Smart Forfour 0.9 T Özellikleri

Mercedes – Benz bünyesinde üretilen farklı konsept ve tasarımı ile otomobil dünyasının çevik yüzü Smart, görmeye alışık olduğumuz iki kişilik modellerinin dışında dört kişilik bir model tasarlayarak Smart Forfour 0.9’u yarattı. Smart, pazara ilk girdiği günden bu yana kompakt ölçüleri, etkin güvenlik donanımları ve özellikle şehir içi ulaşımda sunduğu işlevselliği ile kendine has bir stili ve tarzı olan sembol bir markadır.

 Akıllı Teknoloji


Avrupa’nın en genç ve dinamik markası olan Smart, akıllı teknolojileri kullanma ve geliştirme konusunda oldukça iddialı fikirler üretmektedir.  Şehrin kalabalık trafiği, dar yolları, hız limitleri gibi faktörler göz önünde bulundurulduğunda; aktif, dinamik ve seri bir araba her sürücünün hayalidir. Şehir içi ulaşımda kendini ön plana çıkaran Smart, Smart Fortwo ve Smart Fortwo Cabrio modellerinin yanına bir de yeni Forfour ürününü ekledi. Smart Forfour resimleri incelendiğinde de görüleceği üzere dört kişi için tasarlanmış bu model, aileler için de Smart dünyasını keşfetme olanağı sunuyor. Tridion güvenlik hücresi ile renklerin ahenkli ve şık dağılımıyla bambaşka bir görünüme sahip olan Smart Forfour, saydam camlı halojen far tasarımı ile gece gündüz fark etmeksizin güçlü bir aydınlatma sağlıyor. Alaşımlı veya çelik jantlar, gümüşi veya siyah renk seçenekleri ile sürücülere sunuluyor. Açılır tavan, panoramik cam tavan ve düz tavan gibi seçenekleri bulunan Smart Forfour, iç tasarımı ile de şıklığını pekiştiriyor. Renklerin güçlü etkilerini her tasarım aşamasında kullanan Smart dizaynırları, iç tasarımda da güçlü kontrastlar oluşturabilmek için iki zıt rengin ahengine başvuruyorlar. Aracın dışındaki siyah kısım için kontrast oluşturmak amacıyla aracın içerisinde daha açık renkler kullanılıyor, ön panelde kullanılan renk ile de döşemelerde farklı tonlar tercih edilerek iç ve dış tasarımda kullanılan renkler arasında bağlantılar oluşturuluyor. Passion tasarım denilen bu tarza, Smart tüm araçlarında yer vermektedir. Smart Forfour’un koltukları şık tasarımlarının yanında yüksek bir koltuk pozisyonu da sağlıyor. Özellikle uzun yolculuklarda, birbirinden bağımsız hareket edebilen koltuk arkalıkları konforunuzu ikiye katlarken geniş iç hacmi ve koltukların katlanması sayesinde eşyalar için de geniş bir alan sağlıyor. Aracın şık iç tasarımını gece de ön plana çıkarmak amacıyla geliştirilen fiber optik kablolu aydınlatma sistemi, araç içerisine giren ışığın ulaşamadığı bölgelerde yoğunlaşarak araç içerisinde dengeli bir ışık dağılımı sağlıyor. Spor tasarıma sahip direksiyonu üzerinde kompakt tuşlar sayesinde birçok yönlendirmeyi güvenli bir biçimde direksiyondan yapabilirsiniz. Akıllı çözümlerin ve teknolojilerin sayısız seçeneklere ulaşabildiği Smart ailesi, geliştirdiği teknolojileri ile kendine has ayrıcalıklar sunmaktadır. Ayarlanabilir koltuk dizilimi ile daha geniş bir alan, 85 dereceye kadar açılabilir geniş tavan, yolcu koltuğu, küçük eşyalar için pratik saklama alanları, 85 derece açılabilen kapılar ve yüksek koltuk pozisyonu sayesinde görüş rahatlığı Forfour 0.9 T Özellikleri İçince En Çok Ön Plana Çıkan Özelliklerdir.

Kendine Özgü Motor


Smart otomobillerinin farklı ve dikkat çeken tasarımları, aracın dışında olduğu kadar aracın iç aksanlarında da kendini gösteriyor. Arkadan motorlu ve arkadan çekişli Smart Forfour, Twinamic 6 vitesli çift kavramalı şanzıman HQ116 ve yeni manuel 5 vitesli şanzıman sayesinde yollarda olmak çok daha rahat ve eğlenceli hale geliyor. Ekonomik ve güçlü performansı bir arada sunan 3 silindirli 90 BG’lik motorlar uzun süreli sürüşlerde yakıt ikmali noktalarından sizi bir hayli uzak tutuyor. Etkili hızlanma özelliği ve start/stop düğmesi sayesinde dur kalk zamanlarında ve şehir içi ulaşımda hızlı hareket kabiliyeti fark edilir ölçüde kendini gösteriyor.Smart Forfour Fiyatı


Akıllı teknolojiler ile tasarlanmış ve isteğe göre farklı tasarımlar sunan Smart, Smart Forfour için 102.300,00-TL ile 114.300,00-TL arasında çeşitli fiyatlar sunuyor.


Smart Forfour ÖTV Fiyatı


102.300,00-TL değerindeki bir Smart Forfour 0.9t ÖTV Fiyatı 28.898,00-TL’dir. Yani 102.300,00-TL olan bir Smart Forfour’u 131.198,00-TL, 114.300,00-TL değerindeki bir Smart Forfour’u ise 146.588,00-TL ödeyerek satın alabilirsiniz. Donanım ve özelliklerine göre değişen fiyatları görmek ve test sürüşüne çıkmak isterseniz, Smart showroomlarına giderek detaylı ve teknik bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir