Fiat 500L 1.4 Fiyatı, Özellikleri ve Ötv Oranı

2018 Fiat 500L 1.4 özellikleri sayesinde tüm aile araçları arasında bir çırpıda sıyrılabilmiş gözükmektedir.Fiat 500L 1.4 fiyatı ve içerik özellikleri bakımından cömert imkanlar sağlıyor. 1.4 fire modeli adındanda anlaşıldığı üzere ateşli bir sürüş için ideal bir model. Segmenti içinde hızlı sayılabilecek bir araç olan 500 L 0-100 km/s hıza 12.2 saniyede ulaşıyor. Yüklü ve kasası görece büyük bir araç için bu hayli sıradışı bir hız sayılabilir. 1.3 dizel modellerinde bu hız biraz daha düşsede yakıt konusunda ortalam yakıt tüketimi 4.1 litre olması bu özelliğini adeta hoş görülmesine sebep oluyor. Azami hız olarak ise tüm kasalar 178km/s ibaresi verilmiştir. Ürettiği tork ise 120nm olarak geçiyor.

Şehirli Bir Beyefendi

Fiat 500L resimlerinde vaat ettiği kadar şehirli bir beyefendidir. Krom kaplı kolları sizin dışardan ilk görüşte gözünüzü alacaktır. 16″ alaşımlı jantlarıda krom kaplı kapı kollarına güzel bir kombin olarak konulmuş. Tabi bu şık görünüm sadece dışarıda değil içeride de devam ediyor. TFT yol bilgisayarıda yol bilgilerini şık şekilde gösteriyor. City fonksiyonu sayesinde şehir içinde direksiyon yorucu olmaktan çıkıyor. Elektirikli direkson desteği sayesinde direksiyon en küçük hareketinize tepki veriyor. Olmazsa olmazlardan start/stop özelliğide unutulmayan güzel özelliklerdendir. Stil paketi dahilinde şık paspaslarınızda olabilir. Fiat konforunu ve kullanışlı kalitesini sonuna kadar yaşamak isterseniz bu paket sizi bekliyor.

Güvenlik Konusunda Hassas

Altı adet hava yastığı ile yeni fiat 500L 1.4 hem sürücüsüne hemde yolcularına güvenli bir sürüş sunar. Tüm arabalarda standart buluanan ABS yanı sıra acil frenlerinizde arabanın yoldan çıkmasını önleyen EBD sistemi de acil durumlarda yardımınıza koşuyor. Eğer şehir dışına sık gidenlerdenseniz ASR sistem aracınızın çekişini kontrol ederek doğru ilerlemesine yardımcı olur. Yüksek araçların korkulu rüyası olan devrilme tehlikesini fiat önceden düşünerek ESR sistemi sayesinde siz daha farketmeden aracınızın dengesini otomatik olarak düzenler. Küçük görülsede TPMS sistemi sayesinde aracınızın lastik havalarını da yol bilgisayar sisteminden öğrenmeniz mümkündür. Hava yastıkları konusunda hassas olan fiat perde hava yastık sistemiyle de sizi, ailenizi koruyor. Buna ek olarak euro6 sistem değerlerine uygun üretile araç sizi koruduğu gibi çevrenize de hiçbir zarar vermiyor.

Fiat 500L 1.4 Fiyatı

Yeni fiat 500l 1.4 fiyatları ile de öne çıkıyor. Dizel ve benzin olarak iki çeşit olarak piyasa sunulan araç cross ve popstar olarak iki temel kasa belirlemiş ve fiyatlarını da bu iki kasadaki motor ve paket özelliklerine göre belirlemiştir. Fiat 500 L Popstar 1.4 Fire  95 hp en uygun fiyatlı benzlinli modeldir. 2017 yılında 95.900 TL olan araç  2018 yılında küçük bir farklı 98.900 TL üzerinden satılıyor. Otomatik Popstar 1.3 dizel modellerde 116.000TL fiyata satılan araç en uygun dizel motorlu aile araçlarından biri olarak öne çıkıyor. Üst segment olarak piyasa sürülen Cross modellerinde ise 116.000TL 1.3 benzinli sunulurken otomatik viteste bu fiyat 124.000TL üzerine çıkıyor. Daha önce bahsettiğimiz stil paketi ise 2.000 TL farklı aracınıza farklı bir hava getirebilir.

Fiat 500 L 1.4 ÖTV Fiyatı

Yılın çok satan konforlu araçlarından olan Fiat’ın 500L modeli tüm özelliklerinin yanı sıra 1.4 motora sahip olması sayesinde ötv bandında da düşük vergi dilim araçlar sınıfına giriyor. Yeni Fiat 500 L’nin en düşük paketi 1.4 fire ötv fiyatı 65.933 TL’dir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.