomobiliniz ve önünüzdeki araç ile mesafenizi sürekli koruyacaksınız.
   Fren sistemi olarak da ABS, ASR ve ESC gibi gelişmiş fren sistemleri bulunuyor.
   Araba sürerken korktuğumuz önemli konulardan birisi de kör noktadır. Kör nokta tespit sayesinde, Skoda Superb’e sahip sürücülerin böyle bir korkusu olmayacak. Ayrıca bu otomobilde 9 adet hava yastığı bulunuyor. Olası bir çarpışma anında 9 hava yastığı açılarak sürücüyü ve yolcuları koruyor.
   Bu kadar gelişmiş sistemleri olan Skoda Superb 2.0 tdi Ötv fiyatı ne kadar diye merak ediyorsanız eğer diğer başlığı da okumalısınız.


   FİYATI
   Skoda’nın resmi sitesinde en düşük Skoda Superb fiyatı 163.900 TL. Tercih ediceğiniz özelliklere bağlı olarak Skoda Superb Ötv fiyatı farklılıklar gösterebilir.
   Skoda’nın lüks arabalarından biri olan Skoda Superb’e hayran kalmamak gerçekten mümkün değil. Eğer siz de beğendiyseniz en yakın bayide test sürüşüne katılabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.