Suzuki Baleno 1.2 Özellikleri

Japon harikası Suzuki markasının yepyeni olma özelliğindeki Baleno, sportmen duruşuyla dikkatleri üzerine çekiyor. Aracın çamurluktan yukarıya  doğru yükselen Suzuki Baleno 1.2 Özellikleri ön sis farları, uzunlamasına tasarlanmış aks mesafesi, eğimli arka bagaj dizaynıyla sportif kimliğini her bakımdan yansıtmayı başarabiliyor. Ortada duran bütün bu özelliklerinin yanı sıra daha yüksek hızlanma süreci ve de yakıt tüketimi aracın ortada duran en temel özellikleri arasında gelmeye çoktan yetmiş durumdadır. Böylece her açıdan aracın sahip olduğu tüm özelliklerin her açıdan dikkatleri üzerine çeken özellikleriyle yeni suzuki yer aldığını kesinlikle dile getirmemiz mümkün.

Teknik Bilgiler

Yeni Suzuki Baleno 1.2 dizel motor seçeneğine sahip yakıt tasarrufu sağlayan bir Japon markası. Aracın 4×2 çekiş sistemi bulunuyor. Yine söz konusu araç 90 hp beygir gücünde olup 6000 d/d yapabilme kapasitesine sahiptir. Araç suzuki baleno fiyatı saatte maksimum 180 km hız yapabilmekte olup sadece 12.3 saniyede 0-100 km hız kat edebilmektedir. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra 120 nm tork kapasitesinin de varlığı dikkat çekmeyen özellikleri arasında geliyor. Aracın sahip olduğu sportif duruş suzuki baleno ötv fiyatı onun her açıdan yeni nesil sportmen kimlikle satıştaki yerini almasına olanak tanıması adına gerçekten de çok önemli bir noktayı temsil etmektedir.

Boyutlar

Aracın sahip olduğu uzunluk 3.995 mm olarak, genişlik ise 1.745 mm olarak hesaplanmış durumdadır. Elbette aracın dikkat çeken bir başka boyutu ise yüksekliğidir. Yükseklik olarak 1.470 mm hesaplanmıştır. Aracın toplam 5 kişilik oturma kapasitesi bulunmakta olup ayrıca 1.405 kg maksimum ağırlığa sahiptir. Bu denli hafif olması aracın çok kısa bir süre zarfında hızlanabilir olmasına ortam hazırladığı için gerçekten de son derece önemli bir konuyu resmetmektedir. Son olarak aracın maksimum olarak 1.085 lt bagaj hacmi kapasitesinin de bulunduğunu kesin olarak dile getirmekte yarar var.

Yakıt Tüketimi

Suzuki Baleno 1.2 motor seçeneğinin yakıt tasarrufu sağlayan özellikleri de gerçekten de dikkatlerden kaçmayan bir diğer detayları arasında gelmektedir. Araç şehir içinde ortalama 5.6 lt yakıt tüketmekte iken şehir dışında ise ortalama olarak 4 lt yakıt tüketimi sarf etmektedir. Bu özelliğinin yanında ayrıca CO² emisyonları olarak toplamda 110 g/km bir tüketimini gerçekleştirdiğini de kesinlikle dile getirmek gerekmektedir. İşte ortada duran bütün bu özellikleri bakımından da suzuki baleno 1.2 ötv fiyatı her anlamda kaliteden ödün verilmeksizin yaygın olarak kullanıldığını dikkate almak gerekecektir.

Donanım

Aracın sahip olduğu yeni nesil donanımları arasında ISOFix çocuk koltuğu kontrol mekanizması öncelikli gelmektedir. Bununla birlikte tam 8 inçlik LCD multimedya ekranı, geri dönüş kamerası, direksiyondan kumandalı müzik çalar sistemi, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi, yükseklik ayarlı elektrik tip direksiyon, bardak tutucu ve güneş gözlüğü gözü, vites konum göstergesi tümüyle yenilikleri arasında gelmeye devam eder. Tüm bu iç tasarım özelliklerinin yanında sportif tasarıma sahip ön sis farları, alaşımlı 16lık jantlar, karartılmış arka camlar, krom kaplı ızgara sistemi gibi dış tasarımı da gerçekten de dikkat çeken yenilikleri arasında muhakkak değerlendirilmelidir. Tümüyle ortada duran bu yenilikleri ışığı altında da düşünüldüğü zaman her açıdan kaliteden ödün verilmeksizin Suzuki’nin yeni nesil modeli olarak kullanılacağının her açıdan altını çizmek gerekecektir.

Bir diğer nokta olarak yine aracın ortalama olarak 107 bin liradan başlayan fiyat seçenekleriyle Suzuki baleno resimleri yetkili satıcılarına uğrayarak anında satın alınması mümkün olmaktadır. Bu nedenle gerçekten de çok özel fiyat tekliflerine dayanarak yeni model araca herkesin sahip olması ve yeni tarzıyla yollara merhaba demesi mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.